На освітню конференцію до Вінниці приїдуть кращі спікери з двадцяти країн

- На початку серпня у Вінниці відбудеться Міжнародна конференція з демократичної освіти. Ми вже почали вас з нею знайомити, розповіддю вінницької мами, яка говорить про переваги цієї освітньої події. Тепер розповідаємо про ключових спікерів конференції
Чи буває так, що людина, з дислексією і дисграфією, яка не може закінчити середню школу стає радником міністра освіти у своїй країні і не по блату чи заради галочки, а на диво ефективним радником, до якого щиро прислухається вся країна, та й не тільки своя? Буває, і вона їде до нас цього літа з Ізраїлю.
Чи буває так, що автор безлічі книг з освіти та навчання, визнаний авторитет у галузі педагогіки, який відкрив понад 50 вільних шкіл в США, вважає, що найголовніше діти пізнають не на уроках, а навколо тенісного столу? Буває, і він вже купив квиток і летить в Україну пояснювати, чому він так вважає. І ви йому повірите, не сумнівайтеся.
Чи буває так, що її Величність королева Великобританії подає в суд на школу і пропонує її закрити, а інспектор, покликаний розібратися в справі настільки надихається школою та її незвичайним життєвим укладом, що стає одним з найбільш затятих прихильників такого виду навчання, а школа виграє суд і через пару років відсвяткує своє сторіччя? Буває, і директор цієї відомої школи (Summerhill) через кілька тижнів буде в Києві, а потім і у Вінниці.
Що ж такого трапилося в Україні, що всі ці дивовижні люди їдуть до нас? А трапилася 27-а Міжнародна конференція демократичної освіти. Ця конференція подорожує з країни в країну, з міста в місто, з континента на континент і на цей раз пощастило саме нам. Україна приймає IDEC-EUDEC 2019. З 1 по 3 серпня в Києві і 4-9 у Вінниці. А ті, про кого ми писали, це ключові спікери конференції. Воїни світла, які приїжджають у різні країни, щоб розповісти про ефективність демократичної освіти.
Яків Хехт – видатний реформатор освіти Ізраїлю. Джеррі Мінц – глава організації AERO (Alternative Education Resource Organisation) з США. Генрі Редхед – виконавчий директор першої в світі демократичної школи Summerhill з Великобританії. Кагекі Асакура – засновник першого в світі демократичного університету в Токіо. І багато інших спікерів зберуться у Києві.
Після дводенного інтенсиву в столиці вони переїдуть до Вінниці, щоб цілий тиждень розповідати і показувати всім бажаючим, як на практиці працює виховання свободою; як навчити дітей вірити у вагомість своєї думки і голосу; як впровадити демократичні процедури у будь-якому співтоваристві – школі, бізнесі, сім'ї...
Усе це відбудеться у заміському дитячому таборі «Маяк», в дуже скромних умовах, щоб мінімізувати вартість участі в конференції та дати багатьом доступ до знань, які інакше довелося б збирати по крихтах і витратити на це величезну кількість грошей і часу.
Спікери приїдуть більш ніж з 20 різних країн, включаючи нашу. Україну представлять провідні педагоги і психологи, розповсюджувачі культури ненасильницького спілкування і щирої поваги до дітей. Серед них Анна Валенса, Діана Житня-Кебас, Валентина Мержиєвська і Марина Романенко.
Головна родзинка конференцій IDEC у тому, що кожен її учасник може стати спікером. Кожен її спікер не недосяжний небожитель, а такий самий учасник, як усі інші. Ви можете легко підсісти та випити чайку за приємною бесідою з самим ключовим з усіх ключових спікерів і це не буде недоречним, навпаки, це базовий принцип демократії – відсутність вигаданих бар'єрів.
Ви також можете поділитися з учасниками будь-якими своїми переживаннями, досвідом, знахідками, можете запросити їх до дискусії. Програма конференції плететься немов яскравий кольоровий килим з того, що пропонують учасники прямо на місці, у «прямому ефірі».
Діти – рівноцінні учасники конференції, так що це буде не тільки «балаканина дорослих», у програмі з'являться і їх активності теж. І будь-які їхні пропозиції приймаються з належною повагою, навіть якщо дорослим вони здаються абсурдними або марними.
Адже ми знаємо, що можна без зусиль знайти людину, яка вважатиме непотрібним будь-яке наше заняття. Тому про смаки і не сперечаються. Справжня повага до іншої людини ґрунтується на неможливості судити з боку: важливо чи байдуже те, чим він захоплений, важко або не важко йому зробити щось, холодно йому чи спекотно... Про це він може судити тільки сам. Досвід поваги до дітей нарівні з дорослими дається з незвички нелегко, командувати дуже зручно, а доведеться від цього відмовлятися.
Набагато легше вперше прожити цей досвід у компанії людей, які звикли жити тільки так. На IDEC приїдуть саме такі люди. І у вас буде шанс побачити наочні приклади цієї поваги у взаєминах з дітьми.
Кожен учасник підходить до програми, створеної самими ж учасниками, і вибирає для себе, де з 8 локацій він хоче опинитися в кожен момент часу, а може і зовсім не в локації, а в гончарній майстерні або в гамаку під деревом. І ніхто йому не вказує де, як і що він повинен робити.
Під кінець всі учасники, не важливо ключові вони спікери, завсідники або вперше приїхали, вирішують подальшу долю і формують традиції конференції. Збирається IDEC парламент і кожен учасник має рівне право голосу. Це той самий досвід свободи і демократії, який складно пояснити, але який варто бодай один раз випробувати.
Зареєструватися на конференцію можна ТУТ
Читайте також:
«Дати дітям право розпоряджатися собою»: прогресивна мама про переваги альтернативної освіти
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
зареєструватись можна за посиланням: https://idec-eudec.in.ua/ua/registration?fbclid=IwAR3-Wvzg33tBQ20zhDEIqPO4a7KLaEO8fLX2KK0IfPYWol9HEx5TscFNk5Y
зареєструватись можна за посиланням: https://idec-eudec.in.ua/ua/registration?fbclid=IwAR3-Wvzg33tBQ20zhDEIqPO4a7KLaEO8fLX2KK0IfPYWol9HEx5TscFNk5Y