Як гадаєш, як зміниться твоє життя з приходом в університет?
Я думаю, що нарешті перстану розпилюватись та зосереджусь лише на необхідних мені предметах, і це круто, на відміну від школи. Також в мене буде більше можливостей втілити там свою мрію - створити бізнес у сфері теплоенергетики. Все-таки, більше досвіду, більше знань…
Анна, майбутній менеджер у сфері теплоенергетики, 17 років
Я в університеті та я зараз - дві різні людини. ВНЗ однозначно зробить мене більш самостійним та приготує до самотнього життя.
Роман, майбутній працівник у сфері ІТ, 16 років
Я знаю, що зміни підуть в кращу сторону, адже я нарешті почну розвиватись у сфері, яка мені подобається
Дмитро, майбутній бізнесмен, 17 років
В першу чергу зміниться моє харчування, доведеться взяти на себе роль дорослого, що відповідає за себе та свої вчинки, вирішувати складні життєві питання.
Петро, майбутній програмний інженер, 17 років
Ох, це нові знайомства, нові проекти, нові заходи. До того ж це вже новий рівень навчання, бо викладачі значно вищого рангу. Доведеться виживати, добувати кошти на проживання, тому я планую поєднувати і навчання, і роботу.
Світлана, майбутній працівник в технічній галузі, 17 років
Опиши позитивні та негативні сторони таких змін та загалом навчання у ВНЗ у порівнянні зі школою
Анна: Ну плюсів, однозначно потрібно виділити більшу кількість знайомих, які потім можуть стати у пригоді, адже в університеті, зазвичай, значно більше людей. А мінусів, як на мене немає, хоча можна виділити лише самостійне життя, яке спочатку дається нелегко, але згодом, все одно все вирішується.
Дмитро: Друзі розказують, що студентські роки - це один з найкращих моментів життя і таке точно не варто упускати. Але зараз все-таки важкувато знайти дійсно вартісний університет, бо на це необхідно витрачати купу грошей, часу та енергії, що дуже заважає навчанню в 11 класі.
Роман: Одразу з негативного - це гуртожиток та люди в ньому, після домашнього затишку в таких умовах буде важкувато. І до того ж доведеться більше вчитись, працювати над собою та виконувати загалом нецікаву, нудну роботу. Зате життя з потенційними друзями по гуртожитку стане веселішим.
Петро: Спочатку буде не все гладко, бо вчитись ми будемо на своїх помилках, але зате я зможу сам контролювати свій бюджет та матиму більше свободи - чи не це прекрасно?
Світлана: Ну, думаю, що збільшиться рівень навантаження, але після ліцею, мені вже це не страшно. Звісно, варто готуватись до масштабнішого розмаху університетів: більше людей, більше приміщення, більше викладачів. Хоча для мене це скоріше плюс. До речі, в університеті безліч можливостей: міжнародні обміни, програми, гранти, стажування - однозначний плюс.
Які стереотипи про навчання в університеті зараз поширені серед школярів?
Анна: Є два типа стереотипів: одні стверджують, що вчитись у ВНЗ дуже важко, інші - що дуже легко, але я не вірю в жоден, бо тут все залежить від вашої наполегливості та бажання, і тільки.
Дмитро: Є загальний міф: якщо пропускати пари, то ніяких наслідків не буде, не думаю, що це так, бо колись-таки прийде пора екзаменів, де це однозначно вилізе боком.
Роман: Знаю, що всі готуються до екзаменів в останню ніч, а ще, що доведеться продумувати стратегію збереження їжі від нападів голодних сусідів, але ми справимось.
Петро: Говорять, що в університеті постійно не вистачає часу, не знаю правда чи це, але перевіримо.
Світлана: Найголовніший стереотип - навчання в університеті нікому не потрібне, бо, як показує досвід, більшості ці знання в роботі абсолютно непотрібні. Тому деякі вважають, що можна зробити успішну кар’єру без вищої освіти, але я до них не відношусь. А ще взятки, в університеті така проблема більш поширена, аніж в школі.
Чого найбільше боїшся у навчанні в університеті?
Анна: Найбільше боюсь того, що спеціальність, яку я виберу, мені не сподобається, тоді доведеться все по новій
Дмитро: Я людина, що боїться змін, тому звісно страшнувато опинитись разом із новими людьми, в новому середовищі, але не пройти через це не можна.
Роман: Самотності (сміється)
Світлана: У мене страху немає, я ніколи не накручую себе, чекаю тільки позитиву.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер