Служив у ЗСУ, здавав українських військових та тікав через Вінниччину: СБУ затримала агента рф

- Служба безпеки України викрила та затримала агента рф, який збирав розвіддані про Сили оборони на східному фронті.
- Після виконання ворожого завдання на Донеччині зловмисник виїхав до Вінницької області, з якої намагався «евакуюватися» до невизнаного Придністров’я.
- Чоловік готувався перетнути прикордонну річку, використовуючи гідрокостюм і ласти.
Днями СБУ затримала агента рф, який намагався втекти до Придністров’я.
Про фігуранта. Він мешканець Дніпропетровщини, який в середині «нульових» закінчив московський державний університет і здобув диплом юриста. Під час навчання чоловік потрапив у поле зору російської спецслужби. Після випуску з російського вишу та повернення в Україну він не здійснював розвідувальної активності на користь рф.
Після початку повномасштабного вторгнення росії ситуація змінилася.
— Як встановило розслідування, у 2023 році він звернувся до місцевого військкомату та мобілізувався до однієї з бригад ЗСУ. Після зарахування до військового з’єднання його згодом направили на позиції українських військ у районі Бахмута.Прибувши на прифронтову територію Донеччини, чоловік почав «зливати» окупантам інформацію про місця базування та переміщення підрозділів ЗСУ поблизу передової, — розповідають у СБУ. — Розвідувальну інформацію він передавав у ворожий чат-бот, який адмініструють представники воєнної розвідки рф. Після декількох сеансів зв’язку з російською спецслужбою її агент, розуміючи невідворотність покарання, втік з району базування свого підрозділу. Потім він на таксі добрався до прикордоння Вінниччини, щоб звідти потрапити до невизнаного Придністров’я і там переховуватися від правосуддя.
Чоловіка обвинувачують за двома статтями Кримінального кодексу України:
- державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану.
- дезертирство.
Йому уже оголосили про підозру та зараз він перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.
Читайте також:
На вулиці Театральній у Вінниці горіла автівка, водій отримав опіки
Пожежу на складі заводу «Ковбаскофф» ліквідували, обійшлося без жертв
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Щоб не годувати таку Сволоч !