Колись тут «двіжували» всі. Історія легендарних вінницьких кафе і ресторанів

Колись тут «двіжували» всі. Історія легендарних вінницьких кафе і ресторанів
Ресторан «Першотравневий»
  • У центральній частині Вінниці залишилося ще кілька будівель легендарних кафе та ресторанів, які викликають ностальгію у людей 35+.
  • Розповідаємо про минулу славу цих закладів і сучасні справи.

Ресторан «Першотравневий»

Колись «Першотравневий» був найбільшим рестораном в місті. Величезна банкетна зала, розкішне місце в центральному парку. Знаходиться він при вході з боку вулиці Грушевського. Спочатку весілля та банкети тут відзначали найзаможніші вінничани, потім ресторан став доступнішим і одним з найпопулярніших місць у Вінниці.

З назви цього радянського закладу можна легко зрозуміти, що попитом останніми роками він не користувався. Останні відгуки про нього датуються 2019 роком. Одним клієнтам подобалася тамтешня кухня, жива музика, натомість інші були незадоволені сервісом, поганим станом меблів і тим, що всередину могли не пустити, якщо гостей було лише двоє, а не велика компанія.

Відео дня

Потім все скотилось до поминок. Наразі ресторан зачинений. Тепер тут лише сліди безхатченків.

До слова, зала «Першотравневого» була і до сьогодні залишається однією з найбільших у Вінниці, бо вона може розмістити одразу кілька сотень персон. Ресторан став одним з перших у місті підприємств, яке приватизували майже за безцінь. 

Кафе «Золотий Ключик»

Кафе «Золотий ключик» знаходиться в одній будівлі з рестораном «Першотравневий». Їх обслуговувала одна загальна кухня, яку встановили ще за «хрущовські» часи. Того ж періоду і меблі. Одними з найпопулярніших страв тут були печеня у глечиках, домашня ковбаса, булочки з лівером. Ще на початку 2000-х посмакувати ними здебільшого приходили на обід з найближчих офісів.

Кафе «Морозиво»

У центрі міського парку працювало і кафе «Морозиво». У закладі подавали морозиво в креманках, соки і води. Найстаршим атрибутом був самовар на 50-літрів, якому понад півсотні років. Гостей у залі розсаджували за столи та стільці, випущені приблизно у 1980-х роках. На початку 2000-х тут була наливайка. Тепер кафе стоїть пусткою.

Ресторан «Імперіал»

У центральному парку відпочинку імені Леонтовича також залишилась будівля ресторану «Імперіал». Вона знаходиться біля планетарію.

Побудована у 1952 році для потреб сільськогосподарських виставок та виставок народного образотворчого мистецтва. В 90-ті роки тут з’явилось кафе «Пікова дама» та ресторан «Імперіал», в якому була дискотека і казино.

Зараз будівля знаходиться в занедбаному стані ресторан та кафе вже давно не функціонують. 

Кафе «Чайник»

Оригінальна назва кафе «Русский чай», однак постійні клієнти по-домашньому називали його «Чайником». У 2025 році закладу мало б виповнилося 43 роки. Пік своєї популярності він переживав у 1980-1990 роках, коли його уподобала вінницька інтелігенція. 

У цьому місці завжди збиралися гучні компанії творчих вінничан. Там вони між собою знайомилися, призначали побачення, закохувалися, прогулювали заняття, відзначали свята і просто забігали, щоб зігрітися чи підкріпитися. 

Можна знайти такі спогади про культовий вінницький «Чайник»: «Застою там не було ніколи. Совка також». Сьогодні тут працює ресторан грузинської кухні «Марані».

Ресторан «Бахус»

Свого часу ресторан «Бахус» по вулиці Київській, за автовокзалом, вважався у Вінниці найкращим. І столик тут замовити можна було лише по блату чи через Семена Ханука, бо саме він три роки був спів­власником цього легендарного закладу в часи його найбільшої слави.

А ще в «Бахусі» починали ті, що стали справ­жніми легендами великої сцени. Це сучасні зірки Оля Полякова, яка починала свою естрадну кар’єру саме в ресторані на Київ­ській, та переможниця «Слов’янського базару» Олеся Азнобіна.

Приваблювала відвідувачів смачна подільська кухня — смажений сом, фарширована за рецептами міських євреїв риба, він­ницьке сало-«мармелад», малосольні оселедці, копченості із Ладижина, картопля по-уланівськи, домашні квашені овочі та найкраща у Вінниці жива музика. 

До 2003-го ресторан процвітав. Потім змінилися власники, і заклад нову перетворився на столову із комплексними обідами для заводу «Інфракон», врешті «Бахус» закрили.

 

Читайте також:

І гори і море: які ціни на літній туристичний сезон в Україні

На тепле море за кордон: скільки тепер коштує відпочити на популярних курортах

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Жора
    "Свого часу ресторан «Бахус» по вулиці Київській, за автовокзалом, вважався у Вінниці найкращим."  

    Согласен  было дело снял проституку , то  сказала она.....  Секс после ресторана НЕ НИЖЕ БАХУСА !

    По поводу Поляковой это точно там  пела, потом была любовницей одного Винницкого криминального бандита авторитета. Он правда ревновал и доставал ее, тогда Полякова нашла в Киеве более крутых бандитов, они приехали в Винницу  и  отпиздили всю банду  вин авторитета.  Били везде , где их находили , был даже случай на Первомайской подрезали машину одного из бандита и битами все машину разбили. Одному кинули гранату в окно, он жил на первом этаже.  Остальных так пиздили что никто не видел. После этого Полякова  вышла замуж за киевского бандита, и живет с ним сейчас, винницкий  авторитет бандит после  этого ее уже не трогал.  Это кстати одна из причин почему Полякова не выступает в Виннице  в с концертами.

    Причина одна  бандиты отморозки сорвут  и испортят ей концерт.
    Sasha reply Жора
    Якби хотіли зірвати концерт, то і в інших містах зривали б. Думаю, що через 20 років пану Сергію вже всеодно на неї
  • Читач69
    ?????

keyboard_arrow_up