Снайдер and Толкін: ТОП-5 книг, які варто прочитати у серпні

Снайдер and Толкін: ТОП-5 книг, які варто прочитати у серпні
  • Кожного місяця редакція RIA/20хвилин разом із консультантом Книгарні «Є» Олегом Пенішкевичем відбирає п’ять книжок, які, на його думку, варто прочитати. 
  • У цій добірці ми зібрали твори Тімоті Снайдера, Річарда Докінза, Володимира Єрмоленка, Гелени Расселл та Джона Толкіна

 

«Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним»

(Тімоті Снайдер)

– Два попередні місяці я підбирав книжки на тематику тоталітаризму. Цією книжкою я хочу закрити цей гештальт і більше до нього не повертатися. Концепція тут банальна: під «кривавими землями» автор має на увазі східний регіон Європи. Ті землі, за які воювали ще з часів Римської імперії. Тільки тут він охоплює лише XX сторіччя, коли Європа стала полем бою між тоталітарними системами Адольфа Гітлера та Йосипа Сталіна. 

Він обох виставляє злочинцями і детально описує Голокост, геноцид українського регіону та всі ті страшні речі, які сталися під впливом цих двох диктаторів. Як ніяк, це поважний іноземний дослідник, який немає підстав викривляти історичні факти. Тому книга буде цікавою до прочитання всім, кого цікавить історія. 

«Ілюзія Бога»

(Річард Докінз)

– Коли ми їдемо у відпустку, то беремо з собою якусь розважальну книжку. Але інколи треба взяти ще й інтелектуальну пару до такої книги. Дослідження Докінза добре підійдуть до цієї ситуації. Протягом всієї історії людства постає питання, а чи справді існує якась вища сила. І автор, якого всі давно вважають затятим атеїстом, не нав’язуючи власної думки, пояснює, чому Бога немає. Через це його пошта постійно переповнена повідомленнями та погрозами з боку розгніваних вірян. 

Докінз хоче зрозуміти, для чого взагалі була вигадана релігія. Він тлумачить її як певну систему, яка з’явилася у потрібний для цивілізації час. На сторінках книги можна знайти відсилання до витоків релігії, карго-культу, еволюціонізму Дарвіна, тлумачення і цитування Старого та Нового заповітів. 

«Ловець океану. Історія Одіссея»

(Володимир Єрмоленко)

– Ця книга точно для відпочинку. У ній йдеться про Одіссея, який після двадцяти років відсутності повертається на Ітаку і нікого там не застає: ані жінки, ані сина, а сам острів розграбований. 

Одіссей розуміє, що став на хибний шлях і тепер мусить здійснити подорож у зворотному напрямку, щоб виправити свої помилки. Тобто на нього чекають нові зустрічі з Сиренами; шлях на острови Каліпсо та Цирцеї; спуск у підземне царство Аїда, де він мусить побачити усіх тих воїнів, які через нього загинули. Врешті, він має стати царем Трої. Книга не вражає, а, скоріш, наштовхує на цікаві міркування. 

«Рік хюґе по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі»

(Гелен Расселл)

– Я би ніколи не рекомендував цю книгу, якби не мій друг-сноб. У нього доволі висока планка в літературі, але читання цієї книги він порівняв з відпочинком та релаксом. Мені стало цікаво. 

Це розповідь колишньої англійки, яка емігрувала у данську провінцію. Усі зараз думають, як же там класно жити, адже Данія вважається найщасливішою країною світу. Ось тільки книга не лише про це. Авторка пише про податки, правила облаштування на новому місці, адаптацію до правової системи цієї країни і навіть правила піднімання прапора. А ще відверто та дотепно розповідає про всі плюси та мінуси, з якими вона стикається у цій далекій країні. 

«Берен і Лутієн»

(Дж. Р. Р. Толкін)

– Ця книга точно для поціновувачів епічного фентезі та якісних історій про кохання. До того ж, це творіння професора Толкіна. Ще у «Володарі перснів» Арагорн неодноразово співав про Берена та Лутієн – пісню про кохання смертної людини та безсмертної ельфійки. 

Щоб бути разом з коханою, смертний Берен має виконати вкрай важке та небезпечне завдання її батька. Якщо у нього це вийде (Лутієн весь час буде йому допомагати), то вони зможуть бути разом. А можливо їм навіть пощастить прожити поряд не одне людське життя.  


Якщо раптом пропустили:

Бату and Свааб: ТОП-5 книг, які варто прочитати в липні 



 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up