На сайті міністерства інфраструктури виклали інформацію про плани оновлення регіональних аеропортів. Керівник Державного агентства інфраструктурних проектів України Микола Божко зазначав, що у 2019 році почнуть реконструкцію міжнародного аеропорту у Вінниці.
Коротко: буде повна модернізація технічних систем, злітно-посадкової смуги та суміжного обладнання для аеродрому, що почнуть робити вже в 2019-му.
Реконструкцію проведуть у дві черги.
У рамках першої черги замінять покриття злітно-посадкової смуги, руліжну доріжку (РД-3), відремонтують освітлення, водовідведення та покриття перону, замінять радіотехнічне забезпечення польотів та багато іншого. На роботи з держбюджету запланували 1 мільярд 13 мільйонів гривень. Початок та кінець робіт - у 2019 році.
У рамках другої черги дороблять перон, візьмуться за огородження периметру аеродрому та прокладання нових доріг, відремонтують будівлю командно-диспетчерського пункту з КПП тощо. Попередній кошторис: — 1 мільярд 202 мільйони гривень. Термін реалізації 18 місяців, але коли почнуться роботи - не вказано.
Під час реконструкції летовище працювати не буде.
— Плануємо, що до кінця 2019 року відбудеться перший рейс з аеропорту Вінниці, — казав керівник Держагентства інфраструктурних проектів Микола Божко.
Питали у керівника вінницького аеропорту Ярослава Мазурця, чи відома вже дата, коли аеродром закриють на ремонт?
— Наразі ця дата нам невідома. Станом на сьогодні рейси виконуються, з міжнародного аеропорту «Вінниця» як вилітають, так прилітають, — коротко відповів Мазурець.
Міжнародний аеропорт «Вінниця» територіально знаходиться у селі Гавришівка, це 7,5 кілометрів на схід від залізничної станції.
Аеродром збудований в 1985 році. У 80-і роки Вінниця була зв’язана прямими рейсами з Києвом, Мінськом, Москвою, Ригою, Донецьком, Луганськом, Чернівцями, Запоріжжям та іншими містами. Аеродром був розрахований на пасажиропотік 400 людей на годину.
Довжина бетонної злітної смуги 2,5 кілометри. Такої смуги досить для зльоту і посадки повітряних суден індексу 6, категорії 4D та нижче (Боїнг-737. Аеробус A320, Ту-154, Іл-76, Ан-74, Ан-12).
Регулярні рейси з Вінниці були до 1999 року. У 2007 році його навіть хотіли продати. За такий стратегічний об’єкт обласна рада бажала отримати близько 100 мільйонів гривень. У 2008 році в його ремонт вклали шість мільйонів гривень й присвоїли статус міжнародного. З грудня 2013 року аеропорт у комунальній власності міста.
За 2018 рік через «ворота» вінницького аеропорту пройшли 60 873 пасажири.
Нагадаємо, раніше вартість реконструкції летовища оцінювали у 1 мільярд гривень.
Читайте також:
Фото: фб-сторінка міжнародного аеропорту «Вінниця», сайт міністерства інфраструктури України
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
А автодороги?