Порядним людям нічого робити на таких каналах. З цього почали своє пояснення правоохоронці, коли журналіст звернулася до них за коментарем. Розповіла, що в стрічці новин Фейсбуку «ходить» реклама з продажу фальшивих гривень і валюти.
«Високоякісні фальшиві гривні, долари, євро. З водяними знаками, на HQ папір. Приймають термінали, каси», — каже сумнівного змісту оголошення, проілюстроване 500-гривневою купюрою, на якій просвічуються елементи захисту.
Це оголошення переадресовує користувача соцмережі у Телеграм-канал. І там вже заходимо прайс пропозицій.
В ньому написано, що за тисячу гривень нібито можна отримати втричі більшу суму фальшивих грошей у вітчизняній валюті. Або за 100 доларів — нібито купити 300 несправжніх «баксів». Переслати обіцяють фальшивки поштою. І пишуть, що такими пробними пропозиціями можна скористатися лише раз.
В Телеграмі пост з розцінками — закріплений зверху. Під ним бачимо оголошення про роботу закладчиком і розуміємо, що ця афера для вінничан не доступна. В переліку міст, де працює схема, Вінницю не написали.
Чи знають наші правоохоронці про таку схему ймовірного шахрайства, чи це, може, дійсно канал фальшивомонетників?
У відділі комунікацій поліцейського главку 20minut.ua сказали: це схема обману, на якій заробляє тільки один — людина, що створила канал в Телеграмі.
Більше про шахрайську схему з продажу неіснуючих фальшивих грошей розповів начальник вінницького відділу кіберполіції Олександр Ульяненков. За його словами, наприкінці минулого року його підлеглі припинили діяльність аналогічного каналу, який вів мешканець Вінниці. Проводили контрольні закупки і з’ясували, що фальшивок в продавця немає. Діяльність афериста зупинили — спрацювали на упередження. Тож вінницький канал вже не працює.
Але працюють інші, судячи зі знайденого нами оголошення. Тому в поліції попереджають, що злодії, які наважаться на купівлю підроблених грошей, залишаться в дурнях. Фальшивок в продавців немає, їхня мета — «розвести» на гроші людей, які купляться на пропозицію в месенджері.
Читайте також:
Що таке «чорний ящик» та чому інтернет інколи — це зло? 8 порад з безпеки у кіберпросторі
Злочини року. Від вбивства родини і порнографії з дочкою до вуличного «маніяка»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Мне самому когда то на рынке дали сдачу, я не досмотрел, 50 грн были фальшивые. Выбросил в тот же день