Навчання в Канаді: що потрібно знати аби отримати освіту за океаном? (Новини компаній)

Навчання в Канаді: що потрібно знати аби отримати освіту за океаном? (Новини компаній)
  • Канада – друга у рейтингу найкомфортніших країн для життя у світі.

  • Найкращим способом емігрувати за океан – почати здобувати там освіту.

  • Що потрібно знати для того, аби обрати правильну програму навчання та швидко адаптуватися до канадського життя розказали менеджер освітніх програм «Центру міжнародних програм» Юлія Березюк та офіційна представниця Fanshawe College у Канаді Галина Арнаутова.

Мрії про життя у Канаді можуть стати реальністю, якщо грамотно та з розумінням розпочати процес підготовки до переїзду. Найпростіший спосіб опинитися в країні канадського листка – це почати здобувати освіту. Про це говорить офіційна представниця Fanshawe College у Канаді Галина Арнаутова. Під час зустрічі, яка пройшла в Галереї ХХІ за ініціативи «Центру міжнародних програм», Галина розповіла про канадські коледжі, переваги канадської освіти та перспективи.

Fanshawe College – це державний коледж у місті Лондон провінції Онтаріо, один з найбільших в Канаді. Сьогодні у коледжі навчаються студенти із 80-ти країн світу та вдало працевлаштовуються після його закінчення  (за офіційними даними 87,5% студентів працевлаштовуються по спеціальності протягом перших 6 місяців після завершення навчання). За словами Галини Арнаутової, коледж має більше двох сотень різноманітних післяшкільних та післяуніверситетських програм за різними напрямами - від медичних до сфери IT. Студенти користуються дорогим обладнанням та високотехнологічними лабораторіями. Знаходиться у межах міста та має всі умови для проживання та комфортного навчання:

– Наш коледж називають містом у місті, тому що на території є все необхідне: спортивна зала, бібліотека, різні кав'ярні та ресторани, магазини та місця для прогулянок, – говорить Галина. – Навчальні кампуси, лабораторії та гуртожитки теж знаходяться на території. Тому про довгі дороги на навчання ніхто не говорить. До речі, студенти нашого коледжу одні з небагатьох, хто має право користуватися громадським транспортом безкоштовно.

Але крім побутових моментів є питання, які значно важливіші для тих, хто збирається навчатися у Канаді. Тому про все по порядку.

Що потрібно для того, щоб навчатися у Канаді?

По-перше, необхідно визначитися із програмами, які пропонують місцеві навчальні заклади. Потім розібратися у різниці між канадськими коледжами та університетами. Вирішити який напрям обрати, де жити та як оформити документи.

Програми

Канадські навчальні заклади пропонують іноземним студентам отримати вищу та післявищу освіту. Тобто вступити до коледжу Канади можна одразу після 11-го класу, без підготовчих курсів та спеціальних іспитів або вже з українським ступенем бакалавра.

Післяшкільна програма може бути різної тривалості: від року до чотирьох. Програма одного року навчання розрахована на здобуття таких спеціальностей: перукарська справа, електрики, столяри і так далі. Програми, які розраховані на два-три роки – це дипломні програми. Цей рівень трохи нижчий за вітчизняний ступінь бакалавра. А от чотирирічні програми – це повноцінний бакалавріат.

Що стосується програм для тих, хто в Україні вже отримав професійний диплом, то коледжі пропонують післядипломні програми на один рік. За цей час іноземні студенти отримують щось на кшталт українського рівня спеціаліста. До речі, Канада - одна з небагатьох країн світу, що дозволяє змінити напрям навчання.

Документи

Ще один дуже важливий етап підготовки – це збір необхідних документів та відкриття навчальної візи. У цьому питанні варто звернутися до професіоналів. Самодіяльність у цьому питанні може призвести до відмови у посольстві, а наступні спроби будуть складнішими і виїхати до Канади стане практично неможливо. Тому радимо звертатися, наприклад, до Центру міжнародних програм, де спеціалісти допоможуть зібрати всі потрібні документи, написати мотиваційний лист та правильно звернутися у посольство.

Англійська мова

Кожна навчальна програма має свої вимоги до рівня знань англійської мови. Тому цей момент потрібно уточнювати на сайті коледжу, який обрали. Відповідний рівень англійської мови можуть підтвердити міжнародні іспити IELTS або TOEFL, які можна здати в Україні. У випадку, коли до навчання залишається зовсім мало часу, коледжі пропонують двомісячні курси англійської безпосередньо в країні. До речі, таке навчання дає чудову можливість адаптуватися до життя у новому середовищі.

Проживання

Житла для студентів вистачає – гуртожитки від коледжів, зйомні квартири та життя у родинах. На перший час варто звернути увагу на проживанні у канадських сім'ях. Це недорогий варіант і найкращий для адаптації та знайомства із новою країною. Таке житло коштуватиме близко 700-900 канадських доларів на місяць, у той час, коли гуртожиток може коштувати від 1200 CAD на місяць. Що стосується оренди квартир, то на це не варто розраховувати на початок навчання, так як оренда житла – це голі стіни та контракт мінімум на 12 місяців, відповідно потрібно одразу купувати меблі та посуд. У перший час зовсім не до цього. Тому краще спершу ознайомитися із місцевістю, знайти нових друзів, а вже потім шукати співмешканців і нове місце проживання.

Перспективи та робота

Під час навчання студенти мають право на підробітки. В будні дозволяється працювати не більше 20-ти годин на тиждень, а на вихідних чи канікулах – не більше 40-ка. Графік навчання при цьому складається вільний – тобто студент може обрати зручний час для навчання.

По завершенню випускнику надається право на роботу: після одного року навчання – на рік, після 2 років навчання - на 3 роки. Після року працевлаштування випускник може подавати документи на постійне місце проживання. Щоправда, чекати відповіді доведеться від шести місяців до двох років і ті, хто має дозвіл на рік роботи можуть опинитися у зоні ризику. Тому у Центрі міжнародних програм радять брати 2 курси спеціалітету, аби виграти у часі. Таким чином, студент ще й отримує перевагу, оскільки отримує 2 спеціальності. Законодавство Канади дозволяє робити 4-місячну перерву між роками навчання, тож буде змога заробити кошти на другий рік.

Різниця між університетом та коледжем у Канаді

У цьому питанні все просто: коледж дає прикладну освіту, університет орієнтований на більш теоретичні знання. Рейтинги цих видів вищої освіти вимірюються теж по-різному. Наприклад, коледж вважається класним, якщо відсоток працевлаштування випускників високий. Що стосується рейтингів університетських, то тут варто звернути увагу на спонсорське фінансування тієї чи іншої дослідницької діяльності навчального закладу.

В коледжі, як і в університеті можна отримати бакалаврський ступінь, а от при бажанні отримати ступінь магістра чи доктора наук, потрібно йти до університету, проте в Канаді ці ступені потребують лише ті, хто планує викладати в майбутньому чи присвятити себе науці.

Ціна на навчання та життя

Ціни у державних навчальних закладах майже не відрізняються в межах певних провінцій. В середньому за рік навчання у коледжі провінції Онтаріо доведеться заплатити близько $12 тис., а от якщо обрати іншу провінцію, вартість буде нижчою. Все залежить від програми, яка була обрана. Мовні двомісячні курси перед навчанням обійдуться близько 2-3,5 тис. канадських доларів, ціни на ці програми у різних навчальних закладах можуть відрізнятися.

Безкоштовної освіти у Канаді немає, проте досить часто коледж пропонує стипендії для студентів. Зокрема, у Fanshawe College  діє система винагород за гарне знання англійської мови, активність та високі досягнення у навчанні.

Для тих, хто бажає зекономити, варто обирати менші міста. Рівень життя у них залишається високим, а от витрати на оренду житла, харчування та проїзд у транспорті зменшуються на 25% від таких самих витрат в Торонто, наприклад.

Важливі деталі

Для того, аби стати «своїм» у Канаді потрібно бути активною людиною. Тут мова йде про нові знайомства і активну діяльність. Таким чином є всі шанси, що місцеві жителі зможуть надавати власні рекомендації. Це надважливий елемент у канадському житті.

Канада сьогодні зацікавлена у молодих та перспективних емігрантах. Тому школярів та студентів приймають із радістю. З боку українців, які хочуть поїхати на навчання до Канади потрібно лише обрати відповідну програму навчання та визначитися з коледжем чи університетом. Зробити це іноді буває досить складно, тому краще звернутися до людей, які можуть розказати про переваги та перспективи тієї або іншої програми навчання та підібрати ВНЗ, що пропонує навчання за даним напрямом. Так, наприклад, може запропонувати свої послуги Центр міжнародних програм, адже зібравшись до нової країни варто знати, чого очікувати і як себе поводити.

А якщо Ви не впевнені, що Канада - Ваша країна, можна скористатися можливістю поїхати туди на мовні курси на кілька місяців, відвідати коледжі та університети та обрати той, що по душі. А Галина розповіла, що Fanshawe College має унікальну профорієнтаційну программу для школярів, під час якої вони зможуть не лише покращити знання англійської мови, але й відвідати різні факультети та спробувати свої сили у різних спеціальностях. Дуже часто майбутні студенти дивують батьків вибором майбутньої спеціальності, як от минулого року наприклад дівчинка, що планувала навчатися журналістиці, після того, як спробувала різні професії, обрала курс по біотехнологіям.


Наступна зустріч по освіті в Канаді відбудеться 21 листопада 2018 р. о 18.30 в конференц-залі готелю “Франція”. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації https://docs.google.com/forms/d/1GWzUy9gmUPiX8Zhera6__aSNOBRL6AnJum0T8o4AmwM/edit

Вперше до Вінниці завітає представник The University of Winnipeg (провінція Манітоба, Канада) та розповість про особливості навчання та системи імміграції в Манітобі.

Більш детальну інформацію про мовні програми, освіту в Канаді та інших країнах світу можна отримати за тел: (096) 922-78-87; (063) 422-78-87 або написавши: cip.vinnitsa@gmail.com

1
0
2
2
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

15:11 Негода на Вінниччині: автобус з пасажирами та вантажівка з'їхали у кювет 15:02 Сергій Притула і «Вар’яти» - про «контракт» із Миколаєм та різочки і…велосипед під подушкою photo_camera 14:13 Цієї ночі частково перекриють вулицю Князів Коріатовичів. На скільки та чому? 14:11 «Водоканал» частково перекриє вночі дорогу на Коріатовичів Від читача 11:40 Заборонний і обмежувальний приписи у протидії домашньому насильству 13:12 Новий очільник Вінницької єпархії УПЦ МП Варсонофій прибув до Вінниці play_circle_filled 13:00 За добу на Вінниччині згоріло два легковика. Один підпалили 11:40 Вп'яте засудили. Винесли вирок житомирянину, який обікрав на пляжі вінничанку 11:24 Поліція шукає іноземця. Просять допомоги вінничан 10:20 Будинок залізничників стоїть на місці розбомбленого храму photo_camera 09:49 День пам'яті Сави Освяченого 18 грудня: що не можна робити, щоб не згрішити і не гнівити святого play_circle_filled 09:19 Курс валют у Вінниці на сьогодні, 18 грудня 2018 року 07:30 Що чекати від погоди 18 грудня вінничанам? Прогноз 20:15 Вінницький рок-гурт представив новорічний кліп. Тепер чекати на зимові свята ще приємніше play_circle_filled 19:55 Начните 2019й с Лидерства (Новости компаний) 19:21 Вінницький гурт «Женя і Катя» презентували свій четвертий кліп play_circle_filled 18:21 Чиновники-«безхатьки». Чому вінницькі посадовці не декларують нерухомість 18:17 Вінничанка представляє Україну на міжнародному конкурсі краси в Сеулі 17:55 Потепління, ожеледиця та опади: синоптик про погоду на цей тиждень 17:11 Дев'ять годин без світла. Де завтра діятимуть планові відключення?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up