Старшокласники вінницької 27-ї школи на коридорах усі, як один, у масках. В класі захисні засоби знімають і готуються до англійської. Виявилося, це не зовсім клас, і не зовсім стандартний урок. Це група учнів 11-го класу, яка прийшла на табірний збір.
Включається комп'ютер і проектор, на екрані з'являється усміхнений волонтер Хуберт, вітається і починає спілкуватися з вінницькими школярами на тему «Сімейні свята і традиції».
Загальноосвітня школа №27 — єдиний у Вінниці навчальний заклад, який зміг вибороти право бути у проекті і вивчати англійську мову разом з її носіями.
GoCamp — найбільша освітня волонтерська програма в Східній Європі. За три роки 800 волонтерів зі 67 країн світу відкрили для себе Україну та змотивували 144 000 школярів здобувати реальні навички 21 століття. Мовний табір учням середніх і старших класів нашої країни дав можливість повністю зануритися у спілкування з іноземними волонтерами з різних країн світу. З ними діти зможуть більше дізнатися про іншу культуру та традиції. У результаті — долають мовний бар’єр та відкривають для себе світ, створюють креативні проекти.
В проекті 27-ма школа четвертий рік. До початку епідемії волонтери з Європи та Америки приїздили до Вінниці, аби допомагати учителям викладати іноземну мову. З початком карантину, волонтери з дітьми спілкуються онлайн. Волонтер домовляється з учнями, на яку тему будуть спілкуватися під час наступної зустрічі. Школярі готують усну розповідь про культуру і побут українців, сімейні традиції та інше, а також дізнаються в іноземного співрозмовника про його країну.
— У 2016-му році до нас приїздив волонтер з Фінляндії, потім з Америки. Якось влітку до нас завітала посол Австралії в Україні, яка проводила майстер-класи з вивчення іноземної мови, багато спілкувалася з дітьми, — розповідає директор Вінницької ЗОШ №27 Олексій Терновой. — Волонтери працюють в тандемі з нашими учителями з англійської, що дає гарні результати.
— У свій час Корпус миру домовлявся з волонтерами, щоб ті приїздили в Україну і допомагали вчителю викладати англійську мову. Потім з'явився проект GoCamp і кількість волонтерів збільшилася, — зазначає вчитель англійської мови Леся Джура. — В Україні проводили конкурс і наша 27-ма школа єдина у Вінниці виграла цю можливість.
В школі проводяться уроки англійської, але для дітей є бар'єр спілкуватися з іноземцями.
— З носіями мови учні можуть спілкуватися на будь-які теми,— продовжує вчитель. — Раніше волонтери приїздили до нас. Під час епідемії проект відбувається онлайн в програмі Discord.Таким чином ми поєднуємо навчання з мовним таборам. Табір цьогоріч розпочався 28 вересня, триватиме по16 жовтня. Спочатку група складалася з одних дівчат, потім додалися хлопці. Але команда і дотепер називається «Girl Power 27». Ми переважно переважно спілкуємось з бельгійцем французького походження Губертом. Загалом в проекті працює 35 волонтерів з 62 школами України.
— Цей проект дав нам можливість вільно спілкуватися англійською з іноземцем. З Губертом ми розмовляємо на різні теми, дізнаємося про особливості життя в Європі, — ділиться учениця 11 класу Людмила Левчук.— Ми значно покращили знання іноземної мови, що допомагає у підготовці до здачі ЗНО.
— Вивчення англійської у мовному таборі, набагато цікавіше ніж на уроці, де ми зазубрюємо правила, — говорить старшокласниця Яна Микичур. — У нас немає письмових робіт чи контрольник, ми просто напрацьовуємо комунікативні навички англійською.
— Навчаючись в школі ми не можемо дізнатися того, що розповість носій мови, — додає Катерина Батюк. — А ще відбувається культурний обмін. Ми розповідаємо про свою країну і звичаї. Губерт, француз, що живе в Бельгії, розказує своє. Тому на кожну зустріч ми приходимо з радістю.
Хоч проект призначений для школярів 13-16 років, все ж з учні молодших класів теж взяти участь в одному із занять. Малеча англійською обговорювала з іноземцем всі хвилюючі дитячі питання.
Читайте також:
«Помаранчеве» навчання: або як вінницькі школярі знову ходять в школу за графіком
«Вони геніальні, направду»: у Вінниці вперше відбувся фестиваль графіті
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер