У робочій зустрічі проекту, яка проходила у місті Подгориця (Чорногорія), прийняли участь представники з Франції, Литви, Словенії та інших країн. Україну представляли співробітники Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Національного університету «Львівська політехніка», Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Вінницького національного технічного університету (Україна).
Університет Чорногорії є найстарішим вишем країни та єдиним вищим навчальним закладом державної форми власності, але у проекті MASTIS участі не бере. Натомість University of Donja Gorica та University “Mediterranean” Podgorica є вищими навчальними закладами приватної форми власності, що демонструють якісну підготовку студентів, активну міжнародну діяльність та беруть участь у проекті MASTIS.
Під час зустрічі учасники проекту, серед яких декан ВНТУ професор Бісікало Олег Володимирович та професор Кулаков Павло Ігорович, побачили два університети та ознайомилися з лабораторіями, які обладнані технічними засобами навчання, придбаними за рахунок коштів проекту MASTIS.
Гості слухали різні доповіді. Зокрема:
Також розглянули питання розповсюдження інформації про діяльність проекту MASTIS та сталість його результатів.
Учасники обговорили тему «Створення сучасних магістерських програм в галузі інформаційних систем - поточний стан і перспективи», модерацію обговорення здійснювала професор Snežana Šćepanović з University “Mediterranean” Podgorica. Під час обговорення були встановлені напрямки подальшої роботи для поліпшення магістерської програми в області інформаційних систем відповідно до потреб сучасного суспільства, отримання можливості університетам наблизитися до змін на світовому ринку праці та освітньому просторі, надання студентам уявлення про профілі різних робочих місць в області інформаційних систем з метою сприяння майбутньому працевлаштуванню.
Наприкінці зустрічі провели планування заходів на 2018-2019 роки.
Слід відзначити високий рівень засобів технічного навчання університетів University of Donja Gorica та University “Mediterranean” Podgorica. Ці університети засновані приватними компаніями, які забезпечують високий рівень фінансування. Університети розташовані у нових будівлях, усі лекційні зали обладнані сучасними мультмедійними засобами, лабораторії обладнані найсучаснішим вимірювальним та іншим обладнанням (3D-принтери, 3D-сканери, навчальна робототехніка, сучасне ліцензійне програмне забезпечення, комп’ютерна техніка тощо). Лабораторії здійснюють не тільки навчальну, а і комерційну діяльність за участю студентів.
У вишах панує невимушена атмосфера, обладнані арт-зони, де студенти у вільний час можуть малювати графіті, відпочивати та спілкуватися між собою. На першому поверсі University of Donja Gorica знаходяться спортивні тренажери, на яких студенти можуть вільно займатися. Але від студентів вимагається надзвичайно відповідальне відношення до навчального процесу.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер