На фестивалі у Махнівці можна буде побачити Тимка Падуру та почути забуті інструменти (Новини компаній)

На фестивалі у Махнівці можна буде побачити Тимка Падуру та почути забуті інструменти (Новини компаній)

Тимко Падура — українсько-польський музикант, композитор, поет. Він більшу частину життя мешкав на Вінниччині, та його пісні полинули далеко з кордони нашої держави. Його авторству ймовірно належить і відома на теренах Польщі пісня “Гей, соколи!”, а також “Українки з нотами Тимка Падури”, яких донині відомо дванадцять.

Щоб донести всю цінність творчого спадку та постаті Тимка Падури до його земляків, та популяризувати його на теренах України і Польщі, “Медіа Центр «Власно»” заснував Міжнародний фестиваль “Гей, соколи!”. Він відбудеться 21 вересня у селі Махнівка Козятинського району, початок о 12:00.

Відвідувачі фестивалю побачать Тимка Падуру таким, яким він був за часів своєї творчої діяльності. З цією метою вже відзнято фільм про життя музиканта. Молодий актор, схожий на Тимка Падуру зустрічатиме гостей фестивалю і на локаціях, а також буде ведучим свого ж фестивального дійства.  

Крім того, що відомі і призабуті пісні Тимка Падури отримають на фестивалі нове дихання (їх виконуватимуть сучасні фольклорні колективи, а також музиканти у рок-обробці), старовинні українські народні інструменти також переживуть своє відродження.  Бандуристи, кобзарі, торбаністи, волинкарі, лірники — на фестивалі “Гей, соколи!” ви наче повернетесь на півтора століття назад і побуваєте на автентичному українському святі. 

А виконанням пісні “Гей, соколи!” взагалі планують створити рекорд, залучивши до нього найбільшу кількість людей. 

Під час фестивалю також відкриють Культурно-туристичний центр ім. Тимка Падури, у якому почнуть вишивати його портрет, аби кожен з гостей зміг залишити свій стібок на полотні єдності.

Книга Миколи Купчика “Стежками Тимка Падури” — це унікальний життєпис, аналогів якому не існує у жодній з бібліотек, адже її автор роками збирав бодай уривки спогаді про житця митця, та складав їх у єдину історію, завдяки чому тепер ми зможемо дізнатися, як Падура жив, з ким одружився, де подорожував, чому став мандрівним співцем, чи правда, що виграв гроші у лотерею...

Сам фестиваль відбуватиметься в мальовничій місцевості села Махнівка, зону його проведення буде оформлено у яскраві тематичні фотолокації, які надовго залишаться в пам’яті гостей  колоритними світлинами:

  • Українське козацтво XVII.ст
  • Польське військо та побут польський
  • Старовинні українські народні музичні інструменти
  • Сільський побут XIX ст.
  • Галявина хлібороба XIX ст.
  • Скарби української народної творчості

Крім того, на галявинах будуть виставки декоративного і прикладного мистецтва та експозицій музеїв Вінниччини. 

Також напередодні фестивалю відбудеться пленер художників “Махнівка XIX ст. очима художників», а на самому фестивалі відбудеться виставка створених митцями полотен.

Фестиваль зібрав майстрів народної творчості, музеї, дослідників — усе задля того, щоб створити майданчик для об’єднання вшанування і святкування відродження цілого культурного пласту, який уособлював своєю творчістю Тимко Падура.

Фестиваль відбудеться за ініціативи “Медіа Центру «Власно»” в рамках проекту “Культурно-туристичний центр Тимка Падури та І Міжнародний фестиваль "Гей, соколи!” за підтримки Українського культурного фонду,  Вінницької обласної державної адміністрації, Козятинської районної державної адміністрації, Козятинської районної ради, Козятинської міської ради та Махнівської сільської ради.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація) 13:06 На набережній Roshen відбувся благодійний концерт на підтримку бригади «Червона калина» play_circle_filled 11:43 Смертельні аварії на Вінниччині: у Барі загинула 75-річна велосипедистка, у Турбові — 24-річний мотоцикліст 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 10:43 У Вінницьких Хуторах сварка під чарку закінчилася ножовим пораненням 10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA збив мотоцикліста. Подробиці аварії play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up