Якщо по-розумному, то вейкбординг – це екстремальний вид спорту, що синтезує в собі елементи сноубордингу, серфингу та водяних лиж. У ньому присутня акробатика, стрибки з трамплінів і вірогідність що-небудь зламати.
А по-простому – це дошка для швидкісного долання водяної траси.
Та перед тим, як залізти на ту дошку, я консультувався з інструктором. Його ім'я Рома. З цим спортом хлопець віднедавна, але «просвітити» мене щодо базових навичок — зміг без проблем.
Рома пояснив, що є дошка і є кріплення, які нагадують високі кросівки та кріпляться до борду за допомогою болтів. За розмірами і формами дошки бувають різними. Від цього залежить, наскільки швидко вейкбордер буде рухатися або, наскільки «агресивно» він буде заходити в повороти.
Також наставник розповів, що траса для вейкбордингу являє собою канат, який тягнеться з одного берега на інший. До основного тросу приєднаний фал (страхувальна мотузка), за який вейкбордеру потрібно триматися під час руху.
Долати трасу можна кількома способами. Наприклад, вибрати автоматичну програму в п'ять кіл зі швидкістю 29 км/г.
Або кататися в ручному режимі. Це коли інструктор керує за допомогою спеціального пульта.
Для початку я вибрав останній варіант.
Хоча, їдучи на Вишенське озеро уявляв, як з першої спроби встаю на борд, а вже через п'ять хвилин виконую піруети перед камерою.
На мене вдягнули рятувальний жилет і допомогли взутися в прикріплені до борду «кросівки». (І ще, обов'язково беріть з собою зручні шорти. Кататися дозволяється тільки в них).
Потім довелося лізти у воду і лягати на спину: «Хапай фал, а борд тримай перпендикулярно канату. Не забувай, що в поворот потрібно заходити, після подолання першої половини траси, інакше не встигнеш» – давав настанови Рома.
Я кивав, мовляв, все засвоїв, все розумію, давай вже їхати.
Через хвилину фал натягнувся і витягнув мене з води.
Що сталося потім, я зрозумів не одразу. Очуняв після того, як боляче вдарився обличчям об воду. Виявилося, що втримати рівновагу не так-то й легко.
З берега Рома привітав мене з першою «шваброю». Це сленгове слівце вейкбордерів, коли під час руху частина дошки занурюється під воду, ти втрачаєш рівновагу і різко вдаряєшся об поверхню води.
Я чув, як сміється мій оператор. Тільки не розумів чому. От якщо по логіці: людина вперше стала на борд, впала і вдарилася об воду. Хіба в цьому є привід реготати? Наче ні!
Але подивившись згодом відео цих моментів, переконався, що зі сторони падіння виглядають доволі епічно. Так що, я й сам вдосталь насміявся.
Наступні кілька спроб так само увінчалися падіннями. Особливо, це траплялося на поворотах.
Я, як мені тоді здавалося, засвоїв теорію, отже можу без проблем входити в повороти. Але на практиці зробити цього не міг.
Кожного разу я втрачав керування, «бухався», відпускав фал, а Рома в ручному режимі повертав його назад. Це дуже вимотувало.
Загалом, через двадцять хвилин тренувань я навчився, більш-менш, нормально їздити. Проте повороти все ніяк не підкорювалися.
Тоді з берега до мене звернувся Денис. Він професійний вейкбордер, який давно приборкав цей механізм: «Їдь під тросом, а при повороті починай зарізатися ліворуч (просто я лівша). Передню ногу випрямляй, задню – згинай і натискай на п’яти. Тоді тебе за інерцією почне розвертати».
Здавалося, що легше завдання і бути не може. Та спробувавши це на практиці, я вкотре злетів з дошки.
Я вибрався на берег, щоб трохи зігрітися і перепочити. У цей час на свій борд став Денис. Хлопець не залазив у воду, щоб розпочати катання, а прямо злетів з містка, що там розташований.
Денис з легкістю тримав рівновагу, повертав і робив всілякі трюки. І виглядало це захопливо.
Але від однієї тільки думки, як боляче можна вдаритися при неправильному приземленні, ставало ще й страшнувато.
Тому не радив би я комусь експериментувати з трюками, не знаючи нюансів їх виконання.
Надихнувшись прикладом Дениса, я знов вдягнув екіпіровку і став на дошку. Тільки цього разу попросив інструктора включити автоматичний режим і сказав, що так само буду стрибати з містка.
Коли фал почав мене піднімати, я підстрибнув, і перш ніж приземлитися на воду, пролетів кілька метрів.
Оце і було те незабутнє відчуття, за яким я туди прийшов. У ту мить я зрозумів, чому люди займаються вейкбордингом. Вони стають на дошку в пошуках адреналіну і знайти його на ній доволі легко.
Так виглядає адреналін
У такі моменти інстинкт самозбереження відходить на другий план. І більше за все на світі хочеться приборкати дошку, стати господарем траси і якомога довше отримувати цю насолоду.
Але як тільки справа доходила до поворотів, я знов падав, ударявся об воду і все починалося з початку.
Фото та відео Валерія Чудновського
Вейкбординг
Де: Парк Дружби народів
Час роботи: 9.00 – 19.00
Вартість: 200 грн/10 хв
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Misha Levchuk
Misha Levchuk
Misha Levchuk
Oleksii