Це дорожче за університет: скільки коштують послуги репетиторів у Вінниці?

Це дорожче за університет: скільки коштують послуги репетиторів у Вінниці?
Фото ілюстративне
  • Для кращої підготовки до національного мультипредметного тесту деякі вінничани звертаються до репетиторів. З огляду на кількість таких фахівців, послуга вочевидь популярна. Скільки ж вона коштує для вінничан? Які предмети найдорожчі? Де шукати репетиторів? І скільки доведеться витратити батькам, якщо їхні діти готуватимуться до іспитів цілий рік?

Початок нового навчального року — це не лише засвоєння поточної шкільної програми, але й повторення програми минулих років, що її багато хто вже забув. Особливо актуальним це є для учнів 11-х класів, яким вже зараз потрібно готуватися до випускних іспитів — НМТ.  

Зробити це можна як самостійно, наполегливо навчаючись вдома поза уроками, так і за допомогою репетиторів. Прибічники обидвох варіантів неодноразово складали іспити на найвищий бал. 

Учні та їхні батьки краще за всіх інших знають про мотивацію успішного складання іспитів й обирають більш комфортний для себе варіант того, як досягти цієї мети. Ми ж всього лише допоможемо зорієнтуватися в цінах на заняття з репетиторами у Вінниці. 

Відео дня

Де шукати репетиторів?

Одвічне питання, що цікавить всіх батьків. Однак відповісти на нього не так вже й складно. Найпопулярнішими способами знайти репетитора сьогодні є: пошук відповідних оголошень в інтернеті, звернення до вчителів своєї школи чи навіть сарафанне радіо, коли звертаються за послугою за рекомендацією знайомих. Якщо читаєте цей текст, то, ймовірно, останні два варіанти ви не розглядаєте. Тому перейдімо до першого.  

Якщо написати в Google: «Репетитор Вінниця» або «Підготовка до НМТ Вінниця», то отримаєте посилання на чимало пропозицій. Від спеціалізованих сайтів на кшталт BUKІ чи «Асоціація репетиторів України», до OLX та Kabanchik.ua. 

Досвід викладання та репетиторства на цих платформах можна знайти різноманітний. Від одного до кількох десятків років. Це вчителі як комунальних шкіл, так і приватних ліцеїв. 

Методи репетиторства також на будь-який смак. Більшість обіцяє індивідуальний підхід та гарантований результат. 

«В процесі навчання враховую психофізіологічні нахили дитини та побажання батьків», — пише вчитель математики. 

«Готую до вступу у медичний університет (коледж) на максимальний бал», — пише репетиторка з біології. 

«Допоможу налаштувати дитину, перебороти емоції страху перед важливими контрольними, екзаменами, НМТ», — пише про себе вчитель з кількох предметів.

На більшості сайтів можна знайти відгуки про репетиторів. Звісно, побачивши негативні, батьки навряд звернуться до вчителя. Однак зазвичай коментарі батьків та учнів позитивні. Про вінницьких репетиторів пишуть зокрема таке: 

«Дуже задоволений вибором вчителя для мого племінника. Він завжди з радістю підключається на онлайн уроки. Заняття захопливі, помітний хороший прогрес».

«Задоволені роботою викладача. Навчання проводить цікаво, змістовно. Зацікавив учня предметом».

«Викладач відмінно виконує свою роботу, це видно з оцінок. Наразі ми отримуємо 9-10 балів».

Окрім опису власного досвіду, рейтингу на сайті й відгуків клієнтів, на деяких платформах біля профілю репетитора можна побачити додаткові позначки на кшталт: «Це репетитор пройшов базовий тест з математики (чи іншого предмету), довівши свою компетентність» або «Репетитор пройшов особисту співбесіду зі співробітником BUKI та підтвердив наявність освіти, досвіду та кваліфікації».

Як проводять заняття?

До пандемії коронавірусу майже ніхто не довіряв репетиторству в онлайн форматі. Напередодні великої війни онлайну надавали перевагу близько 50% українців. Проте сьогодні, помоніторивши пропозиції, стає зрозуміло, що більшість оголошень — це саме дистанційний варіант навчання. 

Воно й не дивно, оскільки чимало дітей зараз навчається віддалено, бо вдома перебувати безпечніше. Крім того, для учнів онлайн формат розширює можливості з вибору репетитора, а репетитори не привʼязані до свого місцеперебування й можуть навчати дітей з будь-якої точки світу. Дехто з вчителів комбінує викладання, пропонуючи на вибір очні зустрічі та онлайн заняття.  

Яка вартість навчання?

Ціни ми вказуємо за годинне індивідуальне заняття з того чи іншого предмету. Групові заняття з репетитором зазвичай коштують дешевше. Зазначимо також, що завдяки поширеності онлайн формату, з усіх основних предметів, вінницькі випускники мають по кілька сотень пропозицій від репетиторів.

На найбільших репетиторських платформах BUKI та «Асоціація репетиторів України», одне заняття з підготовки до НМТ з Англійської мови в середньому коштує 300 гривень. Є також пропозиції як за 200 гривень, так і за 700. 

Середня вартість заняття з Математики там аналогічна — 300 гривень. Є пропозиції й за 150, 200 та 500 гривень. 

До НМТ з Української мови готують в середньому за 268 гривень за годинне заняття. Як і в попередніх випадках, є пропозиції за 150 гривень, а є і за 400. 

Історії навчають в середньому за 150-200 гривень. Найліпші вчителі за годину репетиторства беруть 268 і більше гривень. 

Вартість за рік?

Порахуймо, скільки в середньому обходиться місяць та навчальний рік з репетиторами. Уявімо, що дитина ходить до репетиторів з трьох найпопулярніших предметів: Українська мова, Математика та Англійська. Займається один раз на тиждень по годині.

Додаємо: 268 за Українську + 300 за Математику + 300 за Англійську. У підсумку за тиждень виходить 868 гривень. За місяць в середньому — 3 472 гривні. А, якщо рахувати суму за дев'ять місяців (з вересня по травень), то виходить — 31 248 гривень. Це більше, аніж вартість навчального року на більшості спеціальностей у вінницьких вишах.

Читайте також:

Сонні та усміхнені першачки. Як пройшов День знань у вінницькій школі №5

У Вінниці відкрили новий ліцей для дітей захисників України: які особливості навчання?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Qwerty Qwerty
    Я вам открою страшную тайну, в Украине и с вышем образованием, большая беда. И не важно как потом заканчиваешь с красным дипломом или обычним, чаще всего вчерашние одногрупники встречаються в центрах занятости...
  • Лариса
    У класі 30 - 36 учнів. Урок 45 хвилин. Скільки часу можна приділити кожній дитині? Якщо дитина хоче вчитися, то вона хоча б слухає пояснення вчителя, виконує домашні - і знання здобуває, обходиться без репетитора або з мінімальною кількістю занять із репетитором. Якщо дитина сили волі не має, інтелектуального потягу не має, у школу ходить лише заради розваги і вчителів не слухає, підручників до рук не бере, то відповідно й знань не отримує. Але ця сама дитина, працюючи наодинці з репетитором, матеріал на якомусь середньму рівні засвоює. Колись такі діти після школи йшли в ПТУ, зараз у них є шанс вступати у вузи.
    Звичайно, якби кількість дітей у класах була меншою, якість навчання зросла би. Але державі зручно економити на вчителях. Тому батьки вимушені платити репетиторам, а вчителі вимушені займатися репетиторством.
  • Сергій Романов
    Ну ви й порівняли. Давно відомо що державні і приватні навчальні заклади не здатні чогось навчити учнів і студентіа. Чому? А тому що корупція і імітація. І всі цьому раді. Репетитори ж вчать тих дітей які хочуть вчитися і щось знати. Для чого тим дітям слухати маячню знервованого вчителя, чи платити викладачу за якийсь звіт і залишатися з повністтю порожньою головою з точки зору знань. Є репетитори. Є хороші приватні школи. Є навчальні заклади в Польщі, і навіть Німеччині. Вчіться. А не імітуйте і корупціонуйте.
  • Eduard Ionovich
    Не коментарі,в диспут невігласів,які зовсім не розуміють,що таке репетиторство.Деякі навіть не вміють правильно написати це слово.

keyboard_arrow_up