«Мене тут вкусив бомж» Фоторепортаж з найстрашнішої «заброшки» на Соборній

«Мене тут вкусив бомж» Фоторепортаж з найстрашнішої «заброшки» на Соборній
  • Розвалений дах, розбиті вікна та вибиті двері. Всередині будівлі відчуття, ніби стіни можуть у будь-який момент впасти.
  • На Соборній вже багато років валиться приміщення колишнього підприємства «Вінницяфармація». За цей час дім облюбували бомжі, які час від часу влаштовують тут пожежі.
  • Прогулялись по руїнах будинку і дізнались, що буде з ним найближчим часом.

Будівля колишнього приміщення фармацевтичного підприємства «Вінницяфармація» пустує вже багато років. Вона розташована по сусідству з ретро-музеєм та готелем-хостелом за адресою Соборна, 9. З дороги видно, що в будинку провалився дах.

Обвалиний дах «Вінницяфармація» видно з дороги та на Google Maps

Google Maps зняв панораму з цим будинком у 2015 році. У цей час двері та більшість вікон зі сторони Соборної там ще були.

Відео дня

Зараз всередину можна потрапити одразу з кількох сторін, дверей немає. 

Вхід з вулиці Соборної
Вхід з провулку Князів Коріатовичів

Зі сторони Соборної на другий поверх ведуть дерев’яні сходи. Всередині збереглась частина коридорних дверей.

На підлозі багато сміття. Хтось навіть приніс його у сміттєвих пакетах і склав за вцілівшими дверима.

На стінах вилущилась фарба. Від дотику вона ламається і обсипається.

Сходи без поручнів, але вони добре збереглись. Сходинки не хитаються і не прогнили.

На другому поверсі у кімнатах зірвана підлога. Стіни розмальовані графіті. Багато де впала стеля.

На стелі, яка вціліла, місцями зустрічається ліпнина.

У декількох кімнатах залишились каркаси від шаф, але вони перекинуті і розбиті.

На підлозі багато сміття і слідів.

В одній з кімнат вціліли деревяні стелажі.

Сходи на горище також обвалені. Від горища, взагалі, мало що залишилось.

В кількох місцях, на стелі, видно сліди від пожеж.

Середній частині будинку пощастило ще менше. Вона обвалилась всередину разом з перекриттям.

На подвір’ї ретро музею зустрічаємо молодого чоловіка, який порається біля старої автівки.

- Чоловік, який будував поряд готель розповідав, що хотів взяти цю територію. Розчистити її і зробити автомобільну стоянку. Але виявилось, що для цього потрібно багато різних дозволів. Здається будівля вважається пам’яткою архітектури. Також потрібен дозвіл від медиків, бо тут займались ліками і могли залишитись шкідливі речовини і ще, від міськради, - розповідає чоловік. - Особисто я кілька разів вже викликав сюди пожежників, бо бомжі підпалювали будинок. Звична справа, пожежники стільки разів приїжджали, що вже мене впізнавали і здоровались за руку. Дітвора бігає, б’є шибки.

Вздовж тротуару вулиці Соборної нависає карниз із цегли. Виглядає це небезпечно.

Поки розмовляємо, тротуаром, під самою стіною, проходить жінка з двома дітьми.

- Ми звертались до влади, щоб вони щось зробили з цим, - каже працівник ретро музею. - Вони обіцяють, а потім або влада міняється, або ці працівники звільняються і все залишається на своїх місцях. 

- Я неодноразово ходив сюди розганяти бомжів, - каже вінничанин Дмитро. – Взимку вони тут гріються, обривають дошки і тут же спалюють. Поліцію викликали, але вони ж не можуть постійно тут чергувати. Одного разу виганяв двох бомжів, які палили вогнище на подвір’ї, вони не хотіли йти. Один з них вкусив мене за руку.

Зі сторори провулку Коріатовичів потраплаємо на перший поверх. Тут також понаносили сміття, хтось навіть приніс старі автомобільні шини.

А ось так виглядає територія за залізними воротами:

Зі сторони вулиці Коріатовичів територія огороджена парканом, але зайти сюди неважко.

 

Дім перебудував Артинов

Аварійна будівля на Соборній, 9 не є в переліку пам’яток архітектури. Головний архітектор міста Євген Совінський розказав, 

— Цей будинок стоїть на старшому, дату будівництва якого вже неможливо встановити. Колишній дім був розібраний, від нього лишилися тільки підвали. І на старому фундаменті, в 1911 році, був споруджений новий будинок. 

Фасад перебудував архітектор Григорій Артинов, у тому числі зробив башту. На першому поверсі діяв магазин металевих виробів, а на другому поверсі жили, — каже Совінський.

Будинок стояв на першій лінії, коли центральна вулиця Соборна була «кривою» і 
прямувала не на Центральний міст, а в бік острову Кемпа. Через острів були залізні мости та трамвайна колія.

Володіла домом родина Львовичів — євреї, які займалися промисловістю та торгівлею у Вінниці.
— Цей будинок був однією з садиб Львовичів. Спочатку належав Мойсею Львовичу, а на початку 20 століття власником є його син — Янкель. За деякими джерелами відомо, що Янкель Львович володів цукровими заводами в області. Але точної інформації по ньому немає, бо не було повноцінного дослідження.

У радянський час садибу Львовича на Соборній, 9 націоналізували і створили в ній управління фармакології «Вінницяфармація». 

— По суті, це був перевальний пункт, куди доставлялися ліки, а потім розвозилися по аптеках. На початку 2000-х будівля приходить у занепад. Купол, який був на даху, скоріш за все прибрали через ветхість, — каже головний архітектор міста.

Що буде з будинком (нічого)

У травні цього року міськвиконком погодив надати містобудівні умови на будівництво готелю за Соборною,9. Він матиме 5 поверхів та 26 номерів. Заплановані 17 паркомісць для автомобілів, велопарковка і зарядні станції для електрокарів.

До цього влада міста віддала землю в оренду, терміном на 10 років. А через три місяці — міськвиконком погоджується продати цю земельну ділянку.

Вісім соток землі (0,0819 га) посеред центру міста викупили за 771 тисячу 498 гривень (сума вказана з ПДВ). При тому, вартість землі в центрі у декілька разів більша.

Питаємо, чи будуть зносити «Вінницяфармацію»?

— Будівництво готелю, яке там заплановано, це поряд з домом на Соборній, 9. Це дві різних ділянки, що чітко видно по кадастровій карті. Що буде з домом, в якому працювала «Вінницяфармація» — точно не скажу. Земельна ділянка є в комунальній власності, а будинок є приватною власністю, — відповів головний архітектор міста Євген Совінський.

А от підприємство «Вінницяфармація» цим аварійним будинком не володіє і перебуває в стані припинення.
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Юрий Бондарук
  • Виктор
    МолодцI.Готель  там в нагодI. Дякую!!!!
  • Anonymous
    "Google Maps зняв понораму з цим будинком"

    А що таке понорама?
  • Дмитрий Рутской
    гарний готель вийде , ще й на такому  місці  ,  годі дивитися на ті розвалин  й давати  житло бездомним , нехай йдуть працюють
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up