«Теплі» кредити скоро повернуться. Як отримати знижку на утеплення від держави?

«Теплі» кредити скоро повернуться. Як отримати знижку на утеплення від держави?
Джерело фото: архів "20хвилин"
  • Уряд виділив додатково 300 мільйонів гривень на «теплі» кредити
  • У банках кажуть, що грошей ще немає. І розповідають, що почнуть давати позики через 1-2 місяці

  • Але є альтернативи держпрограмі

  • Думка експерта, як треба змінити «теплі» кредити, щоб грошей на компенсацію вистачило всім

Наші читачі звернулися в редакцію «20хвилин» та попросили роз’яснити, чому перестали видавати «теплі» кредити. З весни цього року програму зупинили.

За цією програмою, люди отримують кредити на енергоефективні заходи (утеплення, заміна котлів тощо), де держава частково компенсує вартість робіт та матеріалів — від 20 до 40%.

Вчора, 13 липня, в Кабміні погодили виділити ще 300 мільйонів гривень на фінансування «теплих» кредитів. Як розказав голова Держенергоефективності Сергій Савчук, програми будуть відновлені незабаром. Їх розподілять за напрямками:

Відео дня
  • 260 мільйонів гривень — фізичним особам на утеплення індивідуального житла;

  • 10 мільйонів — на заміну котлів;

  • 30 мільйонів — на енергоефективні заходи для ОСББ та ЖБК (житлово-будівельні кооперативи - авт.)

Позики ще не дають

У вінницьких відділеннях банків-партнерів урядової програми кажуть, що поки що «теплі» кредити не видають.

— Призупинили видачу «теплих» кредитів, бо закінчилися гроші. Тільки є на компенсацію вже виданих кредитів. Дивіться за новинами на нашому сайті — пояснила консультант «Ощадбанку». Тоді як видача кредитів для ОСББ та ЖБК ще діє.

— Кредити за програмою «Тепла оселя» ще не видаємо, бо в Держбюджеті закінчилися кошти на компенсацію. Читала новину, що додатково спрямували 300 мільйонів гривень. Ймовірно, що відновлять програму за 1-2 місяці, як це було вже — розказала консультант «Укргазбанку».

У лютому цього року до урядової програми приєднався й «ПриватБанк». У червні тут ще можна було отримати «теплий» кредит. Але як пояснила керівниця регіонального прес-офісу Аліна Слободянюк, кошти на компенсацію закінчилися і у «Привату».

— Програма «теплих» кредитів завдяки державним компенсаціям виявилася однією з найбільш популярних серед клієнтів ПриватБанку. За декілька місяців було вичерпано грошовий ліміт на компенсації від держави — 99,4 мільйонів гривень. Клієнти зможуть і надалі користуватися «теплим» кредитом у ПриватБанку, але компенсацію із загальнодержавного бюджету буде нараховано вже тільки після виділення нового траншу, — сказала Слободянюк.

Які є альтернативи

Крім державної «знижки» на енергоефективні заходи є ще програма від Європейського банку реконструкції та розвитку — IQ Energy. Вона має схожу модель із урядовими «теплими» кредитами. Але є декілька відмінностей:

  • Максимальний розмір кредиту — 15 тисяч євро (майже 450 тисяч гривень). А розмір компенсації до 3 тисяч євро (майже 90 тисяч гривень) або 35% від кредиту.

  • Кожен з трьох банків партнерів самостійно визначає, який максимальний розмір «теплого» кредиту можуть отримати позичальники:

  1. OTP Банк  не дає «на руки» більше 300 тисяч гривень;

  2. Укрсіббанк пропонує кредити до 150 тисяч гривень;

  3. Райффайзен банк Аваль дає кредити за програмою IQ-energy взагалі до 100 тисяч гривень (до 300 тисяч преміум-клієнтам).

  • Крім того в кожного з банків свої умови кредитування, що відрізняються процентними ставками, платежами тощо.

Про особливості програми можна прочитати тут.

Як треба змінити Державну програму енергоефективності

 Дмитро Науменко, старший аналітик ГО «Український  центр європейської політики»

— Уряд мусить визначитися, які обсяги фінансової підтримки з держбюджету будуть виділятися на стимулювання інвестицій у житловий сектор, і яких цілей влада хоче досягти з точки зору енергоефективних заходів та досягнутої економії енергії. В Україні можуть і повинні існувати кілька програм підтримки населення: і від держави (проект Фонду енергоефективності), і від інших гравців ринку (наприклад, програма IQ Energy від ЄБРР). Держава ж повинна визначитися, скільки коштів і в які програми вона буде вкладати у довгостроковій перспективі. Програму ж «теплих кредитів» слід змінити для кращого розповсюдження та оцінки отриманих результатів. Перші кроки були зроблені у лютому. Так до банків-партнерів агентства приєднався Приватбанк, до програми внесли зміни, які будуть вимагати від приватних позичальників подання документів про здійснення енергоефективних заходів, а від ОСББ — наявності лічильників тепла. Далі необхідно створити повноцінний моніторинг досягнутої економії з боку позичальників та систему збору інформації про рівень споживання енергії до початку та після завершення реалізації енергоефективних заходів.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука 10:30 Адреси, де у Вінниці 25 квітня тимчасово не буде світла чи води 09:30 Ліквідували ще 1040 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 25 квітня 09:25 ТОП заклад Вінниці, що має дитячу кімнату - справжній відпочинок дітям та батькам (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up