Біля вінницької реберні з'явилася нова велика баржа. Для річкових екскурсій чи розширення ресторану?

Біля вінницької реберні з'явилася нова велика баржа. Для річкових екскурсій чи розширення ресторану?
 • Поряд з популярним у місті плавучим рестораном пришвартували викуплене на аукціоні судно, завдовжки в кілька десятків метрів. Розповідаємо, яке майбутнє очікує на цю баржу. 

Біля плавучого закладу «Вінницька реберня» нещодавно з'явилася річкова баржа. Подія хоч і не є винятковою в масштабах всього міста, проте у деяких вінничан виникло питання, а навіщо ж вона там з'явилася. Чи для розширення вже наявного ресторану, чи то для організації річкових екскурсій Південним Бугом. 

Право на існування мають обидва припущення. Оскільки, по-перше, сьогоднішня реберня є якраз таки переобладнаною історичною несамохідною баржею. У середині 1970-х саме це судно використовували для транспортування будівельних матеріалів, за допомогою яких у той час розбудовували наше місто. 

По-друге, відома чи не всім туристам, які бодай разу бували у Вінниці гондола «Джульєтта», швартується саме до причалу вже згаданого плавучого ресторану. Чому б у такому разі не організувати звідти й унікальні для нашої місцевості прогулянкові водні тури на баржі?

Відео дня

За поясненнями ми звернулися до власника «Вінницької реберні» та гондоли Віталія Гуменюка. Підприємець говорить, що пришвартована коло закладу баржа була викуплена  з державної власності близько двох років тому. Використовувати її для річкових турів поки що не планують. 

— Екскурсій на ній не проводитимемо, рестораном, який ходитиме Бугом, це також не стане, — пояснює Віталій Гуменюк. — З весни ми плануємо трішки причепурити її, щоб вона мала гарний вигляд і на неї було приємно дивитися. Після цього перетворимо її на літній майданчик «Вінницької реберні». Це стане продовженням нашого ресторану. Можливо, поставимо там шезлонги та дитячий басейн, щоб відпочивали родини з дітьми. Це вже залежатиме від запиту містян, під який ми формуватимемо пропозицію. 

Підприємець каже, що у щось більш грандіозне це може перерости після закінчення війни. Можливо, на баржі з'являться одно- чи навіть кількаповерхові прибудови. Чи ходитиме колись це судно Південним Бугом Віталій відповісти не зміг, адже через події в Україні планування таких проєктів та інвестицій у них, на його думку, наразі недоречне.

— Зараз я напланую Лас-Вегас на воді, а потім до мене прийдуть люди і запитають, чому задум не реалізований. Тому поки я утримаюся від цього, — іронізує Віталій Гуменюк. 

У 2019 році, нагадаємо, підприємець анонсував створення першої в Україні школи гондольєрів. Втілити у життя цей задум не вдалося спочатку через пандемію, яка накрила світ у 2020-му, а потім на заваді стало повномасштабне вторгнення. Втім, до реалізації Гуменюк планує повернутися після перемоги. 

— Це класний проєкт і ми впевнено рухалися до його реалізації. У нас були необхідні сертифікати безпеки європейського зразка. Ми зареєструвалися у Міжнародній базі виробників кораблів. Зробили дизайн-проєкт, креслення, домовилися з виробником. Словом, були готовими до початку роботи. Та втрутився ковід, а потім війна, — розповідає Віталій Гуменюк. — До нашої перемоги я цим займатися не буду. Зараз увагу приділяю допомозі армії. Сфокусовані з нашим родинним благодійним фондом на виготовленні багі. Якщо чули про виробництво багі для ЗСУ з «жигулів», то це якраз про нас. 

Читайте також:

Відсьогодні через Вінницю курсуватиме новий потяг сполученням «Київ — Тернопіль»

Дорогу розширили, а про зупинку забули? Про ремонт на Василенка — Пирогова

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
 • Santa

  Був один раз там, "рёбришка" замовляв, мясо, таке все бідне було, одні ребра на тих рёбришках були, мяса того теж не дуже багато, і не сказав би шо прям супер вкусно і тд, абсолютно нічого особєнного в закладі цьому нема, вечором заїдають комарі літом, більше туди не піду, хоть і живу рядом, заклад на любітєля
 • ОВ

  Розширення забігайлівки.
 • Viacheslav Golovenko

  Мені здається , що вдалося зробити школу гондольєрів.  Просто двійошник попався :)
 • Віталій Гуменюк

  Гарна стаття, дякую!

  Benya Raiderman reply Віталій Гуменюк

  Віталій Гуменюк хорошо что на металл не порезал, историческая вещь

  Лілія Задояна reply Віталій Гуменюк

  Віталій Гуменюк так.

  Віталій Гуменюк reply Віталій Гуменюк

  Лілія Задояна гарна ідея та, думаю все ж, що подібні гулянки з усім розмахом будемо робити після перемоги.

  Лілія Задояна reply Віталій Гуменюк

  Віталій Гуменюк Може бути місце для фуршету, чи виїзних весіль невеликих.

keyboard_arrow_up