Бакман and Дрюон: які книги радять прочитати вінницькі співаки

Бакман and Дрюон: які книги радять прочитати вінницькі співаки
  • Кожного місяця редакція разом з вінничанами різних професій відбирає кілька книжок, які, на нашу думку, вам було би цікаво прочитати.
  • Цього разу складати добірку нам допомагали співаки та співачки: Оксана Славна, Віктор Бронюк та Вікторія Ільчишена.
  • Поза тим, у кожній добірці є порада від автора цього тексту. Він радить книжку, що в ній йдеться про професійну діяльність героїв публікації. Цього разу книга про музику.

 

«Чоловік на ім'я Уве» (Фредрік Бакман)

Радить: Оксана Славна (співачка, композиторка)

— Я не знаюся на побудові літературних композицій чи сюжетних ліній. Проте хочу порадити кілька книг, які емоційно сильно мене сколихнули. Це «Чоловік на ім'я Уве» Фредріка Бакмана, «Зулейха відкриває очі» Гузель Яхіни та «Біла голубка Кордови» Діни Рубіної. 

Кожна з них — багатогранна історія життя людини: слабкої і сильної водночас. І ці історії настільки захоплюють, що ти занурюєшся у них з головою. А ще у романі Рубіної так реалістично і яскраво описана вінницька Єрусалимка, що мені здавалося, ніби я прогулююся вулицями нашого міста.

«Промови, що змінили світ» (укладач Саймон Себаг-Монтефіоре)

Радить: Віктор Бронюк (лідер гурту «ТІК»)

— Це надзвичайно цікава, мудра і корисна книга, у якій зібрані понад 50 промов найвидатніших постатей світу, чиї слова часом мали епохальні наслідки й змінювали світовий устрій. Від Наполеона, Лінкольна і Рузвельта до Індіри Ганді, Папи Франциска і Барака Обами. Дуже мудрі посили до людства, які сам читав із задоволенням, і раджу іншим. 

Хочу, щоб люди більше зверталися до історії, вивчали її уроки і, можливо, тоді змогли б уникнути помилок у майбутньому. Історія, з якої не зроблено висновків, неодмінно повторюється. 

Яскравий доказ – промова Гітлера з вимогою забрати у Чехословаччини Судети, яка абсолютно співвідносна з сьогоднішньою агресією Росії в Україні. На жаль, як тоді світ не реагував, так і зараз закриває очі на те, як країна-агресор захоплює чужі території, придумуючи легенди, чому це так. Це і є незасвоєні уроки історії. Те, що важливо відкривати і перечитувати, аби розуміти, що є справжньою причиною і які від того можуть бути наслідки.

«Прокляті королі» (Моріс Дрюон)

Радить: Вікторія Ільчишена (співачка Ilchy)

— Мені складно вибрати лише одну книгу. Пораджу те, що вразило давно — це серія книг «Прокляті королі» Моріса Дрюона. Вони описують події середньовічної Франції, коли ненависть та жага абсолютної влади затьмарює розум, коли існували дикі звичаї, погана медицина. 

Як рішення однієї людини повпливало на століття, економіку і звичайних людей. Цікаво бачити, що часи змінились, світогляд трансформувався, а людський фактор та дії залишились незмінними. Хоча роман історичний, але читається на одному диханні, бо дуже яскраво описані герої. 

Зараз читаю «Атлант розправив плечі» письменниці Айн Ренд. Книга, яка змінила світогляд великої кількості людей. Мій також. Дала поштовх рухатись, не зупинятися, творити. Раджу кожному, хто втратив надію. Книга дозволяє тверезо оцінити світ.

«Led Zeppelin. Коли титани ступали по землі» (Мік Уолл)

Радить: Михайло Курдюков (журналіст RIA/20minut.ua)

— Одразу скажу, що Уолл — це той автор, який пише і при цьому добре розбирається на викладаній темі. За його плечима біографії AC/DC, Metallica, The Doors і Black Sabbath. Але цього разу хочеться розказати про інших титанів року, яких підносить нам письменник.

Буду реалістом і скажу, що не все описане в книзі може вам сподобатися. А для сильно обізнаних на творчості гурту, щось може взагалі здатися поверхневим. В усьому іншому книга сповнена відкриттів. У ній не «вікіпедійна» інформація, у ній справжні переживання, дійсно цікаві факти з біографій і пояснення доленосних вчинків музикантів. 

Книга про учасників Led Zeppelin, з усіма «тарганами» в їхніх головах і зануренням у часи, що давно минули. На жаль, українського перекладу біографії досі немає, але надіємося та віримо, що найближчим часом це буде виправлено. 
 

Читайте також:

Лір and Крістенсен: що радять прочитати вінницькі письменники та поети

Тартт and Маєр: ТОП-5 книг, які варто прочитати у грудні

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up