Діамантове рейдерство. Як вінницького ювеліра зробив банкрутом несправжній інвалід

Діамантове рейдерство. Як вінницького ювеліра зробив банкрутом несправжній інвалід
Павло Гонтар: "Іде звичайний рекет, під який потрапила моя сім’я, фірма і я сам. Всі правоохоронні органи це знають, і цьому вже давно можна було б поставити крапку!"
  • Ця історія почалася зі знайомства на ювелірній виставці. Далі події розвивалися наче в гостросюжетному кіно.
  • Власник «Алмазного світу» розповів 20minut.ua свій екшин. Як «заморозив» роботу підприємства і вже 8 років воює з бандитами із зв’язками в юстиції.
  • Заговорив ювелір про шахрайство на мільйони, бо правоохоронці бездіють.

Жертви такого масштабу кримінальних історій неговіркі. Але Павло Гонтар вже не бачить іншого виходу, як надати своїй історії розголосу. Він каже, що рейдери зі зв’язками одне за одним отримують у судах потрібні рішення, а він спостерігає в правоохоронних органах лишень видимість роботи.  

Павло Гонтар — директор ювелірного підприємства, яке займалося огранкою дорогоцінних каменів, а зараз не працює. Він каже, що бандити через підставну людину стягують із нього неіснуючі борги, а до того — вивезли з його цехів дві великі партії діамантів. Директор вже оббив пороги у всіх можливих інстанціях, які мали б припинити беззаконня. За це був битий в підворотнях і прямо в приміщенні суду.

Більше того, у судовому кабінеті до нього і його адвоката позивач-інвалід діставав вогнепальну зброю. В це важко повірити, але навіть цей епізод поліція за рік не змогла довести, хоча всіх учасників «пов’язала» на місці…

Павло Гонтар пояснює це зв’язками рейдерів в судовій гілці влади та правоохоронній системі. Інакше чому судді за легко й просто, лишень 20-30 хвилин, виносили рішення на великі суми боргу, а слідчі поліції періодично знову і знову закривають за відсутністю складу злочину кримінальні провадження, поновлені після скарг?     

Редакція розповість розказане Павлом Гонтарем і зібране журналістами по «Алмазному світу» в кількох публікаціях. Чому заяви директора ювелірного підприємства поліція не довела до підорз, напишемо в наступній публікації. Далі розкажемо, як так сталося, що судді стали на бік шахраїв. Сьогодні ж читайте сюжет, названий Павлом Гонтарем бандитським рейдерським захватом.

Знайомство на виставці

Почалося все більше 8 років тому із того, що Павло Гонтар отримав чергове запрошення на ювелірну виставку в столиці. Каже, часто такі відвідував, щоб рекламувати своє підприємство і заводити нові корисні зв’язки. Він уже плідно працював з Королівством Бельгія — виготовляв великі партії діамантів з наданої за контрактами бельгійської алмазної сировини. А тут з’явилася перспектива роботи і з солідними українськими партнерами.

Двоє дорого одягнених чоловіків підійшли на виставці до директора вінницького «Алмазного світу». Один назвався президентом кількох іноземних фірм та запропонував співпрацю (пізніше ця людина подаватиме один за другим позови на Павла Гонтара до Вінницького міського суду, не сплативши мита, бо має статус інваліда).

— Цей чоловік змалював таку перспективу, що моє підприємство буде завантажене роботою на тривалий час, — каже Павло Гонтар. — Поговорили і розійшлися. Потім ми мали двотижневе вікно, і він якраз зателефонував. Взяли перше замовлення. Усього для цієї людини ми виготовили дві крупні партії діамантів. Перший раз 400 штук… Можете собі уявити? Простий смертний цими справами не займається. Навіть я, маючи посаду директора, не маю можливості собі накупити стільки сировини, щоб зробити 400 діамантів.

Замовлення на діаманти

Замовники привезли до Вінниці алмази без документів про походження. Робота з коштовними каменями суворо контролюється державою, тож директор «Алмазного світу» сказав, що за несертифіковану сировину не візьметься.

— Кругообіг всіх алмазів в світі має бути сертифікований, — говорить Павло Гонтар. — Якщо у тебе немає документа, значить походження алмазів кримінальне. І вони нам привезли документи, що алмази з Кабардино-Балкарії. Ми їхні камені обробили і віддали.

Потім була друга партія. Цього разу замовник просив привезти йому сировину з Бельгії. Директор «Алмазного світу» задіяв свої зв’язки і виготовив для українця 1473 брильянти.  

— Ринкова вартість кожного діаманта за оцінкою заводу «Кристал», яку ми маємо, в районі 80-120 доларів за штуку. А брильянт, поставлений в оправу зростає в ціні на 60-80, а інколи і 100 відсотків, — каже Павло Гонтар. — Тобто далеко небідні і не ущербні це були люди. Але брильянти ще треба десь продати. Це ж не картоплею в мішках торгувати.

Хто ж такі його нові партнери насправді, турбувало директора «Алмазного світу». Для чого їм така кількість брильянтів? Куди вони дорогі прикраси збудуть в нашій країні? Він вів на фірмі спостереження і прослуховування. Тому, каже, всі візити замовників зафіксував, а документи за їхніми підписами зберіг в архівах, бо на відміну від інших структур тримав документацію не 3, а 10 років.

Персні по 25 тисяч доларів

— Ми уклали угоду про те, що вони будуть повертати нам кошти з прибутку від продажу діамантів, — каже Павло Гонтар. — Але на фірму так і не повернулися гроші по цей час. Вони покористувалися нашим підприємством. І сьогодні без здороження сума всіх матеріальних цінностей, які забрали ці шахраї, складає під 3 мільйона гривень. Крім того, не сплачені ні копійки податків…

Павло Гонтар стверджує, що мав діло з організованою злочинною групою, яка у Вінниці відмила мільйони. За його словами, персні з діамантами з «Алмазному світу» спершу спливли на «Сландо».

— Поруч з обручками по 200-300 гривень, дочка мого замовника виставила персні по 20, 23 тисячі доларів, а походження цих коштовних каменів ось, — показує свою накладну Павло Гонтар. — Потім з’явилися оброблені нами камені у Львові. В ювелірному магазині у центрі міста їх виставили по 25 тисяч доларів…

Людину, яка його обібрала, Павло Гонтар називає інвалідом, бо той судиться з ним і не платить мита. Чоловік на прізвище Сергеєв подає до «Алмазного світу» і його директора позови про стягнення боргу, додавши до заяви довідку про другу групу інвалідності.

— Цей інвалід — не інвалід взагалі. Це людина, яка обертала тут мільйонами, — стверджує Павло Гонтар. — За вісім років від його імені був цілий ряд позовів, нібито я у нього позичав великі суми грошей. Загальна сума всіх позовів — 1,5 мільйона гривень. Судді Вінницького міського суду за заявами однієї людини провели 86 засідань. Ніби виключно працювали на цю людину. Тут законність відсутня повністю, якщо ми проходили чотири засідання, отримували рішення, а потім вони робили п’яте — і нове рішення.

Спектакль триває?

Павло Гонтар каже, що названі ним шахраї спеціально шукали на виставках жертв для своїх рейдерств і людей для збуту брильянтів. Він має пачку запрошень, підписаних тим самим Сергеєвим.    

— Моя фірма вижила, я її не закрив, — говорить директор «Алмазного світу». — Спочатку ми тримали персонал за свій рахунок, але врешті люди стали звільнятися. Обладнання з «Маяка», де ми орендували приміщення, я вивіз і заховав. Станки, сейфи з продукцією, оснащення. Яких людей ця компанія тільки не приводила, але не змогла нічого забрати. Далі іде звичайних рекет, під який потрапила моя сім’я, фірма і я сам. Всі правоохоронні органи це знають, і цьому вже давно можна було б поставити крапку. Але поліція з прокуратурою працюють в стані легкої розхлябаності, а тут — доволі добре організована банда шахраїв із хорошою «кришею».

Директор ювелірної фірми «Алмазний світ» й далі отримує запрошення на виставки. Це підписане там самим «інвалідом», що його надурив

— Якщо рішення в суді на велику суму боргу приймається за 20-30 хвилин. І за день таких засідань призначають по два у різних суддів. То це не судовий спектакль хіба? — питає Павло Гонтар. — Вони вже до того знахабніли, що намагалися стріляти у мене прямо на засіданні суду в судді Сичук. Я примудрився якось вискочити за двері і заблокувати їх. Ліг на підлогу і ногою тримав. Все це в білий день, в суді. Уявляєте?

Докланіше про цей інцедент прочитаєте в наступній публікації про діамантове рейдерство, тож слідкуйте за стрічкою новин 20minut.ua.  

Вся історія в чотирьох справах

За заявами Павла Гонтаря відкрили чотири кримінальні провадження, але в жодному із них за кілька років досі немає підозрюваних.

Одне провадження — про підробку документів. Йдеться про подану суду разом з цивільним позовом ксерокопію, оригіналу якої, як каже Павло Гонтар, не існує. Але за цією підробкою отримували судове рішення.  

Друге провадження — про побиття директора «Алмазного світу». Чоловік заявив, що той самий «інвалід» завдав йому травм на вулиці. Це провадження слідчі закривали, а потерпілий через суд поновлював.  

Третє провадження — про саме шахрайство і заволодіння великими партіями діамантів. Розслідування його тягнеться, теж закривалося й поновлювалося після скарг, і заявник не знає, чи колись дійде ця справа до логічного завершення.

Найсвіжіша історія — погроза вбивством у суді з пістолетом — теж в роботі поліцейського слідства. Якраз рік минув, а підозрюваного немає.

 


Читайте також:

«Добре, що мене тоді не грохнули». Як довели злочин розбійнику із залізним алібі

«Ніби собаку збив на дорозі». Зніс дитину на пішохідному переході і навіть не вибачився

Вінничанка, якій «зняли порчу» за 5 мільйонів гривень, розповіла, як все було

Таємна кімната в поліції. Як зберігають речдоки і коли повертають власникам

Куди жалітися на поліцейського чи прокурора? Зібрали всі адреси та телефони для скарг
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (1)
  • Максим

    #Порох_моєї _Батьківщини_ворог!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Чи знаєте ви кандидатів в мери та чи вирішили, за кого голосувати? ОПИТУВАННЯ 20:02 Допоможи нужденним. У Вінниці діє два пункти гуманітарної допомоги photo_camera 19:20 Вперше за 24 роки Vinnytsia Jazzfest пройде виключно онлайн. Де дивитися? 19:12 Новий перерозподіл карантинних зон. Вінниця з понеділка вже у «жовтій» Від читача 22:03 Допоможіть зібрати кошти на операцію- аортокоронарне шунтування (АКШ) 18:15 «Великий бокс» на «Інтері»: Дерев'янченко на шляху до чемпіонського титулу (Пресслужба «Інтер») play_circle_filled photo_camera 18:03 На новому маршруті 10А вінничан буде обслуговувати тролейбус з автономним ходом play_circle_filled photo_camera 17:24 «Батько українського джазу» у п’ятницю зіграє на VINNYTSIA JAZZFEST, а у суботу розкаже секрети photo_camera stars 17:13 Як правильно підібрати лед екран не переплачуючи? (Новини компаній) 17:03 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання (Пресслужба Вінницької обласної Ради) 16:45 Від квіткової алеї до «окультурення» ставки Гітлера: як молодь пропонує привабити туристів play_circle_filled photo_camera 16:22 Тварини згоріли заживо. У Жмеринці діти підпалили господарчу будівлю з нутріями photo_camera 15:33 Вінницькі кінологи та вибухотехніки отримали нові службові авто photo_camera 15:22 Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу (Пресслужба Вінницької обласної Ради) 14:48 «Я не кажу: всі на двір!» У школі села Баланівка парти винесли у яблуневий сад photo_camera 14:36 Поводитися неадекватно, а потім полізла у воду. У Бару ледь не втопилася вінничанка photo_camera 14:19 Місцеві вибори-2020. Хто ще хоче стати міським головою Вінниці? stars 13:44 У Вінницькому районі зіткнулися легковик та трактор. Загинула 24-річна пасажирка photo_camera 12:37 «Поліцейські» фейки. Чому хакерський злам пов’язали з військовими навчаннями і що буде далі? stars 12:11 Хворіє 98 дітей та 150 медиків. Дані про COVID-19 по Вінниці та районах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up