На фестивалі у Махнівці можна буде побачити Тимка Падуру та почути забуті інструменти (Новини компаній)

На фестивалі у Махнівці можна буде побачити Тимка Падуру та почути забуті інструменти (Новини компаній)

Тимко Падура — українсько-польський музикант, композитор, поет. Він більшу частину життя мешкав на Вінниччині, та його пісні полинули далеко з кордони нашої держави. Його авторству ймовірно належить і відома на теренах Польщі пісня “Гей, соколи!”, а також “Українки з нотами Тимка Падури”, яких донині відомо дванадцять.

Щоб донести всю цінність творчого спадку та постаті Тимка Падури до його земляків, та популяризувати його на теренах України і Польщі, “Медіа Центр «Власно»” заснував Міжнародний фестиваль “Гей, соколи!”. Він відбудеться 21 вересня у селі Махнівка Козятинського району, початок о 12:00.

Відвідувачі фестивалю побачать Тимка Падуру таким, яким він був за часів своєї творчої діяльності. З цією метою вже відзнято фільм про життя музиканта. Молодий актор, схожий на Тимка Падуру зустрічатиме гостей фестивалю і на локаціях, а також буде ведучим свого ж фестивального дійства.  

Крім того, що відомі і призабуті пісні Тимка Падури отримають на фестивалі нове дихання (їх виконуватимуть сучасні фольклорні колективи, а також музиканти у рок-обробці), старовинні українські народні інструменти також переживуть своє відродження.  Бандуристи, кобзарі, торбаністи, волинкарі, лірники — на фестивалі “Гей, соколи!” ви наче повернетесь на півтора століття назад і побуваєте на автентичному українському святі. 

А виконанням пісні “Гей, соколи!” взагалі планують створити рекорд, залучивши до нього найбільшу кількість людей. 

Під час фестивалю також відкриють Культурно-туристичний центр ім. Тимка Падури, у якому почнуть вишивати його портрет, аби кожен з гостей зміг залишити свій стібок на полотні єдності.

Книга Миколи Купчика “Стежками Тимка Падури” — це унікальний життєпис, аналогів якому не існує у жодній з бібліотек, адже її автор роками збирав бодай уривки спогаді про житця митця, та складав їх у єдину історію, завдяки чому тепер ми зможемо дізнатися, як Падура жив, з ким одружився, де подорожував, чому став мандрівним співцем, чи правда, що виграв гроші у лотерею...

Сам фестиваль відбуватиметься в мальовничій місцевості села Махнівка, зону його проведення буде оформлено у яскраві тематичні фотолокації, які надовго залишаться в пам’яті гостей  колоритними світлинами:

  • Українське козацтво XVII.ст
  • Польське військо та побут польський
  • Старовинні українські народні музичні інструменти
  • Сільський побут XIX ст.
  • Галявина хлібороба XIX ст.
  • Скарби української народної творчості

Крім того, на галявинах будуть виставки декоративного і прикладного мистецтва та експозицій музеїв Вінниччини. 

Також напередодні фестивалю відбудеться пленер художників “Махнівка XIX ст. очима художників», а на самому фестивалі відбудеться виставка створених митцями полотен.

Фестиваль зібрав майстрів народної творчості, музеї, дослідників — усе задля того, щоб створити майданчик для об’єднання вшанування і святкування відродження цілого культурного пласту, який уособлював своєю творчістю Тимко Падура.

Фестиваль відбудеться за ініціативи “Медіа Центру «Власно»” в рамках проекту “Культурно-туристичний центр Тимка Падури та І Міжнародний фестиваль "Гей, соколи!” за підтримки Українського культурного фонду,  Вінницької обласної державної адміністрації, Козятинської районної державної адміністрації, Козятинської районної ради, Козятинської міської ради та Махнівської сільської ради.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up