Перший цьогорічний мурал-арт з’явився на Коріатовичів, 155 (колишня Свердлова — авт.). Намальований літак на 9-поверхівці від художника Олександра Марченка видно навіть з центру міста. Нещодавно митці завершили малювати одразу два мурали. Їх можна побачити на стінах 11-поверхівки біля трамваїної зупинки "Ляля Ратушна", що на Слов'янці.
Мурали між собою перегукуються і створюють єдину композицію. Дівчина малює яблуні, які «виростають» на іншій стіні будинку. І щоб зробити малюнки швидко, тут працювали п’ять художників: автори ідеї Тетяна Чубар («Слов’янка») і Володимир Ходак («Плідність»); виконавці — Олександр Никитюк, Ольга Гайовик, Олександр Марченко.
— Перший малюнок назвали Слов'янкою, бо він розташований в цьому мікрорайоні. А «Плідність» — це побажання розвитку, нових ідей. Взагалі, усі малюнки присвячені святкуванню Дня Вінниці. І виходить, що це своєрідний подарунок місту та всім жителям від художників, — розказує куратор резиденції «VIN ART CITY» Олександр Никитюк.
Розпитуємо, чи важко робити такі масштабні малюнки?
— Це набагато складніше, ніж те, що ми робили в 2015 році. Потрібно складніше обладнання. Хоча, в люльці будівельника більш комфортно. Наприклад, мурал "Янгол-охоронець" ми малювали, висячі на канатах.
— А висоти боїтеся?
— Всі боїмося! Використовуємо певні методи, але це не алкоголь. Коли піднімаємося на висоту, уявляємо, що це наче заняття спортом, — відповів куратор резиденції Олександр Никитюк.
Після Слов’янки, художники перейдуть на Келецьку. Там є два будинки, де заплановано зробити масштабні мурали. А як їх обирали?
За словами Олександра Никитюка, художники не визначають, які саме фасади будинків будуть розмальовані — це роблять в мерії з погодженням мешканців. Хоча митцям також доводиться спілкуватися з мешканцями.
— Якщо виникають будь-які конфлікти, то ми разом шукаємо шлях вирішення проблем. Зустрічаємося з мешканцями, вислуховуємо зауваження та побажання, враховуємо їх. Негативних відгуків ще не чули. Навпаки, жителі сусідніх будинків просять також на їх стінах зробити малюнки.
Хоча як розказував Олександр, замість «Спрямованності» мешканці будинку на Коріатовичів, 155 хотіли дев’ятиповерховий український прапор. Проте, їх вдалося вмовити, щоб залишити попередню ідею з літаком, який стрімко злітає в небо.
— З малюнками на Амосова такого не було. Виявилося, тут мешкає багато художників, яким подобається ця ідея. Фактично, ескіз залишився таким же, яким й був. Дещо змінили колір, — сказав куратор резиденції «VIN ART CITY» Олександр Никитюк.
Наступним об’єктами резиденції художників стануть два будинки на Келецькій, 132а та 138. Створять «Місто спорту» та «Місто культури». А от з останнім малюнком художники бояться, що не встигнуть до Дня міста. Причина — непередбачена погода, яка заважає працювати на висоті.
— «Місто культури» — малюнок балерини з орнаментом. Це є своєрідна відповідь Цюріху: швейцарці в свій час подарували трамвай, де намальовані танцюристи українського балету. Ескіз до проекту зробив Антон Ходаков. Проте, його плануємо змінити: побачивши реальний масштаб стін, побачив, що орнамент буде зменшувати фігуру балерини та буде перетягувати на себе всю увагу. Ймовірно, що замість «килима» буде просторова композиція, де буде багато «повітря», — розказав Никитюк.
На сайті міськради вдалося знайти кошторис цьогорічних мурал-артів, які роблять художники з резиденції «VIN ART CITY». На створення чотирьох малюнків дали 180 тисяч 500 гривень з міського бюджету. Ці кошти витратять таким чином:
Тоді як на проведення резиденції «VIN ART CITY-2016» витратили 256 200 гривень. Оплата послуг художників — 34 500 гривень.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Х,ле, тоже ужастики "пишет". )