Організатори найбільшого оперного дійства країни OPERAFESTTULCHYN привідкрили завісу вже другого за рахунком фестивалю. Відомо, що він проходитиме з 8 по 10 червня, на тих самих локаціях, і примітно, що цьогоріч він триватиме на день довше, тобто 3 дні.
У Вінниці пройшла прес-конференція присвячена фестивалю. Ми на ній побували і занотували найцікавіші думки, що прозвучали від представників оргкомітету.
(режисер-постановник фестивалю)
Павло Третяков
Вже зараз фестивальні постановки знаходяться в практичній роботі. Більшість з них, спеціально готуються до оупен-ейру.
Фестиваль відкриватимемо постановкою Моцарта «Дон Жуан». Після якої почнеться програма для молоді – балет світового рівня (який саме, розкажемо пізніше). Потім нічна програма з рок-оперою для молоді.
На OPERAFESTTULCHYN виступить понад 30 солістів з різних країн. Пролунає музика близько 300 оркестрантів, ще близько 50 танцюристів візьмуть участь у дійстві. Хорові колективи цьогоріч представлять аж 180 людей.
На фесті не буде стандартних декорацій. Їх замінять на 3D варіації, що будуть створені під кожну з опер. Нічні програми проектуватимуться за допомогою 3D-маппінг-шоу з таймлайном палацу Потоцьких. Тобто можна буде побачити, як змінювалася будівля за всі роки свого існування.
Наметове містечко стане більш комфортним. Окрім вбиралень, цьогоріч передбачено безкоштовні душові кабінки.
(арт-продюсер фестивалю)
Ірина Френкель
Ми маємо чотирьох диригентів світового рівня. Серед них Оксана Линів – перша жінка-диригент, яка очолила австрійську оперну сцену. У неї є досвід диригування в Україні, Німеччині, Франції, Румунії, Естонії, Швейцарії. Це людина, яка виводить український театр на світовий рівень. Тільки за минулий рік вона зробила 6 прем’єр українських композиторів у Європі.
Тарас Криса – диригент з українським корінням, який живе в США. Приїде з американськими музикантами для виконання мюзиклів та сучасної європейської класики.
На фестиваль завітають Юрій Ярко – головний диригент Харківської опери, і Володимир Сивохіп – генеральний директор Львівської обласної філармонії. Окрім того, присутні матимуть змогу почути міжнародний молодіжний оркестр «INSO-Львів», хорову чоловічу капелу «Дударик» та солістів усіх оперних театрів України.
Маємо амбітні плани встановити і відкрити пам'ятник мелодії «Щедрик» у Тульчині.
(куратор проекту «Леонтович Арт-Квартал»)
Олександр Нікітюк
На фестивалі буде представлено проект «Леонтович Арт-Квартал» – проект для митців, які приїдуть з усією країни та з-за кордону. Він поділяється на три частини:
Резиденція мурал-арту – включає створення десяти муралів із зображенням найвідоміших театрів Європи, зокрема, українських.
Конкурс на кращу просторову міську інсталяцію, креативну скульптуру або креативний об’єкт в міському просторі на тему найвідомішої мелодії Леонтовича «Щедрик». До речі, конкурс вже об’явлено. Тож усі бажаючі художники вже можуть надсилати свої заявки і пропозиції
Один з найголовніших проектів фесту – просторові світлові інсталяції – «Дивина». Флюро-арт об’єкти будуть встановлені на площі в 200 квадратних метрів.
(куратор проекту «Дивина»)
Олена Шептицька
Запрошуємо до волонтерської праці всіх бажаючих. В рамках підготовки до «Арт-Кварталу» будуть проведені воркшопи та лекції, що введуть в курс справи.
(мер Тульчина)
Валерій Весняний
Територію, що йде біля палацу Потоцьких облагородять. Буде зроблена об’їзна та відремонтовані всі під’їзди до Тульчина. Місто має стати комфортним для всіх, хто до нього завітає.
(начальник Управління культури і мистецтв ОДА)
Станіслав Городинський
Плануємо провести ремонтні роботи центрального входу до палацу, «Блакитного залу» та Музею книги.
Валерій Коровій
Метафора дня: Стів Джобс створив айфон. Ми створили «культурний айфон». І кожного року він має оновлюватись.
(депутат облради)
Лариса Білозір
Цитата дня: Деякі діти думають, що Бетховен – це той, хто писав рингтони для айфону, а Мона Ліза, то просто принт на сумці. Задля того, щоб молоде покоління могло просвітлюватися, ми створили спеціальну дитячу оперу.
Фото з торішнього фестивалю
Фестиваль відвідало понад 15 тисяч людей. Одночасно на одній виставі (на заключній) були присутніми 12 тисяч глядачів.
На телебаченні та радіо вийшло 39 сюжетів. У друкованих на онлайн ЗМІ написано 148 статей. З них 28 про туристичний потенціал Тульчина. Опубліковано понад 26 тисяч постів у Фейсбуці.
Почата розробка нового ландшафтного дизайну та проектів для залучення інвестицій на відновлення палацу Потоцьких.
Місто отримало субвенцію на покращення інфраструктури на 3 мільйони гривень. На проведення фестивалю виділено 1,4 млн.
Доходи від здачі житла – 340 тисяч гривень. Доходи транспортних компаній – 100 тисяч. Під час проведення фестивалю прибутки місцевих магазинів зросли в 103 рази. Куплено і з’їдено 800 кг м’яса.
За даними поліції не зафіксовано жодного правопорушення.
OPERAFESTTULCHYN названо кращим культурним стартапом 2017 року.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Жора