Сьогодні, 18 травня, пройшов ще один етап обговорення влади з громадою щодо об’єднання шкіл №5 та №31, що знаходяться біля Київської вулиці. І знову скандал: виривали мікрофон, щоб покричати; вчителя між собою сварилися, а батьки учнів - проти “реформи освіти”.
- Я заглянула на сайт Міносвіти, а там тільки проект реформи, - каже мати чотирьох дітей та голова батьківського комітету в школі №5. - Вона не пройшла першого читання, бо там багато розбіжностей. Тому я пропоную не летіти попереду всієї планети та залишити все як є. У нас дві повноцінні школи, де навчаються як старші, так і молодші класи.
- Зміни потрібні, подивіться як в 10 та 25 школах! - відповідає їй очільник департаменту освіти Володимир Буняк. - Діти не навантажені, вчаться в одну зміну, ладнають між собою.
Вчителя сварились між собою, батьки викрикували “ми проти”, Буняк намагався відповідати на питання. І так тривало більше двох годин.
Читайте також: Батьки учнів погрожували Майданом через оптимізацію у двох сусідніх школах
Навіщо оптимізувати школи?
Головний освітянин міста Володимир Буняк після зустрічі з батьками школи №5 підготувався та надав відповіді на деякі питання, які йому задавали обурені батькі учнів у понеділок.
Людей на збори прийшло не менше, ніж у школі №5
Він більш детально розповів про те, що собою являє реформа освіти. Коротко про аргументи, які він наводив на користь оптимізації:
Буде початкова школа (з першого по п’ятий), далі - середня (з п’ятого по десятий) та старша (десятий та одинадцятий класи).
Змінам бути, тому що зараз діти навчаються одинадцять років і не отримують життєвого досвіду, не мають профільних знань.
Старшокласники сидять в школі майже одинадцять годин. А це перенавантаження.
Діти зможуть обирати профільні предмети, які дозволять їм поглиблено знати ту чи іншу дисципліну.
Начальник департаменту освіти міськради Володимир Буняк
І ще раз повторив: вчителів звільняти не будуть, як і директорів; діти перейдуть в нову школу разом зі своїми вчителями та обладнанням з класів. Але це знову не переконало батьків з двох шкіл, які наполягали на своєму - ми проти оптимізації.
Колектив педагогів поділений навпіл
Через майбутню оптимізацію вчителі в школі №31 посварилися між собою. Тих, хто навчає старшокласників все влаштовує. Бо вони не йдуть зі своїх класів. А педагоги навчальної школи б’ють на сполох.
Проголосували "За" об'єднання шкіл лише вчителі старших класів. Їх мотивація зрозуміла: вони залишаться у рідних стінах
- Нас викидають з рідних стін! - каже вчитель Лілія Баришева. - А в п’ятій школі нас не приймуть, бо для нас там теж немає місця. І тим більше, в новій школі таких умов для початкової школи немає! Кабінети для старшокласників не пристосовані для молодшої школи.
Тоді як "проти" виступили вчителя початкової школи та батьки учнів з 5-ої та 31-ої шкіл
На її захист виступила заступник директора школи №31 Олена Сокольвак, яка привела безліч прикладів, чому об’єднанню між школами не бути.
Коротко про її аргументи:
У дітей навантаження не зменшиться, а тільки збільшиться
Потрібно буде обладнати додатково мінімум два класи музики, два класи інформатики та фізики. А це величезна сума, яку не потягнуть батьки.
початкових класів буде значно більше, ніж старшої школи. А школа №5 значно менша. Так може залишити дітей в школі №31?
не потрібно експериментувати на дітях!
Що пропонують батьки?
Кардинально, позиції батьків з 31 школи не відрізняються від батьків учнів школи №5. Ті ж самі “за чиї кошти будуть ремонти, ми обирали цю школу, діти будуть між собою битися”. І це зрозуміло, бо більшість з присутніх були представники школи №5, які знову висловили те, що говорили у понеділок.
Якщо відкинути всі сварки, які тривали протягом обговорень, то в цей раз батьки висунули кілька пропозицій, що робити з об’єднанням шкіл далі.
1. Проводити все поступово. Батько двох дітей з п’ятої школи Борис Максимчук запропонував проводити оптимізацію з 1 класу. І щоб батьків учнів попереджували заздалегідь. Так, на його думку, і діти, і їх мами з татами будуть готові, що після п’ятого класу дитина піде навчатися у нову школу.
2. Збудувати ще один навчальний заклад. Цю ідею запропонував батько дитини з 1 класу. На його думку, краще збудувати нову школу, замість того, щоб міняти стіни.
3. Нічого не робити, школи і так наповнені. Таку задумку запропонувала мати чотирьох дітей, які навчаються як в 5, так і в 31 школах. Вона казала, що доцільності в оптимізації немає.
Але були й радикальні пропозиції: піти під міськраду мирною ходою, щоб батьків учнів з двох шкіл почули, що запропонувала Наталя Бондаренко, мати дитини з 10 класу п’ятої школи. І це вони збираються зробити завтра, о 9 годині ранку.
Нагадаємо, 16 травня, пройшли громадські слухання в школі №5 щодо майбутнього об’єднання навчальних закладів на вулиці Богдана Ступки. Але зі сварками та скандалом. Батьки учнів кричали голові Департаменту освіти Буняку. А головний освітянин не зміг переконати їх у доцільності реформи.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
БАТЬКИ, ПІДПИСУЙТЕ ПЕТИЦІЮ, ЩОДО РОЗГЛЯДАННЯ ЦЬОГО ПИТАННЯ!
http://e-dem.in.ua/vinnytsia/Petition/View/363