Бережуть зубрів та збирають малину. Чим займаються вінницькі лісівники

Бережуть зубрів та збирають малину. Чим займаються вінницькі лісівники
  • У Вінниці пройшов фестиваль «Пізнай ліс». На ньому вінничан познайомили з життям подільського лісу і тим, яку роботу виконують в господарствах лісівники. Але головна мета, як казали працівники лісгоспів, донести до вінничан, що ліс варто пізнавати та берегти.

У Центральному парку, 15 вересня, провели перший обласний фестиваль «Пізнай ліс»

На ньому працівники 11 лісових господарств показували, чим відоме їхнє господарство. А лісівники розказували про свою роботу.

– Цей фестиваль проводимо напередодні працівника лісового господарства. Кожне господарство представляє все, чим воно займається. Наше лісове господарство має найбільшу кількість зубрів в області та Україні, в цілому – 93 особи, – розказав мисливствознавець Хмільницького лісгоспу

Володимир Ткач

Він додав, що зубрів з Хмільницького лісництва вивозять в інші області, до лісових господарств. Так, таким чином, розширюють ареал проживання зубрів.

– Для прикладу, 12 зубрів перевезли у Київську область, ще 5 – у Чернівецьку, ще 5 – у Волинську. Хоча і на Вінниччині колись взагалі не водилися зубри, їх завезли в 1979 році, шість особин. Тепер, як ви бачите на стендах, у нас їх вже майже сотня – казав мисливствознавець.

Громадський інспектор Антон Кащеєв є автором всіх фото, які представлені в Хмільницькому лісгоспі. Він розповів та показав фото тих тварин, яких він зняв «пострілом» фоторушниці.

Антон Кащеєв

– У мене є багато фото з хмільницького заказника «Сандрацький». Його охороняє і держлісгосп, і громадськість. Я з фоторушницею там день і ніч, бо там живуть дивовижні види: лиси, білощокий крячок, болотяні черепахи, білі чаплі тощо. У заказнику їм добре, тварин ніхто не чіпає, лісівники підгодовують та охороняють. – розповів Кащеєв.

Крім самих лісничих на фестивалі було багато молоді – це учні, в школах яких створені гуртки та налагоджена співпраця з лісництвами. Останні показують школярам, що є в лісі, показують як правильно садити дерева та робити домівки для тварин.

Школярка Єлизавета Роман з Козятинського району співала на фестивалі зі сцени і вона розказала чому для неї це важливо.

– Я взагалі музикант, граю на гітарі останні шість років. Наша школа активно співпрацює з лісництвом, ми допомагаємо лісівникам. Екологія є для нас важливою, бо ми молоде покоління та мусимо дбати про навколишнє середовище. Бо старші люди вже не можуть зробити абсолютно всього, а ми маємо дбати про те місце, де ми живемо, – розповіла дівчина.

Єлизавета Роман

Йдемо далі поміж стендами лісгоспів. Серед них є Крижопільський лісгосп, де пригощали малиновою настоянкою. Хоча як пояснили лісничі, їхне лісове господарство відоме не тільки малиною.

– У нас потужна деревообробка, заготовки для паркету, меблі тощо. Крім того, ми займаємося вирощуванням лісу та декоративних дерев. А ще перспективний напрямок, який ми розвиваємо, це вирощування малини. Цим ми займаємося останні три роки, і вже є певні успіхи: реалізація нашої малини в 2016 році – 170 тисяч гривень, в 2017 – 390 тисяч гривень. Урожай 2018-го буде менший, бо менше малини вродило, – головний лісничий ДП «Крижопільське лісове господарство» Володимир Ковпак.

Володимир Ковпак

Вінницький лісгосп має основну задачу вирощувати та відновлювати ліси на території районів Вінниччини. Бо як і в нашій області, так і в Україні в цілому, спостерігається тенденція всихання лісів.

– Це пов'язане з цілим комплексом проблем – пониження грунтових вод, зміна клімату, шкідники тощо. У нашому стенді представлений посадковий матеріал – дуб, модрина тощо. Вони мають закриту кореневу систему, яка може зберігати певну кількість води та поживних речовин, аби дерево могло прожити кілька місяців при посушливій погоді, – начальник відділу лісового господарства ДП «Вінницьке лісове господарство» Олександр Дорош.

Олександр Дорош

Крім презентацій роботи лісових господарств зі сцени виступали творчі колективи, проводили конкурси, показували танці та інші таланти жителі Вінниччини.

Нагадаємо, дві сотні фазанів будуть рятувати вінницький ліс.


Читайте також:

 


А ще радимо прочитати про цікаві факти. Наприклад, чи знали ви, що ліси України щорічно виділяють 149 мільйонів тон кисню? 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Задунайский Торонтуй

    Хороший, годный репортаж.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:16 Про що потрібно знати, якщо у вас сезонна алергія? Розповідає професорка медичного університету 20:55 Дівчатам та жінкам не можна в церкву в штанах? Це вигадка — сказали в ПЦУ 20:05 У Вінниці завершився чемпіонат міста з волейболу серед чоловіків сезону 2023–2024 photo_camera 19:40 Юлія Тимошенко вимагає негайної відставки Сольського з посади міністра аграполітики (Прес-служба ВО "Батьківщина") Від читача 18:08 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 19:30 Дощі і пил із Сахари. Коли до Вінниці повернеться сонце? 19:09 «Чому їм можна, а нам ні?» Через незаконне будівництво у селі Прибузьке затоплює ліс photo_camera 19:03 Майже 200 тисяч гривень для ЗСУ: у Вінниці завершився благодійний шкільний марафон photo_camera 18:36 У світі відзначили День книги. Що почитати у вінницьких авторів та авторок 18:34 П’ять років позбавлення волі за розбещення дітей: суд виніс вирок чоловіку 18:30 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 18:13 Зловили ухилянта-екстремала. Він плив на надувному матраці до Молдови play_circle_filled photo_camera 17:25 Вимагав 2 тисячі доларів за нерозкриття ДТП. На Вінниччині затримали в.о. командира photo_camera 17:07 На Вінниччині підприємствам ввели обмеження використання електрики 17:02 «Реальні смертники: ми по них б’ємо, а вони все одно повзуть» — Як вчитель став військовим 16:55 Конкурс із закупівлі послуг з підготовки грантових заявок для бізнесу (Прес-служба Спілки підприємців "Стіна") 16:07 Була піна та мертва риба. Екоінспекція перевірила воду в озері «Миру» 16:00 Зубки як у казці: історія успіху клініки "ПАВЛІН" (Новини компаній) 15:10 Малюють місця сили Вінниччини. Стартував восьмий пленер «Кращий художник» 14:03 Вінницький суд виніс вирок громадянину Молдови. Він переправляв чоловіків за кордон
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up