«Водоканал» виставляє матері шалені рахунки — по 500 гривень щомісяця»

  • Три місяці поспіль пенсіонерка Оксана Поліщук отримує величезні рахунки за холодну воду
  • Оскільки в неї немає лічильнику, споживання води рахують по загальнобудинковому приладу обліку
  • І так, що ніби жінка споживає понад 40 кубометрів щомісяця. У «Водоканалі» зазначають — розрахунки вірні, помилок немає.
«Водоканал» виставляє матері шалені рахунки — по 500 гривень щомісяця»
Віктор Поліщук — син тієї жінки, якій присилають величезні рахунки за воду. Чоловік не хоче з цим миритися і буде йти до суду

До редакції звернувся син пані Оксани — Віктор Поліщук. Він не розуміє звідки обласний «Водоканал» бере такі цифри.

— Протягом останніх трьох місяців моїй матері нараховують по 500 гривень за холодну воду - постачання та за злив. Хоча вона живе в квартирі одна та не споживає стільки, — сказав Віктор.

Його матері, Оксані Поліщук, 83 роки. Вона живе одна в квартирі у будинку на 600-річчя, 46.

— За перший місяць я сплатила ті 500 гривень (за холодну воду - авт.), бо думала, що то якийсь витік був у підвалі, — розповіла жінка. — А наступного місяця мені знову приходить рахунок на 500 гривень! Розказала про це сину Віті, а він мені — не плати більше, це якась помилка. Я сплатила близько 200 гривень. І за липень мені вже приходить борг у 800 гривень!

Щомісяця по 44 000 літрів

На доказ своїм словам,показують платіжки, які надсилало Центр муніципальних систем та управління їй протягом трьох місяців. За водопостачання та водовідведення у травні їй нарахували 439 гривень. У червні - 552 гривні. А за липень вже 592 гривні. Якщо поділити ці суми на тариф «Водоканалу», то виходить, що, у середньому, жінка споживає 44 кубометра холодної води щомісяця!

До слова, цієї кількості води вистачить, щоб заповнити цистерни 17 пожежних машин ЗІЛ-171.

via GIPHY

— Я не споживаю стільки. Мій син возить мені питну воду, на якій я готую. А водопровідну воду тільки для прання використовую і щоб помитися, — запевняє Оксана Поліщук.

Щоб з’ясувати в чому помилка, вони написали заяву до обласного «Водоканалу». Але там відповіли — рахунок виписали вірно.

— У неї немає лічильника, тому їй рахують по загальнобудинковому лічильнику. Тобто, за прорив труб у підвалі «Водоканал» все скинув на неї. От скажіть мені, це нормально, що жінці із пенсією 2 тисячі гривень вішають борги за холодну воду по 500 гривень? А ще треба платити за газ, гарячу воду, електрику…

Схожа історія, тільки з рахунками за гарячу воду, була на Стеценка минулоріч. Жителям, що не мали лічильники на воду, почали присилати втричі більші рахунки, ніж зазвичай.

Що відповіли у «Водоканалі»?

У листі-відповіді на звернення пенсіонерки, у «Водоканалі» зазначили, що:

  • Багатоповерхівка на 600-річчя обладнана загальнобудинковим лічильником, а у квартирі Оксани Поліщук індивідуального лічильника на воду немає.

  • Посилаючись на постанову Кабміну №630, пояснюють, що в такому разі, мають сплачувати за комунальні послуги по загальнобудинковому лічильнику. Його показники діляться на всіх споживачів без квартирних приладів обліку, пропорційно кількості мешканців квартири.

  • Станом на 26 липня жінка має заборгованність 301 гривню 5 копійок.

  • А ще порадили обладнати індивідуальний лічильник в квартирі пенсіонерки.

Чоловік купив лічильник, який в суботу, 19 серпня, поставили в квартирі Оксани Поліщук. Але полишати помилкові борги пан Віктор не бажає та збирається судитися із «Водоканалом».

— Спілкувався з адвокатом, який мені відповів, що мати змушують платити за ненадані послуги, що є порушенням закону. Думаю, що таких обдурених «Водоканалом» людей є багато, тому буду йти до суду, — сказав Віктор Поліщук.

Нагадаємо, що дві доби витікала вода на вулиці Миколайчука. Мешканці з сусідньої багатоповерхівки викликали весь час аварійні служби комунальників, які приїхали на третій день.

Коментарі (1)

Ви не авторизовані

  • Ols Kat

    Сподiваюсь, журналiсти не забудуть цю iсторiю та разкажуть що ухвалив суд
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook