Мінцифри забезпечить Wi-Fi в укриттях закладів освіти: як долучитися до ініціативи

Мінцифри забезпечить Wi-Fi в укриттях закладів освіти: як долучитися до ініціативи
  • Михайло Федоров, голова Мінцифри, повідомив, що зараз вони працюють над запуском ініціативі «Wi-Fі в укриттях закладів освіти». Читайте далі та дізнайтеся, як це втілюватимуть у реальність!

Мінцифри планує забезпечити укриття шкіл, профтехів, коледжів та університетів країни швидкісним інтернетом, щоб діти могли продовжити безпечно та безперервно вчитися.

Перед початком навчального року Мінцифри та Міністерство освіти й науки разом з телеком-компаніями будуть безплатно надавати необхідну техніку для швидкісного інтернету для освітніх закладів. Наразі є 2500 роутерів та 1000 модемів.

Долучитися можна за ЦИМ посиланням, якщо ви представник закладу освіти. Долучитися можна за ЦИМ посиланням, якщо ви провайдер або соціально відповідальна компанія.

Відео дня

Такий крок важливий, адже під час повітряних тривог в укриттях учні та вчителі зможуть продовжити навчання. Нехай навчальний процес не зупиняється під час війни.

— Незабаром відкриємо публічний дашборд, де в реальному часі можна буде відстежувати, скільки отримано заявок і звідки. Там кожен зможе перевірити якість інтернету в укриттях завдяки спідтестам», — коментує Михайло Федоров.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки підготувало алгоритм дій для вчителів у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги, що розроблений на основі рекомендацій ДСНС України.

У закладах освіти мають бути створені відповідні умови, повідомляє Міністерство освіти і науки України. Також мають бути проведені попередні заходи з підготовки всіх учасників освітнього процесу.

Довідка

У випадку сигналу небезпеки педагоги мають діяти відповідно до такого алгоритму:

  • Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу.
  • Учитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків – про переміщення дітей до укриття.
  • Необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет.
  • Для супроводу початкових класів можуть бути залученні помічники.
  • Для швидкого надання медичної допомоги має бути залучений медичний працівник.
  • Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.
  • Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до найближчого укриття фонду захисних споруд.
  • У середині захисної споруди відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
  • Під час перебування в захисній споруді вчителі та вiдповiдальнi особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
  • Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.
  • Під час переміщення до укриттів необхідно врахувати наявність інклюзивних груп і класів. У випадку присутності дітей з ООП – попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.

 

 

Варто додати, що у Вінниці готуються до відкриття шкіл з 1 вересня: в закладах ремонтують укриття, в яких перебуватимуть діти з вчителями під час тривог.  Однак наше опитування показало, що більшість вінничан не пустять своїх дітей до шкіл та виступають за дистанційку, поки триває війна з росією.

Опитування

А ви за чи проти навчання за партами у школах?

 

Читайте також:

Повернення за парти з 1 вересня. Дізналися про готовність укриттів у вінницьких школах

«За їхній стан відповідає місцева влада»: чи стали укриття нашого міста більш безпечними?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up