На онлайн-платформі «Takflix» у четвер, 25 лютого, презентували короткометражку про феномен вітчизняних балконів. Зйомки стрічки «Вхід через балкон» проходили у восьми українських містах, в об’єктив потрапила і Вінниця. Про це дізнаємось із facebook-сторінки Інституту розвитку міст/ Institute of Urban Development.
«Вхід через балкон» — це фільм-дослідження українських балконів та їхніх власників. Його знімали у восьми українських містах: Вінниці, Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі, Полтаві та в Горішніх Плавнях. У розповідях героїв фільму розкривається історія України пострадянського періоду: урбаністика, архітектура, антропологія, розвиток міст та сучасна культура», — читаємо у дописі.
В онлайн-кінотеатрі «Takflix» зазначають, що відсутність державного регулювання дозволяє українцям будувати будь-які балкони незалежно від стилю будівлі, а це спричинило появу дивного архітектурного явища.
«Часом в результаті імпровізованої реновації, балкони стають більшими за саму квартиру. Через історію феномена балконів фільм досліджує історію пострадянської України — життя, культуру та взаємозв’язки між особистим та громадським простором міст, — йдеться в описі фільму. — Це збалансований і глибокий погляд на балкони від їх власників, працівників міської влади, істориків, соціологів, урбаністів та архітекторів. Цей ліричний любовний лист до України та її жителів досліджує, як архітектура може стати цікавим шляхом до глибшого розуміння культури та простору».
Переглянути українську короткометражку й знайти вінницькі балкони можна тут.
Події фільму розгортаються у 2014 році. В особистому житті колишнього військового Сергія Вітрука багато труднощів, а тут ще й розпочинається війна на сході. Чоловік вирішує повернутися добровольцем до армії, але несподівана зустріч може стати на заваді всім планам…
Науково-популярний фільм про вінницького мера-реформатора Миколу Оводова, який змінив наше місто. Це перша стрічка серії «Видатні люди Вінниччини» режисера Василя Медяного.
Історично-пригодницький фільм про добу Перших визвольних змагань. В основі сюжету — історія кохання, а кульмінацією став замах на очільника Директорії Симона Петлюру. Режисером картини виступив Валерій Шалига.
Серіал від українського режисера Антоніо Лукіча про покоління Z, яке знаходиться на межі між дитинством і дорослим життям. Картина руйнує стереотипи, підіймає важливі питання і висвітлює табуйовані раніше теми.
Художній фільм про події Другої світової війни, перші дні окупації та масове знищення єврейського населення Вінниці 19 вересня 1941 року. Воєнно-історичну драму зняли у 2019 році, але прем’єра лише має відбутися.
Читайте також:
«Таке з нами сталося вперше». Як вінницька «Грація» пережила карантин і дистанційні танці?
«Is Art Your Religion?» Вінничан запрошують завітати на арт-показ художниці Дани Томашевич
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер