Були памперси, поламані стільці, будівельне сміття. Весняна толока у Вінниці об'єднала сотні містян

Були памперси, поламані стільці, будівельне сміття. Весняна толока у Вінниці об'єднала сотні містян
Толока в мікрорайоні Тяжилів
  • У Вінниці триває весняне прибирання: активісти очищують території від сміття, ліквідовують стихійні звалища та піклуються про чистоту навколишнього середовища.

У Вінниці відбулось масштабне весняне прибирання. 4 квітня до толоки долучилися більше трьохсот містян — представники органів місцевого самоврядування, працівники комунальних підприємств, закладів освіти та релігійних структур. Разом із небайдужими мешканцями вони вийшли на вулиці, у парки, двори, прибережні зони та меморіальні комплекси, щоб навести лад після зими.

Взяти участь в екологічній акції могли усі охочі, обравши зручну локацію для прибирання за посиланням.

«Толоки — це більше, ніж прибирання»

Відео дня

До наведення ладу в місті активно долучилися студенти Вищого професійного училища №11. Вони зібрали сміття на кількох кілометрах узбіччя вздовж Немирівського шосе, а також на прилеглій території.

Проводять такі толоки в закладі щовесни вже близько десяти років. Також очищають територію поряд з навчальним закладом та парки. Прибирають кілька разів на рік.

Кожного року в квітні активні мешканці мікрорайону Тяжилів прибирають русло місцевої річки. Такій традиції уже вісім років.

— Сміття трохи менше, ніж у перший рік, — розповідає місцевий депутат Володимир Онофрійчук. — Але щовесни ми знову витягуємо з трави памперси, поламані стільці і навіть будівельне сміття. Це не випадкові папірці, які занесло вітром, це привіти від тих, кому байдуже. Бо якщо кожен зробить хоч трохи — разом вийде велике.

Толоки — це більше, ніж просто прибирання», наголосив директор КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур:

— Це прояв спільної відповідальності за місто, у якому живемо. Завдяки такій активності Вінниця стає охайнішою та безпечнішою. Дякуємо кожному, хто долучився, і закликаємо підтримувати цю ініціативу надалі — адже чистота починається з нас.

Ініціатива об’єднала громаду

Окрім прибирання, учасники толоки також сортували сміття. З ініціативи департаменту комунального господарства та благоустрою до заходу долучилася волонтерка громадської ініціативи «ЕкоШатл» Надія Зеленько. Вона поділилася простими порадами щодо початку сортування: здавати батарейки, збирати кришечки, користуватися шоперами замість одноразових пакетів.

— Такі ініціативи об’єднують громаду навколо спільної мети — збереження чистоти й формування екологічної культури, — зазначила координаторка акції Юлія Замушинська. — Ми прагнемо власним прикладом надихати інших дбати про спільний простір. Зібране сміття буде передано на сортувальну станцію для подальшої обробки.

Прибирання вулиць, парків, прибудинкових територій, меморіальних комплексів і прибережних зон у місті організували аби зробити місто чистішим після зимового періоду. Багато ділянок засмічені побутовим та виробничим сміттям, тож такі ініціативи націлені не тільки на прибирання громадського простору, але й спрямовані на розвиток екосвідомості у людей.

 

Читайте також:

ТОП-8 кльових місць, або які водойми найбільше полюбляють вінницькі рибалки

Ціни на перші овочі, ягоди і зелень. Дізналися, що по чому в супермаркетах Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • Аntonina
    До речі, у Вінниці 64 малих річки.
  • Vitold
    Чогось у чувака ліворуч досить чиста біла рукавичка. На кого розраховано це дійство?
  • Vitalii
    Головне, що усе добровільно) коли навчався в школі теж завжди «добровільно» долучався😁
    Аntonina reply Vitalii
    Добровільно, вже другий рік прибираємо річку Дьогтянець, Дьогтянчик, Скельну та Калічу.
    Vitalii reply Аntonina
    Не сумніваюся, що є люди, які роблять це добровільно. Але щодо студентів з училища — є питання.

    Коли я навчався в школі, нас змушували прибирати набережну. Там валялося все, що завгодно: шини, пляшки, памперси і навіть шприци. Добре, що обійшлося без наслідків.

    Ніколи не міг зрозуміти, чому я маю прибирати чуже сміття.

    Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Питання в тому, як змусити або мотивувати людей не смітити.
    Аntonina reply Vitalii
    Стосовно студентів: цього року вперше ми працювали зі студентами ХНУВС, так дійсно, яка мотивація, чому? Я відповім зі свого досвіду. Вже є невелика гарантія, що ця частина молоді буде менше смітити. Ми, дорослі,  працюємо з ними на прибиранні, не керуємо, а працюємо і розповідаємо про те, чому важливо розчищати Малі річки. Стосовно безпеки прибирання, ми перед прибиранням заздалегідь дивимося на ті учасники де найбільше сміття і також, де є шприци , скло  то ми не дозволяємо студентам там працювати. Також антисептики завжди з нами, а рукавички різні по кольору та щільності. Єдине, що не роблять з нами студенти, це не чистять самі річки, цим займаються дорослі. Чому? Бо ми в чоботах, а студенти їх не мають.
    До речі, наступну суботу, знову працюємо на Дьогтянцю.
    Практично, всю весну малими ділянками прибираємо. А вже з травня піде борщівник, туди взагалі студентів не запрошуємо.
    Vitalii reply Аntonina
    Я про це і кажу :) У організаторів є мотивація залучати студентів: можливо, вони не смітитимуть у майбутньому, плюс — це додаткові руки. А от у більшості студентів мотивації немає: їх змушують прибирати чуже сміття. Найімовірніше, керівництво навчальних закладів просто каже: “Треба прибрати, щоб отримати залік”.
    Дякую вам за діалог, але з точки зору студентів це виглядає як превентивні громадські роботи.
    Аntonina reply Vitalii
    Дякую за діалог. Чекаємо свідомості від усіх, і тих,  хто смітить і тих, прибирає
  • Александр
    виходить, що дякувати варто саме учасникам толоки🫤

keyboard_arrow_up