Нові скарби у краєзнавчому. Музею подарували унікальні артефакти

Нові скарби у краєзнавчому. Музею подарували унікальні артефакти
Фото зі сторінки краєзнавчого музею на Фуйсбуці
  • У рамках проекту «Подаруй музею експонат», Вінницький краєзнавчий музей поповнили 30 нових, а головне унікальних речей.
  • Цю невеличку колекцію, що складається з гарнітури кінської збруї та аксесуарів у норманському стилі, передав київський колекціонер.

Скарб було знайдено на території нашої області, у Барському районі. Але ким його було знайдено, коли, та чи вся знахідка складалася із цих 30 речей, дізнатися неможливо. Адже його було придбано на інтернет-аукціоні у невідомої особи.

Науковий співробітник музею, Олександр Фіщук

– На жаль, у наш час є багато чорних археологів, яким іноді вдається знайти унікальні речі, щоб потім продати на подібних аукціонах, – розповідає науковий співробітник музею Олександр Фіщук. – Ці речі унікальні не тільки тому, що вони виготовлені зі срібла та позолоти, але й через свою історичну цінність. Вони датовані V століттям. А це якраз період Великих переселень народів. Тобто той час, коли різні етноси почали пересуватися нашими землями.

Науковці визначили, що коріння знахідки тягнеться зі Скандинавії. І підтверджує міграцію норманів на нашу територію та їхнє втручання у тодішню політичну ситуацію, яка мала світове значення.

За словами дослідників, великим мінусом у цій справі є те, що частина колекції у вигляді антропологічного матеріалу, кераміки і палеонтологічного матеріалу, була втрачена.

Завідуючий сектором охорони культурної спадщини, Михайло Потупчик

– Це ювелірні вироби і подібних немає у жодному музеї України. Це перша така знахідка, яка характерна, скоріш, для північної Європи, аніж для нас, – говорить завідуючий сектором охорони культурної спадщини Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Михайло Потупчик. – Музейні стандарти оцінки речей, це помноження ваги дорогоцінного металу на десять. Тож, оцінювати цію колекцію можна починати від 200 тисяч гривень.




 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 «Ця картина — не порнографія». Чому через роботу вінницького художника спалахнув скандал photo_camera 09:35 Мікрорайон Слов'янка та ще п'ять вулиць без води. АДРЕСИ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up