Неосоул, бачата, романтичні балади і «Гай, зелений гай»! На концерті ADAM у неділю у Вінниці буде все
- Винятковий український неосоул-гурт ADAM 29 вересня о 18.00 у театрі ім. Садовського вражатиме вінничан розмаїттям жанрів, харизмою і особливим вайбом.
- Голос Михайла Клименка, заворожливі танці Саші Норової, віртуозна гра музикантів гурту та суцільні хіти подарують всім незабутні враження.
Перед приїздом ADAM у Вінницю розповідаємо про ТОП-5 найпопулярніших пісень гурту, які мають свої особливі і надзвичайно цікаві та знакові історії.
«Танцюй зі мною повільно» написали за 5 хвилин
Відкриттям для широкої аудиторії гурт ADAM став у 2023 році завдяки пісні «Танцюй зі мною повільно». Під неї українці зняли мільйони особистих романтичних відео.
Насправді дуже особистою і цінною є ця пісня і для самих виконавців.
— «Повільно» — дуже особлива пісня. Я родом із Гостомеля. Я там народився, виріс, там жили мої батьки. Жили біля аеропорту «Антонов». Коли почалося повномасштабне вторгнення, ми першими потрапили під удар. Перша ракета прилетіла саме туди, і 24-го ми виїхали. Чотири місяці жили у друзів. Пів року не знали, що відбувається з нашим житлом. Повернулися ми на нашу дачу, яку переоблаштували під будинок. Там і живемо зараз. Понад 7 місяців ми з дружиною нікуди не виїздили і не гуляли навіть вулицями Києва. Емоційно було дуже важко. На Новий рік дружина подарувала квитки на виставу Національного академічного драматичного театру Лесі Українки «Ромео і Джульєтта». І ця неймовірно сильна вистава про чисте кохання на контрасті з усім, що відбувалося навколо, справила на мене враження. Після вистави ми приїхали на студію, довго говорили про це, співали кавери різних українських гуртів. І моментально народилася ця пісня. Це було п’ять хвилин, — згадує Михайло Клименко. — Пісня «Повільно» зайшла через TikTok. Ми нічого особливого не робили, просто її запостили, знявши відео, на якому в метро на Академмістечку в Києві разом з дітьми я обіймаю дружину і акапельно співаю «Танціюй зі мною повільно». Це відео буквально за тиждень зірвало TikTok. Багато хто під час війни освідчувався і одружився під неї. Ми раді, що змогли принести в цей світ краплину добра.
«Ми цілувалися під вінницьким дощем» писали спільно з вінничанкою Darisha
Ще цікавий факт: не всі знають, та саме лідер гурту ADAM Михайло Клименко є співавтором слів і автором музики хіта «Ми цілувалися під вінницьким дощем». Цю пісню Михайло написав для молодої талановитої вінницької співачки Дарини Красновецької, із якою співпрацює вже дев’ять років. Шалено популярним трек став після відео, у якому пісню виконали воїни 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ та підходили захисники з інших підрозділів.
Як розповідає Михайло Клименко, робота над треком тривала один день.
— Десь у середині березня до мене в студію в Києві з Вінниці приїхала Даріна. Насправді ми хотіли працювати над іншим проєктом, та сталися технічні несправності. Тоді я взяв гітару й просто почав бринькати. Доволі швидко до мене прийшли рядки: «Ми цілувалися під вінницьким дощем…» Мені так сподобалася ця фраза, до того ж Даріна з Вінниці. Лише за день ми дописали куплети, — згадує Михайло. — Мені здається, що цей сингл — про кожного з нас. У мене особисто він викликає ностальгічні відчуття. Слухаючи цю пісню, я згадую свою молодість та відпочинок у таборі. Як зараз пам’ятаю, це був Ворзель, саме там сталася перша закоханість, перші поцілунки в щічку… Ці теплі спогади завжди відгукуються в моїй пам’яті. А взагалі, трек не прив’язаний до конкретного віку, адже цілуватися можна в будь-які роки, і не лише можна, а й треба! Під вінницьким, під київським та навіть під варшавським дощем. Головне — цілуйтеся, любі друзі!
Прем’єра цього року «Серед зими» про те, що відчуває кожен українець
Цьогоріч гурт ADAM презентував чимало прем’єр. Зокрема, у лютому видав неймовірно ніжну пісню «Серед зими». Цей трек продовжує тематику попередніх романтичних синглів ADAM, таких як «Повільно», «Таку, як є» і «Лише для нас», але відрізняється новим звучанням за участю фортепіано та струнних інструментів.
— Ми за день зняли кліп, змонтували і презентували глядачам! Дуже хочемо, щоб пісня подарувала всім дуже багато хороших емоцій, — у день прем’єри зазначив ADAM. — Пісня «Серед зими» образно розказує про те, що відчуває сьогодні кожен українець: зима, яка затягнулася, так можна сказати. І про те, що кохання і любов — це те, що рятує нас від цієї зими, що кохання обов'язково переможе і врятує світ.
Дует-бачата «Особистий рай» з Гелею Зозулею
Окрім власних прем’єр гурт ADAM за останній час потішив шанувальників яскравими дуетами.
У 2023-му суперхітом стала дуетна пісня зі співачкою KOLA «Зорепади», у квітні 2024-го вийшов спільний трек з KALUSH та Balsam «Останній раз», а у середині серпня ADAM вразив чарівною українською бачатою «Особистий рай», що стала першою колаборацією гурту з популярною співачкою Гелею Зозулею.
— Я написав Гелі. Ми симпатизували одне одному давно. Ми взагалі цікавилися творчістю одне одного, ставили вподобайки. Ми списалися, зустрілися та почали відразу писати музику, — ділиться ADAM. — Я бренькав на гітарі латинські мотиви, а Геля відразу почала придумувати слова. Спочатку це був океан, потім акули, урагани. Це історія про те, що ніщо не може завадити людям бути разом.
Назву дуетній пісні артисти обрали швидко та одноголосно, присвятивши її всім закоханим, які йдуть на пошуки своєї половинки попри будь-які перешкоди.
— Ми дали назву пісні «Особистий рай», адже це той стан, коли двоє людей закохані один в одного і їм так добре вдвох, що де б вони не були, у будь-якому куточку світу, це їх момент. Це час тільки для них двох. Наш новий трек вийшов дуже казковим. Мені дуже подобається, що увімкнувши його, можна собі уявляти якусь кольорову історію із фантастичного мультику. А ще — під нього класно танцювати бачату. Перевірено!
Легендарний «Гай, зелений гай» зробили розслаблено-хуліганським
Окремо серця українців ADAM скорив неймовірно стильним переспівом безсмертного хіта Назарія Яремчука «Гай, зелений гай», що увійшов до фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси» та альбому «Re: Yaremchuk».
Соліст гурту Михайло Клименко зізнався, що дуже радий, що саме йому випала честь переспівати цю легендарну композицію. Адже ще у дитинстві батьки наспівували її рядки.
— Розказував мамі за те, що буду співати «Гай, зелений гай» в збірці, а мама згадала, як вони були на концерті у Назарія Яремчука, каже: такий красивий в чорному блискучому костюмі співав він її! — ділиться Михайло Клименко.
Музикант певний, що дуже важливим є те, що в такий непростий час для країни у прокат вийшов фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси», а окрему роль відіграє збірка із новими версіями звучанням легендарних пісень.
Донька Назарія Яремчука Марія Яремчук також поділилась враженнями від каверу ADAM:
— Це справжній бенгер + гурт ADAM. «Зелений гай» ще ніколи не був таким розслаблено-хуліганським. Але як колись, в оригінальному звучанні, так і зараз, з вуст Михайла Клименка, ця пісня — хіт.
З історії написання безсмертного шлягеру відомо, що пісня «Гай, зелений гай» була створена за одну ніч у 1984 році та потрапила під заборону аж до проголошення Незалежності України.
Композитор пісні Олександр Злотник у інтерв’ю згадував, що десь серед ночі Назарій Яремчук приїхав у гості до Юрія Рибчинського та чекав, коли той допише текст. О шостій ранку вже були готові ноти та вірші.
Тоді трійко чоловіків перехилили чарки із самогоном і не тямились від радості, що в них тепер є спільна пісня.
У 1984 році «Гай, зелений гай» звучала десятки разів на день по радіо, але пізніше радянська влада заборонила композицію, назвавши її «низькохудожнім твором».
До проголошення Незалежності України пісня була під забороною. Але Назарій Яремчук продовжував виконувати її на своїх концертах аж до самої смерті.
Приходьте співати «Гай, зелений гай» та всі улюблені пісні з гуртом ADAM у неділю, 29 вересня, о 18.00 у Вінницькому театрі ім. Садовського.
Квитки на концерт доступні на сайті afisha.vn.ua та у касі театру.
Читайте також:
З Довженком і Ступкою: Віктор Бронюк знявся у серіалі з відомими українськими акторами
«Їх зустріне Ілля»: мати полеглого воїна запрошує на відпочинок у Бушу. Кого чекає?
Серед переможців Всеукраїнської літературної премії Коцюбинського двоє вінничан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Людмила
Аntonina