Рейтинг вінницьких вищих навчальних закладів 2023. Яка вартість навчання цього року?

Рейтинг вінницьких вищих навчальних закладів 2023. Яка вартість навчання цього року?
Найпопулярніші вищі навчальні заклади Вінниці
 • Сьогодні, 19 липня, розпочалася подача заяв до закладів вищої освіти для випускників 11 класів.
 • «20 хвилин» зробили рейтинг кращих вінницьких вишів на основі загального рейтингу університетів України.

Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2023 був складений інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua». На основі нього був сформований рейтинг саме вінницьких вищих навчальних закладів.

ТОП-10 кращих заклади вищої освіти

Рейтинг вінницьких ВУЗів

Перше місце посідає Донецький національний університет імені Василя Стуса. В загальному рейтингу він на 19-тій сходинці.

Найдорожчими спеціальностями університету є «Право» та «Міжнародні відносини», їхня вартість становить 32 500 гривень за один навчальний рік. А найбюджетнішими є «Біологія та біохімія», «Хімія» і «Екологія», вони коштують по 16 500 гривень.

Відео дня

Другу позицію займає Вінницький національний технічний університет. В консолідованому рейтингу закладів вищої освіти України він знаходиться на 23-му місці. Але, крім того, університет ще посів 6 сходинку у рейтингу «Найкращі технічні заклади вищої освіти України».

До найдорожчих спеціальностей ВУЗу входять:«Економіка», «Менеджмент», «Маркетинг»,  «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія», «Кібербезпека» та «Інформаційні системи та технології», навчальний рік яких коштує 25 500 гривень. Усі інші спеціальності вартують 23 500 гривень.

Трійку кращих закриває Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова. Він знаходиться на 26 позиції в рейтингу України. Ще наш медичний університет посів 4 місце у рейтингу «Найкращі медичні заклади вищої освіти України».

В університеті найдорожчою для вивчення спеціальністю є стоматологія, вона коштує 42 440 гривень за рік. А найдешевшими є педіатрія та медична психологія, рік навчання на цих спеціальностях буде 31 600 гривень.

Наступним в рейтингу буде Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. В загальному рейтингу ВУЗів України він на 79 сходинці. Але він посів 5-те місце у рейтингу «Найкращі педагогічні заклади вищої освіти України».

Найдорожчою спеціальністю для вступника на перший курс є фізична терапія та ерготерапія, їхня вартість за рік становить 25 300 гривень. А до найдешевшої увійшов менеджмент, рік навчання на цій спеціальності обійдеться у 20 000 гривень.

П'яте місце дістається Вінницькому національному аграрному університету. Він посідає 134 позицію в рейтингу закладів вищої освіти України. Також аграрний університет посів 10 місце у рейтингу «Найкращі аграрні заклади вищої освіти України».

Найвища ціна за навчання це 18 000 гривень, таку ціну мають спеціальності: «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Економіка», «Підприємництво та торгівля», «Комп'ютерні науки», «Менеджмент», та інші. А найдешевші спеціальності це «Агрономія», «Садівництво та виноградництво», «Лісове господарство» та інші, будуть коштувати 12 500 гривень.

І шосту сходинку у нашому топі посідає Вінницька академія безперервної освіти. В загальному рейтингу він на 222 позиції. 

Найдорожчою спеціальністю в академії є «Психологія». Її вартість складає 25 500 гривень. А найдешевше стане навчання на спеціальності «Екологія» — 16 000 гривень.

Що ви думаєте про цей рейтинг і ціни за навчання у цьому році? Напишіть у коментарях.

 

Читайте також:

МОН рекомендує студентам повернутися «за парти» з 1 вересня. Як вам ідея? (ОПИТУВАННЯ)

«Очам страшно — руки роблять». Власниця ательє Tiach про початок шиття амуніції для військових

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
 • Андрій Оо

  Можливо правильно писати наприклад двадцять п'ять тисяч п'ятсот гривень, або 25500 гривень?

  AK reply Андрій Оо

  Є традиція ставити пробіли між цифрами для кращого їх прочитання, як у номерах телефонів.

  Андрій Оо reply AK

  Та я зовсім не про цю традицію пробілів, а про те, що у тексті всі числа було написано 25 500 тисяч грн, 20 000 тисяч гривень і це досить такі мільйонні суми за навчання. Але помилку вже виправили, значить я не помилився.
 • Новини Вінниці на 20хвилин

  Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up