Вінницька компанія купила за 200 мільйонів гривень найменший морський порт України

- До війни Усть-Дунайський морський порт заростав бурʼяном. Взялися за нього у 2022 році.
- Компанія з Вінниці на торгах запропонувала в 3,3 рази більше стартової ціни.
- Що це за компанія та хто її власник?
Дохід Усть-Дунайського порту за основним видом діяльності в січні-вересні становив майже 15 млн грн. А за весь 2021 рік — три млн грн, за даними з приватизаційної документації.
У 2022 році маловідома вінницька компанія «Еліксир Україна» приватизувала Усть-Дунайський морський порт, передає forbes.ua.
Хто купив Усть-Дунайський порт
Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком великої війни, каже міністр інфраструктури в 2019–2021 роках Владислав Криклій.
«Ці порти мають малі потужності перевалки і глибини, а тому не можуть конкурувати з більш великими портами Одеси, Миколаєва, Херсона», — говорить він.
До 2022-го черги з інвесторів на приватизацію портів не було, а наприкінці 2022-го Фонд держмайна виставив Усть-Дунайський порт на продаж.
Стартова ціна Усть-Дунайський порту — 60 млн грн.
«Навіть 60 млн грн — це завищена ціна для цього порту, — каже директор стивідорної компанії Danube Logistics Group Іван Ніякий. — Не знаю, хто б купив його за таку ціну до війни».
Продаж цього порту за 60 млн грн до війни було б великим успіхом, погоджується Криклій.
У торгах брали участь вісім компаній. Перемогла вінницька «Еліксир», піднявши ціну в 3,3 раза, до 201 млн грн. Вона також зобовʼязана виплатити заборгованість із заробітної плати та не звільняти працівників.
«Еліксир Україна» займається оптовою торгівлею хімічними продуктами, а також сільським господарством — обробленням насіння, торгівлею зерном.
Власник і директор компанії — Валерій Віхренко, який також володіє агрокомпанією «Вімексім». У 2021-му «Еліксир» отримала 53,7 млн грн чистого прибутку за виручки 825 млн грн. Компанія імпортує добрива із сербського заводу Elixir Zorka.
Хто такий Валерій Віхренко
Про Віхренка дуже мало публічної інформації. В його профілі в LinkedIn вказано три місця роботи: 10,5 років він був директором представництва швейцарської трейдингової компанії Glencore Grain, майже п’ять років — керуючим партнером агрокомпанії «Кряж і Ко», а з 2012-го керує агротрейдером «Вімексім» і є засновником цієї компанії.
Віхренко є засновником чи пов’язаний з понад двома десятками компаній, йдеться в системі YouControl. Назви більшості цих юросіб пов’язані з агро та логістикою.
У 1998 році був самовисуванцем на виборах до Одеської міськради, йдеться на сайті «Чесно». В 2017-му Валерій Віхренко зробив 150 000 грн внеску Аграрній партії, повідомляється на ресурсі «Золото партій».
Джерело: forbes.ua
Читайте також:
Щось дешевшало, щось дорожчало. Як торік змінювалися ціни на одяг, їжу та інше
Послуга «Муніципальна няня»: зміни з січня та нова вартість компенсації
Цьогоріч з обігу виводять банкноти номіналом 5, 10, 20 та 100 гривень
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Наталія ЛеонідівнаІ що це за компанія...