Смартфони за вакцину. Скільки треба грошей, щоб купити телефони всім вінницьким пенсіонерам

- Навесні всі охочі вакциновані українці, старші за 60 років, можуть отримати безоплатний, якісний сучасний смартфон. Це обіцяє нова програма президента.
- У скільки це обійдеться державі? Що про це думають вінничани? Коли записуватися в чергу та як це має працювати?
Про таке нововведення повідомив президент Володимир Зеленський на заході Diia Summit.
«Два роки тому ми запустили курси цифрової грамотності для людей похилого віку. А навесні запускаємо нову велику державну програму, — сказав голова держави. — Всі охочі вакциновані українці, старші за 60 років, отримають безоплатний, якісний сучасний смартфон і пільговий тариф».
За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, запис на отримання смартфонів почнеться у квітні. Про терміни видачі та фінансування — деталей наразі нема. Проте обіцяють, що більшу частину програми мають зреалізувати до кінця року.
Про модель гаджету теж не говорять. Але під час свого виступу президент Зеленський повідомив, що смартфони отримають 8,5 мільйонів українців.
Згідно з офіційними даними РНБО, у нашій області вакциновано орієнтовно 135 тисяч другою дозою.
Отже, давайте, спробуймо порахувати. Візьмемо середню вартість за один смартфон — 3 000 гривень, враховуючи, що, ймовірно, держава закуплятиме їх гуртом та на державне замовлення. Виходить: понад 400 мільйонів. І це лише на нашу область, і на тих людей, що вакциновані станом на нині.
Додамо, загалом станом на 1 лютого 2022 року в Вінницькій області проживає 437 798 пенсіонерів. З них — 324 тисячі, старші 60 років. Такі данні нам надали у головному управлінні Пенсійного фонду нашої області.
У «Дії», зазначимо, проводять голосування за найкращу назву для програми. Є варіанти: «Бабусяфон», «єДідусь» і «єБабуся», «єСмартфон».
Що про це думають вінничани?
Ця тема стала найобговорюванішою в соцмережах. Ми теж запитали вінничан на своїй сторінці: що вони про це думають і чи збираються користуватися програмою? Думки наших читачів розділилися. Є ті, хто підтримує таке нововведення, і каже, що обов'язково братиме участь.
А є ті, хто вважає, що це нераціональне використання коштів, і пенсіонерам важко буде розібратися ці смартфоном або користуватися ним у селі, де немає мобільного зв'язку.
До прикладу, містянка Нінель Січкар говорить, що вона «за», адже її чоловік вакцинувався, а отримати «ковідну тисячу» не може, бо має застарілий телефон.
Також позитивно ставиться до цього Наталія Бардак, каже, що її тато буде вчитися користуватися смартфоном. Кілька людей також написали, що доцільніше було б підняти пенсії пенсіонерам, замість того, щоб роздавати смартфони.
Вінничани Василь Христюк висловлює ще іншу думку: «Всі будуть брати участь у цій програмі. Кожен смартфон буде куплено з наших податків. 20% ціни з кожної покупки в країні піде в податки, а потім на ці гроші куплять смартфони. Тобто, братимуть участь всі. А от чи хтось з вас за це отримає хоч якийсь смартфон — це вже як чиновники вирішать».
Також між нашими читачами виникла дискусія з приводу того, наскільки пенсіонери зможуть освоїти користування сучасним телефоном.
Містянка Марина Максимова розповідає історію своєї 77-річної мами, яка вже впродовж кількох років щодня питає у рідних, як використовувати ту чи іншу функцію смартфону.
«Також моя тітка декілька раз пробувала освоїти смартфон, і поверталася до кнопкового телефону. Те, що вам здається абсолютно зрозумілим, для них китайська грамота. Багато хто з пенсіонерів пробував перейти на смартфон, який їм діставався у «спадок» від дітей і онуків, але не змогли», — розповідає Марина.
Натомість у коментарях обізвалися інші вінничани-пенсіонери, які добре освоїли новітні технології, та без проблем користуються телефоном. Крім того, чимало людей пишуть про те, що з проблемами пенсіонери зможуть звернутися за допомогою до дітей, онуків чи сусідів.
А дехто взагалі радикально ставиться до нововведення. До прикладу, містянка Галина Громова цікавиться: «А смартфон можна буде дідусі/бабусі класти в труну, чи треба буде повернути?»
А що ви думаєте з цього приводу? Як загалом ставитеся до запровадження цієї програми? Пишіть свої думки у коментарях.
Будуть ще знижки на тарифи?
Отож, окрім смартфона, президент анонсував пільгові тарифи. Як прокоментували журналістці 20minut.ua у пресслужбі «Київстар», попередні консультації з Мінцифрою щодо цього проєкту в компанії були. Але реалізація і деталі наразі не фіналізовані.
«Київстар системно працює над подоланням цифрових бар’єрів між поколіннями. У 2019 році Київстар запустив освітній проєкт «Смартфон для батьків», мета якого дати старшому поколінню необхідні цифрові навички, аби зробити їх життя зручнішим та цікавішим за допомогою сучасних технологій», — говорить прессекретарка Ірина Леліченко.
У Vodafone Україна теж повідомили, що чекають на пропозиції щодо проєкту, які зможуть вивчити. Про майбутній «діалог» відповіли й у lifecell.
Ще одне питання, яке активно підіймається: чи йдемо до виборів у смартфоні? На Diia Summit не говорили про це, але президент раніше говорив, що це питання опрацьовується з компаніями Apple та Microsoft.
Реакції з соцмереж
Мережа вибухнула жартами та мемами. Наостанок цієї публікації зібрали деякі найбільш популярні.
Читайте також:
Хочете вислизнути з міста? Добірка з семи сільських хат, не дорожчих 50 тисяч гривень
Як альтернатива «Долині-Плюс»: хто та за скільки готовий привозити питну воду вам додому
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Alexandr KorobchinskyНУ ЯКЩО ВИСАДИТИ 1 МЛРД ДЕРЕВ ТО КОЖНЕ ДЕРЕВО ЗАЙМЕ ПЛОЩУ МЕНШЕ 1 КВАДРАТНОГО МЕТРА ПЛОЩІ УКРАЇНИ. ТОМУ БЕЗ СМАРТФОНА НІЯК
-
Natali HumennaЦе все придумано собі в Польщу,потім із тих бабушкофонів ,зроблять голосування виборів президента онлайн,з якого можна буде проголосувати за бубочку.
-
Майя Кулакова-витракСпасибо Минцифре и Президенту за работу!💚💛💙👏
-
Елена БреховаАга, ще б написали, щоб кидали запити на день дурня