Для огляду взяли тільки ті підприємства, що є суто кінотеатрами, а не коворкінгами, антикафе чи іншими закладами, де час від часу показують фільми. Від початку планували порівняти кінотеатри між собою — створити рейтинг.
Проте, одразу зрозуміли, що це неможливо: немає якогось єдиного «стандарту» для кінотеатрів. Та крім програми фільмів, кількістю місць та якістю апаратури, кінозали відрізняються і за ціною квитків та переліком додаткових платних послуг. Про це все дізнавалися на власному досвіді, відправившись на сеанс.
Неподалік від Вежі знаходиться один з найстаріших кінотеатрів Вінниці. Тут нещодавно відремонтували кінозал на 120 крісел та екран. Як розказувала директорка кінотеатру «Родина» Галина Боднар, після ремонту кінозалу «взагалі нічого старого не лишилося». Але ззовні кінотеатр не змінився.
Заходимо всередину: у напівтемряві є каса, де можна дізнатися про сеанси та скільки коштує квиток. Тут немає надрукованих прінтів, з яких голлівудською усмішкою сяють актриси та актори. Працівники кіно власноруч малюють афіші та інші елементи інтер’єру. Власного сайту, де можна було дізнатися про сеанси та забронювати квитки, у кінотеатру немає.
Прем’єрних «Найвеличніший шоумен» чи «Джуманджі» тут немає. Замість них — китайський мультфільм «Де дракон?», англійський трилер «Вбивство священного оленя» та французька комедія «Паранормальний обмін». Адже кінотеатр залишається вірним «форпостом» фестивального кіно у Вінниці.
Коли були на сеансі, то кінозал був напівпорожнім і можна було обрати будь-яке місце. Сходинки мають підсвітку вздовж стіни, тому не треба світити телефоном, щоб дістатися до крісел. Крісла комфортні та є багато місця для ніг. Проте, їжу та напої доведеться тримати в руках — її немає куди поставити.
До того ж, у залі прохолодно. Звук та якість картинки не найкраща. Кінострічка проектувалася на новенький, англійський екран зі звичайного проектора. Тоді як звукосистема ще з часів Радянського Союзу, тому звук є дуже слабким у порівнянні з іншими кінотеатрами Вінниці.
Ще один заклад, де можна подивитися фільми на великому екрані в центрі Вінниці. І він також зазнав певних оновлень: поряд з касою є монітор, де вказаний час показу стрічок.
З нього ми дізналися, що показують стрічки «Фердинанд», «Дуже погані матусі-2», «Свінгери» та інші фільми. А раритетні квитки з часів УРСР тут закінчилася: тепер замість них роздруковують чеки.
У кінотеатрі є два кінозали: менший, «зелений» зал знаходиться на другому поверсі, а більший «червоний» — з іншого боку будівлі. Обидва показують фільми в 3D. До речі, у вільних приміщеннях часто відбуваються різні виставки та міні-фестивалі. Є що подивитися за 10-15 хвилин до сеансу.
Кіно дивилися в «зеленому» залі. Окуляри на 3D-фільм видали на вході. Плата за користування входить у вартість квитка. Хоча людей було небагато, але в кінозалі було душно. Неприємний «аромат» поту змішувався з запахами попкорну. Є проблеми з вентиляцією.
Крісла комфортні, місця для ніг достатньо. Але щоб вийти з кінотеатру під час сеансу потрібно чимось собі підсвічувати шлях: сходинки не мають підсвітки. Звучання добре, а от з якістю картинки є проблеми. Коли на екрані показують нічні сцени, гарно видно білі «цятки» — чи то дірки на полотні, чи зношеність самої апаратури.
У кінотеатру є власний сайт, де можна подивитися час сеансів, вартість квитків та номера для бронювання (cinema.vn.ua). Але є й правила: забронювати квитки можна лише того ж дня, коли хочете піти в кіно; бронювання на суботу та неділю можливо лише у п’ятницю. Тоді як на сайті бронювання квитків працює цілодобово.
Кінотеатр знаходиться у ТРЦ «Скайпарк». Це єдиний у місті кінотеатр, який можна назвати мультиплексом. Себто у ньому багато залів, аж сім.
На стрічку ми прийшли із запізненням. Але квиток продали без проблем і ми спокійно пішли на сеанс. Знайти свій ряд і місце допомогло підсвічування на підлозі. Хоча на денних сеансах, коли, як правило, зали напівпорожні, можна сідати на будь-яке вільне місце. Принаймні, за цим ніхто не слідкує.
Відстані між рядами вистачає для комфортного сидіння. Можна протягнути ноги, відкинутися на спинку крісла чи закинути ногу на ногу. Якщо ви прийшли із напоєм, то при необхідності, його можна поставити у підстаканник, яким обладнане кожне крісло.
Нерідко в кінотеатрі показують фільми у режимі 3D. Але відповідні окуляри тут не видають. Їх треба купувати: пластикові – 20 гривень, дитячі також 20 гривень..
Останній ряд, якому віддають перевагу закохані пари, складається із двомісних диванів. Вони зручні та м’які, але вартість таких місць на 20 гривень дорожча ніж два окремих квитків.
Проблеми пройти у глядацьку залу, якщо ви спізнилися, не виникає. Працівниця рецепції вас проведе, а вже у самій залі зорієнтуватися допоможе підлога, яка підсвічується. Незручності може створити відсутність гардеробу. Тому готуйтеся до того, що верхній одяг доведеться тримати на руках або покласти на сусіднє вільне крісло.
У «Кінопалаці» одна глядацька зала, яка є найбільшою у місті, на 226 крісел. У кожному є вбудований підстаканник, спинки зручні та м’які, а відстань між сидіннями достатня для комфортного перегляну фільму.
На відміну від «SmartCinema», у цьому кінотеатрі 3D-окуляри видаються безкоштовно. Не забороняється приходити і зі своїми.
Поціновувачам великих розмірів точно стане до вподоби екран цього кінотеатру. До слова, він є найбільшим у місті – 12,5 x 5,5 м. Зображення на ньому якісне, тому яскравість на очі не тисне. Зі звуком також проблем не виникає. Він чистий та приємного діапазону.
— Якщо говорити про наш розвиток у загальному, то планується відкриття кінотеатру в Хмельницькому: сім звичайних і одна VIP-зала на 20 місць. У кінотеатрах, що вже працюють, кардинальних змін не передбачено.
Але оновлення відбуваються постійно. У Вінниці були скарги на систему вентиляції, ми її усунули. Зробили все від нас залежне для комфорту глядачів. Зараз є скарги на 3D-рамку, і найближчим часом, це також поліпшиться.
— У майбутньому ми б хотіли показувати прем’єрні фільми. Тим паче, для цього є сучасний кінозал, екран. На цей рік продовжимо ремонти кінотеатру. Заплановані кошти в бюджеті міста на оновлення фойє. А що на наступні роки? Плани залежать від фінансування. А це вирішує міськрада та міський голова.
Якщо будуть кошти, то можливо вже в цьому році придбають нам цифрову апаратуру. А там буде і 3D, і інші формати. Для кінотеатру це наче живильний орган, без якого не можна жити та рости.
— У найближчий час у кінотеатрі буде проведено оновлення 3D-системи. Тобто якість, яскравість та чіткість зображення поліпшиться. Зрозуміло, що разом із системою буде завезено і нові окуляри. Вони й надалі будуть видаватися безкоштовно. Хоча ми розглядали варіант по продажу окулярів.
У середньому в прокаті нашого закладу йдуть чотири фільми. Щоб їх було, наприклад, десять, нам потрібен другий зал. Але ми не маємо технічної змоги для його відкриття.
Проте на майбутнє розглядаємо варіант розширення.
Журналісти намагалися зв’язатися з пані Анжелою через телефон та в фейсбуці. Жінка бачила повідомлення та все ж відповіла, що зараз не може розказати про розвиток кінотеатру, бо перебуває у закордонній відпустці.
Намагалися отримати контакт інших людей, що працюють в кінотеатрі та змогли б розказати про розвиток «Коцюбинського». Проте й тут нас спіткала невдача: за словами менеджерки, таких людей немає і усю інформацію може розповісти тільки вона. Після відпустки.
Журналісти готові до діалогу, щоб розказати вінничанам про те, як зміниться кінотеатр Коцюбинського.
Читайте також, що кажуть вінничани про:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 11 від 12 березня 2025
Читати номер
Anton Z.
Диана Первак
Михаил Курдюков reply Диана Первак
З.А.Глядач
Так-так,"зростати"... Особливо,коли згадати,що за "клятих комуняків" їх було вісім(у двох з яких було по два і більше зали). А тепер-миздобули...
Юрій reply З.А.Глядач
Anonymous reply Юрій
З.А.Глядач reply Anonymous
З.А.Глядач reply Юрій