«Їх зустріне Ілля»: мати полеглого воїна запрошує на відпочинок у Бушу. Кого чекає?

- Протягом місяця, з 15 жовтня до 15 листопада, Ольга Чернілевська прийматиме гостей у селі Буша.
- Безкоштовно пропонує житло.
- Кого запрошує мати, яка втратила на війні сина?
На одному з будинків в історичному селі Буша на Ямпільщині можна побачити мурал. Тут зобразили воїна зі зброєю. Поруч — птахи, що відлітають у вирій і напис: «Ілля Чернілевський, 10.06.1991 — 07.05.2022».
Мурал створили за ініціативи мами полеглого воїна Ольги Чернілевської. Тепер вона вирішила організувати ще один захід — запрошує у Бушу на відпочинок і екскурсію матерів і дружин, які пережили таке ж горе, як і вона, — втратили на війні найдорожчих людей.
Хто може потрапити у число запрошених, як відбуватиметься відпочинок, які умови їм пропонують, до кого звертатися з приводу поїздки, про це пані Ольга розповіла журналісту сайту «20 хвилин».
Звичайно, під час розмови згадували про Іллю. Коли дивишся на його портрет на стіні будинку в Буші, найперше звертаєш увагу на проникливий погляд очей. Цим поглядом Ілля зустрічатиме кожну з жінок, хто приїде в гості до його мами. Ніби допомагатиме їй зробити те, що задумала.
Хоч трохи зігріти згорьовані серця
Запитую Ольгу Чернілевську, як виник такий задум — запросити в село на відпочинок згорьованих жінок.
— У нас в Буші є будиночки для «Зеленого туризму», — говорить жінка. — У них зупиняються приїжджі. Недавно зателефонувала жінка, запитала, чи може у нас зупинитися. Я попросила її написати у вайбер, коли планує приїхати, на який час, скільки буде людей. Потім переглянула інформацію і звернула увагу, що у цієї жінки на заставці зображена свічка. Під час розмови запитала, кого вона втратила і за яких обставин. З’ясувалося, що у неї на війні загинув чоловік.
Пані Ольга каже, що у ту мить, коли вона почула слова про втрату, відповіла жінці, що не буде брати з неї грошей за проживання. Така думка виникла миттєво.
— Пізніше я знов згадала розмову з тією жінкою і подумала про те, що можу запросити так само на відпочинок не тільки її, а й інших жінок, які нині в горі, — продовжує розмову. — Підрахували, скількох людей зможе одночасно прийняти і розмістила про це інформацію у соціальних мережах.
Про свій задум пані Ольга розповіла в адміністрації історико-культурного заповідника «Буша». Каже, там схвально поставилися до її ініціативи. Невдовзі повідомили, що адміністрація візьме на себе організацію і проведення екскурсій для гостей пані Ольги.
— Тут у селі є лікарі, вони виявили бажання надати допомогу охочим обстежитися, — додає співрозмовниця. — З їхнього боку це буде також благодійна акція, тобто за обстеження грошей не платитимуть.
Маємо 21 місце для проживання
Пані Ольга прийматиме гостей протягом одного місяця — з 15 жовтня по 15 листопада. Каже, відпочинок для кожної групи триватиме п'ять-шість днів.
— Маємо 21 місце для розміщення гостей, — говорить жінка. — Це декілька будиночків.
Терміни заїзду пані Ольга обговорює індивідуально з кожною з жінок. Для спілкування залишила у соцмережі номери телефонів: 067-830-56-81, 050-384-82-37.
Зверніть увагу: під час розмови з журналістом пані Ольга просила повідомити, аби охочі писали їй у Вайбер. Адже під час розмови не все можна правильно сприйняти на слух. На кожне повідомлення надішле відповідь.
Запитую співрозмовницю про умови проживання.
— У кожному будиночку є всі необхідні зручності, такі, як у міській квартирі, — говорить жінка. — Харчуванням забезпечити нема можливості. Але харчі можна замовити. У селі багато людей готують для туристів. Тому проблем не виникатиме. У нас можна самому готувати, але не в кожній з осель.
На час нашої розмови з Ольгою, це була субота 21 вересня, вона прийняла вже майже 20 замовлень. Приїхати у Бушу мають намір жінки з різних областей держави. Є з далеких Харківщини і Сумщини, є з ближчих регіонів.
Усіх чекає. Нині у Буші золота осінь. Красота така. що зігріє кожне зболене серце.
Сина не брали на війну…
Родина Чернілевських добре знана в Україні. Батько полеглого Іллі — Станіслав Чернілевський народився і виріс у колишньому Мурованокуриловецькому районі. Він кінорежисер-сценарист, поет, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, заслужений діяч мистецтв України. Його учень Мирослав Слабошпицький став лауреатом Каннського міжнародного кінофестивалю.
Слабошпицький під час роботи режисером дубляжу озвучив понад сім тисяч фільмів. Пан Станіслав брав участь у Революції Гідності, був поранений на Майдані у Києві.
Чернілевський-старший — один з тих, хто ініціював і організовував перепоховання Василя Стуса.
Ілля, як і його тато, закінчив театральний університет. Писав вірші, пісні, сам їх виконував. Є автором понад 50-ти пісень. А ще він працював перекладачем пісень для дубляжу кіно й анімаційних фільмів на студіях Disney, Universal, Sony.
Його мама, пані Ольга, працювала літературною редакторкою, режисеркою дубляжу, продюсеркою, керівницею відділу дубляжу на каналі «1+1».
Ілля Чернілевський пішов на фронт добровольцем у перші дні великої війни. Щоправда, спершу його не брали, бо не мав військового досвіду. Тому пішов у бригаду ТрО, а потім вже у ЗСУ. Служив у 110-й бригаді. У травні 2022-го їхній підрозділ зупиняв навалу окупантів біля села Кам’янка Покровського району на Донеччині. Його життя обірвалося під час мінометного обстрілу. Сталося це 7 травня…
Як добратися до Буші
Їхати треба до міста Ямпіль на Дністрі, а звідти до Буші приблизно 20 кілометрів.
Ще один маршрут пролягає з Могилева-Подільського. Звідти прямувати трасою, що веде до Ямполя. Приблизно на півдорозі, не доїжджаючи до Ямполя, буде поворот ліворуч до Буші. У цьому місці дорогу покаже великий кам’яний знак.
Ще раз нагадуємо номери телефонів організаторки відпочинку Ольги Чернілевської: 067-830-56-81, 050-384-82-37.
Читайте також:
«Вийшов по воду, так і забрали у домашніх капцях»: як військові захищали чоловіка від ТЦК
Вінниччина на фронті втратила десятьох військових
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.