Малюнок “Янгола” у центрі Вінниці викликав шквал критики в соцмережах

Малюнок “Янгола” у центрі Вінниці викликав шквал критики в соцмережах
“Янгола-охоронця” малюють завдяки мотузкам. Художник піднімається вгору та спускаються вниз, створюючі різні елементи муралу на Соборній, 50
  • З шостого серпня почали створювати третій малюнок у рамках резиденції "VIN-ART-CITY"
  • Новий мурал-арт призвів до нової критики у мережі.
  • Як показало наше опитування, більшості вінничан до вподоби "Янгол" у центрі міста

Автор малюнка, який розмістять на глухій стіні будинку на вулиці Соборній, 50,  Антон Ходаков. Куратор резиденції муралістів Олександр Никитюк вирішив самостійно малювати на будівлі.

- Я малюю один, але технічно мені допомагає група альпіністів, - розповідає Олександр. - Сам янгол буде намальований прозоро, “повітряно”, щоб він не тиснув, не падав на голови людям. Але треба розуміти специфіку напрямку “мурал-арт”: ми не змальовуємо все з ескізу, художник може змінити малюнок вже у процесі його створення.

Читайте також:
На уважність: На якому вінницькому будинку намальований мурал-арт?

Відео дня
blockquote>

Як зараз виглядає мурал?

“Янгол-охоронець” уже отримав не тільки обличчя та руде волосся, як це було у неділю, 7 серпня, але й тіло. На янголі “повітряне” плаття, що ніби роздувається по вітру. А позаду - крила, на яких незабаром з’являться маленькі квіточки. Спочатку митець казав, що зробить його за п’ять днів, але тепер Олександр Никитюк каже, що треба “більше часу”.

- Дуже великий об’єм робіт, - розповів Никитюк. - Тим більше, працювати увесь день, висячи на мотузках, важко. Поки що не можу сказати, скільки треба буде часу.

Про те, що буде намальовано, написав у спільноті “Історія Вінниці” історик Олександр Федоришен

“За словами Олександра Никитюка, фігура янгола буде вписана крилами в ритм контуру даху, самі ж крила складатимуться з маленьких лілій Бурбонів - головного символу королівської влади у Франції (паралелі з історичною назвою готелю)”, - пише історик у Фейсбуку.

Новий мурал - нова критика

І одразу під цим записом у соцмережі містяни підняли шквал невдоволення.

“Розмах дилетантства набуває критичних меж. Зробіть ще мурал на Храмові та Миколаївську розфарбуйте за розсудом чергового художника. Потім не забудьте про телевізійну щоглу, а на додачу, якщо й цього буде мало, то й меморіал у жовто-блакить...”, - пише Роман Слободинський.

Керівник програми в Міжнародному фестивалю оповідання “Intermezzo” Olexandr Wesselényi доповнює критику від Романа Слободинського ще й тим, що “Мурали мають рекультивувати будівлі, котрі несуть в собі сірість - тому мурали з'являються у промзонах, спальних районах, але не на архітектурі початку 20 сторіччя”.
Художник Олександр Никитюк спробував відстояти свою точку зору:

“На зустрічі «Клубу 211», я розповідав свою позицію з приводу київських муралів і говорив, чим від них відрізняються вінницькі, а саме підходом (монументальний розпис). Тоді ніхто з присутніх жодного зауваження не зробив на рахунок продовження проекту. Що так швидко змінило ситуацію? Може й "Стежку" не потрібно було робити?”

На що йому почали відповідати, що “дівка нудна вийшла”, “неподобство художнику свій характер проявляти” та інше.
Фотограф Вадим Козловський трохи збавляє напругу дискусії між людьми:

“Мені особисто важливо, щоб мурал являв собою "щось", а не був чимсь схожим на розмальовку для дошкільнят. Не думаю, що мурал як твір мистецтва може зіпсувати собою стіну. Янгол на ескізі виглядає пристойно”, - пише він у своєму Фейсбуку.

Два мурали скоро закінчать

Паралельно з цим муралом, закінчують ще два - “Старовинний Амстердам” на фасаді будинку Соборна, 22 та “Річка Буг” на стінах технічної будівлі Вінницької транспортної компанії, що знаходиться на Коцюбинського.

Учора, 9 серпня, над малюнком на Соборній працювали Володимир Ходак та Олександр Марченко. Тут уже зробили фарбовану “ліпнину”, яка виглядає як справжня над багатьма балконами та вікнами. Але роботи ще вистачає. Її закінчать до кінця тижня.

Читайте також:

До вересня паркан 23 школи одягнуть у 85-метрову вишиванку

Мурал-арт “Річка Буг”, що створює автор малюнка лучанин Артур Столярук, майже готова: вже нанесений лабіринт з геометричних ліній, паперові кораблики та задній фон з кіл. В “Бузі” мали жити рибки, але їх там не буде.

- Артур вирішив змінити малюнок та відмовитися від рибок, що плавають у лабіринті, - каже куратор резиденції “VIN-ART-CITY” Никитюк. - На його думку, це буде “по-дитячи”, а він хоче “по-дорослому”. Зараз художник доробляє ескіз.

Коли почнуть нові?

Наступний малюнок – «Соняшник» на Гоголя, 1 від львів'янина Тараса Довгалюка. І як розповів Никитюк, - його почнуть малювати вже з понеділка, 15 серпня.

ескіз мурал-арту "Соняшник" (з фейсбуку спільноти VIN MURAL)Також у рамках цьогорічного проекту чеські художники нанесуть малюнок на будівлі «ВІНТЕРА», що на Театральній, 15, що стане продовженням проекту «Вінниця – місто мрій».

ескіз мурал-арту "Дерево знань" (з фейсбуку спільноти VIN MURAL)Дерево знань художники Наталія Лісова, Олександр Марченко, Володимир Ходак намалюють на одній зі стін школи №34, що на вулиці Миколи Ващука (колишня Квятека).

Мурали - новий фетиш чиновників чи художників

Ігор Чепугов, адміністратор спільноти “Вінничани”

- Створення мурал-артов перетворилося на фетиш: не самоціль як мистецтво, а накопичення великої кількості. На жаль, не знаю, чия це більше ініціатива - художників або чиновників. Безліч робіт дуже цікавих, але не всі з них відповідають моєму смаку. Та на те воно й мистецтво - бути різноманітним та по-своєму унікальним для кожної людини. Серед того, що мені не подобається: як завжди, незрозуміла процедура відбору місць дислокації і хто за цю "красу" платить. Бюджет або спонсори?

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Торонтуй
    Засрали всю Винницу селюки.
  • Анонім
    Рисунок Антона Ходакова красивый, а то что перерисовывает Никитюк (внося свои изминения) -  ЖУТЬ
  • Романова Машуля
    Я знаю три огромнейших серых стены на которые стоило бы нанести муралы и таким образом украсить эти здания. Это дом быта Юбилейный и Мясокомбинат
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблий та семеро поранених photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up