Уже вчетверте в нашому місті відбувся велопробіг до Хелловіну
Учасники одягнули ікла вампірів, маски зомбі та костюми скелетів. А найменші учасники велопробігу були «зайками», «динозавриками» та «відьмами». Як на них реагували перехожі?
У Вінниці, 28 жовтня, відбувся велопробіг до Дня всіх святих — Хелловіну. Так, масовою поїздкою на велосипедах, її відзначають вчетверте, що організують громадські активісти з вінницької «Критичної маси».
Зранку біля арки-скрепки, що на проспекті Космонавтів, збиралися десятки велосипедистів. Орієнтовно, учасників велопробігу «монстрів» було до сотні, а на святкування приходили підлітки, молодь, подружні пари та люди поважного віку.
Люди, які проходили повз, робили селфі з чудернацькими персонажами. Або проходили з усмішкою на обличчі. Численні фото робила й сама «нечиста» сила.
Поговорили з кількома учасниками про їхні персонажі та дізналися чому вони відзначають Хелловін, що не є традиційним для українців святом.
«Вело-сімейство» Мосійчуків не пропускає жодного велопараду в місті та пробіг до Хелловіну не виняток.
— Я відьма, донька Аріна — динозаврик, а наш папа — дух чорного велосипедиста. Готувалися до свята за кілька місяців, замовляли костюми. Таке в шафі не лежить. Ми постійно беремо участь як в традиційних, так і в костюмованих велопробігах у Вінниці. А свято Хелловіну для нас — це наче сімейне свято, — розказала Юлія Мосійчук.
А от дівчата Ольга та Катерина вперше взяли участь в велопробігу. Але до побудови монстрів підійшли грунтовно: розмалювали обличчя, зробили собі образ
— Я повинна була бути мумією, велосипед обтягнула серветками, але сама не схотіла - бо некомфортно, тоді їздити, — казала Катерина.
— А я симбіоз скелета та демона. Велосипед мав бути в образі «гарбуза», — розказала Ольга.
Дівчата розповіли, що в цьому образі їздили до старту через усе місто. Але образ від перехожих в свій бік не чули: тільки посмішки та дивування.
«Граф Дракула» Олександр Юзвенко також один з тих велосипедистів, який часто відвідує масові пробіги. Каже, що це пропаганда здорового образу життя та стимул покращувати велоінфраструктуру.
— Я Дракула, але не повністю. Як бачите, маю костюм, але ікла вампіра не знайшов. Гадки не маю, де їх купити. Я постійний учасник подібних тематичних парадів, мені подобається спілкуватися з іншими велосипедистами, і це пропаганда здорового образу життя. Маю думку, чим більше таких велопарадів, тим краще: як для здоров’я, так і для покращення велоінфраструктури, — розповів Олександр Юзвенко.
Об 11-й велоколонна стартувала від з проспекту Космонавтів. Організатори з «Критичної маси» провели вело колонну велодоріжками з Вишеньки до Центру міста.
Днями інша «нечиста сила» перекинула велосипеди муніципального велопрокату. Фотографію з «поламаними» велосипедами бурно коментували в соцмережі, але представники компанії Nextbike відповіли, що велосипеди не зламали, а просто перекинуті.
— До нас звернень щодо вандалізму на станції не надходило. Усі велосипеди знаходяться в нормальному стані. Те, що ми бачимо на фото — то просто перекинуті велосипеди, але вони не поламані, — казав представник Nextbike у Вінниці Олександр Царевський.
Чоловік казав, що за час роботи Nextbike у Вінниці, було лише декілька інцидентів із розірваним ланцюгом або несправною педаллю, або вивернутим кермом.
— Якщо ви бачите, що велосипед поламаний — телефонуйте за номером гарячої лінії, яка вказана на кожному велосипеді, — говорить Царевський. — Оператор вам перетелефонує за кілька хвилин. Запитає номер велосипеда, суть проблеми, час та місце побаченого.
Після повідомлення на місце вирушає ремонтник, який вирішуватиме: забирати велосипед чи лагодити на місці. До слова, після дзвінка велосипед дистанційно заблокують, щоби ніхто не взяв його в користування поламаним.
Нагадаємо, цього дня вінницькому трамваю виповнилося 105 років. Читайте матеріал про еволюцію трамваю та проходьте тест.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер