У статті Добровільні внески в школах на ремонти, техніку і вікна. Як їх зупинити? вінничани розповіли, як вони здають в школи від тисячі гривень на благодійні внески щороку. І при опитуванні люди казали, що «школи існують за гроші батьків».
Голова міського Департаменту фінансів Наталія Луценко спростовує таку думку:
— Ця сфера добре фінансується, видатки з міського бюджету на школи надходять без перебоїв, — каже директор міського Департаменту фінансів. — Загалом, найбільші видатки — на зарплати вчителям, на харчування, за спожиті енергоносії. Частково виділяються і на інші видатки. Наприклад, поточні ремонти. Можливо, цього не зовсім достатньо, але не треба говорити, що школи існують тільки за гроші батьків.
Подивіться, скільки заплановано видатків з бюджету на вашу школу:
Інформацію брали з сайту Вінницької міської ради
Чи ви вважаєте збір грошей у школі поборами?
Сніжана Чубенко (43), адвокат:
— Школа частково фінансується міським бюджетом. Напевно, цього не достатньо, щоб покрити всі видатки. Але є йомовірність, що батьківські кошти використовуються і на відкати. У нас діє дотошний батьківський комітет. Чітко розписуємо - на що та куди витрачають гроші.
Юлія Грига (42), голова ГО «Філософія серця»:
— Це добровільні внески і зараз відкрито безліч ресурсів, на яких можна подивитися видатки кожної конкретної школи. І якщо не цікавитися, на що тратять гроші, а мовчки здавати, то винна в цьому не адміністрація школи! Мінімізація корупції - це рух у дві сторони.
Юрій Зиков (39), голова ГО «Спільна справа»:
— У шкіл є фінансування з міського, державного та обласного бюджетів. Ще адміністрація школи бере гроші з батьків. І це не добровільні внески, а побори. Спробуйте тільки не заплатити, і вчителі почнуть тиснути на дітей. Розумієте, чому мені теж довелося заплатити? Одному неможливо це подолати.
Катерина Баркалова (42), журналіст:
— Побори. І не лише тому, що вчителі тиснуть на учнів, чиї батьки відмовляються здавати гроші, а й через необгрунтовані статті витрат цих грошей. Навіщо збирати кошти на нові меблі, якщо старі ще в гарному стані? Головне — на потреби збирають готівкою. Яка частина від внесків осідає в кишенях тих, через чиї руки проходять гроші?
Ігор Шевченко (41), патентний повірений України:
— Не проти внесків, але повинна бути чітка звітність. На зборах віддав у школу близько 500 гривень. Якщо вводять платні послуги, то потрібно встановити чіткий список з цінами та можна прослідкувати рух цих коштів. З добровільними внесками у школах такого немає.
Читайте також:
Добровільні внески в школах на ремонти, техніку і вікна. Як їх зупинити?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Галина Кузьменко
Tanasienko Natalya
Антонина Гончарук (Войтюк)
Иван Косаковский