Під час мітингу, 5 березня, який відбувався на Соборній, Анатолій Чайка розкидав навколо «Дерева свободи» старі речі. Він пообіцяв, що буде кожного разу влаштовувати поблизу пам’ятника «смітник». Тараса Бульбу заспокоювали інші активісти та поліцейські.
Зранку, 5 березня, активісти влаштували мітинг під Вінницькою ОДА. Головна мета — засудити дії правоохоронців, які розігнали наметове містечко у Києві. Під час нього, місцевий активіст Анатолій Чайка висловив своє невдоволення пам’ятником Небесній сотні «Дерево свободи», який поставили на однойменній площі.
— Це буде перше основне сміттєзвалище, де побудоване «Дерево свободи». Ми кожного разу, як будемо збиратися на площі Театральній, скидатимемо там непотріб. Я не згоден з таким пам’ятником, який поставили на місці Тараса Григоровича. І 9 березня, до Дня народження пророка (Тараса Шевченка - авт.), влаштуємо там мітинг, — сказав Чайка.
Потім група активістів почала переходити від ОДА до управління поліції, яке знаходиться на Театральній. Але Анатолій Чайка вирішив відбитися від маси протестувальників. Його закликали схаменутися та повернутися до натовпу, але пан Анатолій усе ближче-ближче підходив до «Дерева свободи».
Поблизу монументу він залишив кілька пакетів з речами. А коли отримав спротив поліцейських, які «попросили забрати дрантя», Чайка вирішив розкидати речі по всьому «Дереву».
Його заспокоювали інші учасники мітингу, які казали повернутися до акції під управління поліції. Але Тарас Бульба вже лютував. Через що виник конфлікт з іншим активістом — Анатолієм Банахом.
— Палич, не треба. Схаменись, — казав спокійним голосом Банах, відтягуючи Бульбу.
— Я тебе не чіпав, чого ти до мене пристав?! — продовжував обурюватися літній активіст.
Урешті-решт Анатолія Чайку вдалося повернути до інших активістів, які продовжували протестували під управлінням поліції. Поліцейські та муніципальні копи оточили «Дерево свободи». А останнє тепер прикрашене старим дрантям, яке закинув Анатолій Чайка.
Ініціатором встановлення пам’ятки був фонд «Подільська громада». Запитали голову наглядової ради фонду Андрія Дручинського, чи будуть вони реагувати на дії активістів?
— Ми як фонд долучаємося до різних соцпрограм у Вінниці. Була пропозиція від ГО «Родини Небесної Сотні» зібрати кошти на виготовлення пам’ятника «Дерево свободи». Ми долучилися, отримали дозвіл від мерії та встановили пам’ятник на однойменній площі. Міська рада прийняла «Дерево свободи» у комунальну власність. Себто, представники громади й будуть вирішувати як забезпечити громадський порядок навколо пам’ятника, — розказав голова наглядової ради БФ «Подільська громада» Андрій Дручинський.
Керівник КП «Муніципальна поліція» Василь Гайовик розказав, що на винуватця буде складено адмінпротокол.
— Зараз передивляємося відео, на якому зафіксовано те, що трапилося сьогодні поблизу «Дерева свободу». Встановимо особу та складемо протокол за статтею 152 Адмінкодексу (штраф 340-1360 гривень - авт.), — розказав Гайовик
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
И да- хороший памятник Небесной Сотне, зачем устраивать этот шабаш???