«Били по обличчю та тулубу», — у суді розглядатимуть справи про домашнє насильство

- Вінницька обласна прокуратура скасувала два судових рішення про закриття справ щодо домашнього насильства.
- Апеляційний суд погодився з прокурорами, які довели, що у діях кривдників є ознаки фізичного насильства.
Прокурори Вінницької обласної прокуратури скасували два судові рішення, які закривали справи про домашнє насильство. Апеляційний суд Вінницької області погодився з аргументами ювенальних прокурорів з Тульчинської та Гайсинської прокуратур та поновив розгляд цих проваджень.
— Під час досудового розслідування та в суді, встановлено, що між кривдниками та їх жертвами відбулися не побутові конфлікти, а події, які за законом про кримінальну відповідальність є кримінально караними діяннями, передбаченими частиною першою статті 122 Кримінального Кодексу України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) та частиною першою статті 125 Кримінального Кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження).
Установлено, що один з чоловіків під час сварки кілька разів ударив дружину долонею по обличчю, а згодом дерев’яним держаком від мотики та металевими вилами по тулубу. Інший – через ревнощі побив колишню дружину руками і ногами по обличчю та тулубу.
Прокурором доведено, що оскільки обставини вчинення зазначених кримінальних правопорушень свідчать про наявність у діянні кривдників ознак фізичного насильства, перелічених у статті 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», та на подружжя і колишнє подружжя поширюється дія цього Закону, вони є правопорушеннями, пов’язаними з домашнім насильством.
Відтак, Вінницьким апеляційним судом скасовані ухвали Тульчинського та Бершадського районних судів про закриття кримінальних проваджень у зв’язку з відмовою потерпілих від обвинувачення, на підставі пункту сімчастини першої статті 284 Кримінального Кодексу України.
Читайте також:
Дрон замість швидкої: як побратими врятували бійця «Червоної Калини» під Покровськом
У Ямполі вздовж Дністра планують звести паркан з колючим дротом
«Смерть сина мені дає новий поштовх до роботи»: Юлія Вотчер записала звернення біля могили Андрія
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Рахман Сайфуллин
Більшість жінок жертвують усім, залишаються наодинці, тягнуть на собі дітей, аби тільки не терпіти щоденне знущання.
Про це треба говорити. Не мовчати!
Так само і про те, що й чоловіки стають жертвами домашнього насильства.
Чоловікам ще важче зізнатися в тому, що їх б’є жінка — суспільство не прийме і не зрозуміє. Соромно буде дивитися в очі. Тому багато хто спивається.
Санечка Нечаева reply Рахман Сайфуллин