«Акцію організували діти віком від 10 до 14 років»: як вдалося уникнути масової бійки учасників руху ПВК Редан

- Починаючи з останніх днів лютого звідусіль чутно про так званий рух «ПВК Редан». Ба більше відомо, що він перекочував до України з росії, а його активними учасниками є діти та підлітки.
- Вони збираються великими компаніями у публічних місцях для проведення масових бійок зі своїми «ідеологічними» ворогами. Виглядає усе це антиутопічно та тривожно. Тим більше, що Вінницю ця «пошесть» також не оминула.
- Розбираємося, що відбувається у нашому місті.
Голосно про «ПВК Редан» заговорили останніми вихідними лютого, коли країною прокотилися новини про попередження поліцією масових заворушень у багатьох містах: Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Полтава, Вінниця тощо.
Тоді ж стало відомо, що корені руху тягнуться з аніме (японська анімація, манга), що в ній йдеться про злочинну банду «Геней Редан». Переглядаючи її, підлітки починають захоплюватися учасниками цієї банди, адже останні «сповідують» самовираження, свободу, справедливість та йменують себе модним сьогодні словом — «неформали».
Ворогами членів анімаційної банди є представники інших субкультур, які, як це буває, не розділяють їхніх поглядів. Зокрема, ображають неформалів через вибір одягу, різновид зачіски тощо. Прикметно, що в офлайн «редани» вперше вийшли в росії, а саме в москві. В одному з тамтешніх ТРЦ 22 лютого вони влаштували першу масову бійку. Згодом така «лихоманка» охопила десятки російських міст. На жаль, менш ніж за тиждень вона дісталася й України.
Сотні послідовників
Такі «флешмоби» організовувалися адміністраторами новостворених Telegram-каналів. У спільнотах усіх присутніх закликали приходити у наперед зазначені публічні місця для протистояння ворожим субкультурам. В Україні, як і в росії, опонентів називають «гопниками», або ж так званими «офниками». За легендою саме останні постійно ображають та принижують «реданів».
На заклик адмінів відгукувалися десятки, а подекуди сотні людей. Чимала їхня частина була неповнолітніми. До прикладу, у Харкові на «акцію» прийшло 245 осіб, понад двісті з яких були віком до 18 років. У Полтаві з’ясовувати стосунки з «офниками» виявили бажання дві сотні людей. У Вінниці — понад 60. На щастя, в усіх українських містах до місць масових зібрань вчасно приїжджали поліціянти, тим самим попереджаючи бійки.
— Наші екіпажі заздалегідь приїхали на одну з найбільших площ міста, де було місце збору. Ми були готовими до будь-яких масових заходів, — розповідає речниця Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Заріна Маєвська. — Ми бачили, що відбувається в інших областях, тому всі співробітники були проінструктованими. Знали, що прийти збираються як повнолітні, так і неповнолітні. У Вінниці порушень публічної безпеки допущено не було.
російське ІПСО
В управлінні поліції вважають, що провокування масових бійок серед молоді і підлітків є спробою російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію (ІПСО) та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.
Заступник начальника Управління ювенальної превенції Нацполіції Ярослав Шанько зауважив, що більшість дітей пояснює свою участь в акціях «Редана» банальною цікавістю. Адміністратори ж створюють канали на хвилі хайпу і з метою заробітку. Тобто власне ідейних прихильників цієї субкультури, за його словами, є мізерна кількість.
Днями вінницькі правоохоронці повідомили, що працюють над встановленням осіб адміністраторів одного з місцевих Телеграм-каналів «ПВК Редан». Пізніше вони розповіли, що викрили трьох дівчат, які поширювали інформацію про цей рух. Усі вони віком від 13 до 15 років.
Під час спілкування з поліціянтами дівчата розповіли, що створили канал на знак солідарності з однолітками. Мовляв, на каналі можна було знайти слова підтримки стосовно їхнього зовнішнього вигляду.
10-річні організатори заворушень
За словами старшого інспектора відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Максима Яценка, станом на 3 березня встановлено чотирьох адміністраторів найбільших спільнот області, що пов’язані з рухом «ПВК Редан».
Про що спілкувалися учасники цих спільнот? — запитуємо Максима.
— У своїх чатах вони переважно сперечаються, погрожують одне одному та домовляються про зустрічі, — відповідає старший інспектор кіберполіції.
Чи знаходили ви у листуванні цих спільнот проросійські заклики або інші ворожі меседжі?
— Нічого такого ми не виявили. Діти в першу чергу сварилися за субкультуру.
Яку мету вони переслідували, коли організовували зустріч у Вінниці?
— Перш за все вони хотіли дізнатися, скількох однодумців мають у місті. Була й інша група молодиків, яка прийшла на зустріч з метою фізичної розправи над підлітками, чиїх поглядів вони не поділяють.
У Вінницькій області цей рух не є настільки популярним, як на інших територіях. Переважна більшість учасників розуміють, що рух походить від країни-агресорки. Патріотизм наших громадян цьому дуже сприяє.
На щастя, у Вінниці вдалося уникнути масової бійки підлітків. Розкажіть про цю подію більше.
— До відділку доставили 65 молодих людей. Половина з них були дійсно прихильниками «ПВК Редан». Інша половина прийшла з цікавості, подивитися, що це за рух. Усіх опитано в присутності батьків та проведено профілактичні бесіди.
Хто конкретно підбурював їх до цієї «акції»?
— Їхні однолітки.
Тобто адміністратори спільнот?
— Так.
— Якого віку ці адміністратори?
— Від 10 до 14 років.
Читайте також:
У Вінниці «швидку» перетворили на стоматкабінет. Будуть на фронті лікувати зуби військовим
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
nikolayДля чого нам поліція??? Над простими людьми, вони демонструють, свою силу та владу.
-
Людмила БеднарчикБоже Милостивий врозуми дітей 🙏🙏🙏