З 1 вересня учні школи-гімназії №30 імені Шевченка займаються спортом на нових майданчиках. Це огороджені поля для футболу, баскетболу та волейболу. А ще є ділянка для стріт-воркауту та безліч вуличних тренажерів.
Для школярів також відремонтували роздягальню, де є окрема кімната для дівчат та хлопців. І під час візиту чиновників та журналістів на стадіоні займалися учні закладу. Дівчата грали у волейбол, тоді як хлопці — гупали м’яча в футбол. Проте, як зазначає директорка закладу Алла Панасюк, займатися сюди можуть приходити всі люди.
— Майданчики відкриті, коли в школі тривають заняття. Коли школа не працює, то можна попросити ключі в чергового. На вході є графік роботи з інформацією де взяти ключі, — розповідає пані Алла. — Доглядає за стадіоном персонал школи. По периметру встановлений відеонагляд. Стадіон освітлюється ліхтарями, тому займатися спортом можна навіть у вечірній час.
Міські чиновники зазначають, що спортивне ядро школи №30 зробили не за кошти міста, а за кошти інвестора. Такими стали будівельні компанії «Династія» та «Вінницябуд». На це вони разом витратили 9,2 мільйона гривень.
Читайте також:
Як розказують в мерії, забудовники роблять майданчики, бо це для них додаткова реклама та цими базами можуть скористатися і майбутні їх клієнти. До того ж, між містом та підприємцями є така інвестиційна угода.
За словами заступниці директора департаменту освіти Ірини Божок, нові майданчики в школах почали робити з 2011 року.
— Якщо порахувати, то за цей час з’явилося 28 нових спортивних баз поблизу шкіл, що є дуже добре. Вони всі використовуються у повній мірі та підтримуються персоналом цих закладів, — розказала пані Ірина.
Міський голова Сергій Моргунов розказав, що не тільки школа №30 отримала майданчик за кошти інвестора. До цього із таким же фінансуванням отримали нові спортивні зони школи №34,35.
«Наступні школи були №18 та №25, згодом 10-та і №30 — усі коштом інвесторів. У 27-й школі облаштували майданчик за кошти міського бюджету. На наступний рік ми виготовляємо проектно-кошторисну документацію для трьох шкіл – це №20, №6 і №15. Проте будемо бачити можливості міського бюджету і будемо шукати інвесторів. Фактично вже у 28 із 36 шкіл в тій чи іншій мірі відбулись зміни з оновлення спортивних баз закладів. Молодь повинна займатися фізкультурою і спортом, ми маємо популяризувати спорт», — передає слова Моргунова прес-служба мерії.
Довідка. Загалом з 2011 року у Вінниці збудовано 6 спортивних ядер для 8 шкіл (№№ 10, 27, 30, 31, 18, 25, 34 і 35. Спортивні багатофункціональні майданчики встановлені у 6 закладах (№№ 1, 4, 12, 19, 26, 32). Спортивно-тренажерні та дитячі майданчики - у 16 школах (№№ 3, 5, 6, 11, 12, 16, 20, 22, 23, 26, 27, 29, 31, 32, 33, 36).
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер