Як би виглядали старі фото вулиць Вінниці у кольорі? Запитали у ChatGPT

- Чимало чорно-білих фото Вінниці минулого століття можна знайти у відкритих джерелах.
- Нам стало цікаво, як би вони виглядали у кольорі.
- Для цього ми звернулися до ChatGPT із проханням згенерувати зображення.
Вулиця Поштова (Соборна)
Колись вона називалася Миколаївський проспект, потім Поштова. Сьогодні носить витончене ім’я — Соборна. За всіх часів головна артерія міста у вирі подій. Прикрашена монументальними спорудами, величними будівлями різних історичних епох. Автором багатьох архітектурних шедеврів був перший міський архітектор Григорій Артинов. Будівлі міської думи та жіночої гімназії, ошатний готель «Савой» — зодчий фактично створив обличчя міста.
Реальне училище на вулиці Поштовій (Соборна)
Реальне чоловіче училище у Вінниці було побудоване ще в 1889 році. У навчальному закладі екстерном здавав іспит на звання народного вчителя Михайло Коцюбинський. Тут був кабінет майбутнього міського голови Миколи Оводова, коли він іще працював лікарем. Зараз тут знаходиться корпус Вінницького торговельно-економічного інституту.
Садиба Четкова на Пушкінській вулиці (Г. Сковороди)
Садибу капітана Четкова збудували у 1910 році. На той час її оцінювали в 500 царських рублів, якщо перевести ці гроші на долари — це 22 мільйони. Поблизу будвлі знаходився павільйон варти та будинок прислуги, а ближче до Південного Бугу — льодовня, в якій зберігали продукти. Зараз в будинку по вулиці Г. Сковороди знаходиться департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради.
Вулиця Театральна (М. Оводова)
Вулиця, яка донедавна називалася Козицького, двома кінцями впирається в річку Буг. На передньому плані фото видніється готель Савой. За ним — прибутковий будинок з готелем та рестораном купця Авраама Мар'янчика. Збудований на початку ХХ століття за проектом Григорія Артинова. Після Великої вітчизняної війни в ньому розміщувався Палац піонерів, пізніше — телеграф. З 1997 року будинок має статус пам'ятки місцевого значення.
Залізничний вокзал
Історія вінницького залізничного вокзалу розпочинається із 1870 року. Тоді через обласний центр збудували залізничне сполучення Київ-Балта-Одеса, з’явилося перше приміщення вокзалу. Це була невелика дерев’яна будівля з єдиною колією.
Вокзал знаходився на міській околиці, в кінці Олександрівської дороги (нині проспект Коцюбинського). Будівля мала власну дзвіницю, яка сповіщала пасажирів та зустрічаючих про прибуття та відправлення потягу. В 1880 роках її перебудували: вона стала цегляною та двоповерховою.
Читайте також:
У залі сучасного Собору Вінниці 40 років тому відбувся перший органний концерт
На Вінниччині понад сто років тому розводили верблюдів: яким був палац у Софіївці
Палац-привид у Красному: на Вінниччині знайдено руїни невідомої садиби
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.