Польща, Китай і Австралія: що та куди експортує Вінниччина від початку 2021 року

- За даними Головного управління статистики Вінницької області, у січні-серпні цього року експорт Вінниччини склав 683,3 мільйона доларів США.
- Серед лідерів-експортерів нашої вітчизняної продукції опинились Китай і Туреччина.
Пандемія коронавірусу, боротьба з якою досі триває, безумовно вплинула на всі сфери нашого життя. Соціологи, економісти, фінансисти й науковці інших галузей ще довго досліджуватимуть її глобальні наслідки. Через жорсткі карантинні обмеження, закриті кордони, зміну ряду правил на світовій арені й низку інших причин, змінюється і ситуація із зовнішньоекономічними відносинами різних держав.
Та навіть попри це, Україна загалом і Вінниччина зокрема продовжують розвивати свій торговельний потенціал. А про те, що наша область має непогані експортні показники — говорять цифри.
Головне управління статистики у Вінницькій області опублікувало інформацію про зовнішню торгівлю нашими вітчизняними товарами. Так, за період січня-серпня 2021 року обсяг експорту склав 683,3 мільйона доларів США. Це 72,9% у порівнянні з січнем-серпнем 2020-го.
Крім того, на офіційному ресурсі зазначають, що загалом зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 123 країн світу.
Серед них є як близькі країни, так і досить далекі, а іноді й екзотичні. До прикладу, США, Австралія, Еквадор, Ємен, Замбія, М'янма, Сомалі, Сингапур, Непал, Туніс та інші.
Хто лідер?
До трійки лідерів увійшли Польща (15,6% до загального обсягу), Китай (13,6%) та Румунія(7,7%).
Обсяг експорту до цих країн склав:
- Польща — 106 мільйонів 607 тисяч 5 доларів США;
- Китай — 92 мільйони 757 тисяч 4 долари США;
- Румунія — 52 мільйони 758 тисяч 8 доларів США.
Далі йдуть:
- Туреччина — 35 мільйонів 663 тисячі 1 долар США;
- Білорусь — 29 мільйонів 749 тисяч 6 доларів;
- Росія — 28 мільйонів 65 тисяч 8 доларів;
- Єгипет — 25 мільйонів 536 тисяч 8 доларів;
- Литва — 24 мільйони 353 тисячі 9 доларів;
- Індія — 21 мільйон 690 тисяч 3 долари.
І ще згадаємо кілька країни Європейського Союзу, які теж на перших позиціях. Це, серед інших, Нідерланди (19,9 мільйона), Іспанія (18,7 мільйона), Німеччина (18,5 мільйонів), Бельгія (15,8 мільйона) й Італія (10,3 мільйона).
А що за товари?
Вінниччина експортує справді різноманітні товари. Як то кажуть, на будь-який смак. Це і харчові продукти, і мінеральні продукти (сіль, сірка, руди й т.д.), і продукція хімічної промисловості (добрива, фармпродукція, мило, ефірні олії і т.д.), і текстильні матеріали (вовна, бавовна, вата) і ще чимало інших категорій товарів.
Основними ж статтями експорту, за даними Держстату, є продукти рослинного походження (25,3% загальнообласного обсягу експорту), жири та олії тваринного або рослинного походження (18,6%), деревина й вироби з деревини (13,4%), готові харчові продукти (11,9%) та машини й електротехнічне обладнання (10,3%).
Отож, як бачимо, серед лідерів продукти рослинного походження. А саме:
- зернові культури;
- насіння і плоди олійних рослин;
- продукція борошномельно-круп'яної промисловості;
- їстівні плоди та горіхи;
- кава й чай;
- овочі.
Додамо ще, власне ці зернові культури найчастіше експортують до Єгипту й Нідерландів, соняшникову олію до Китаю, Іспанії, Німеччини, Японії і Великобританії, молочну продукцію — Алжиру, Лівану, Індії, Арабських Еміратів, Малайзії, а багато меду експортують до Японії.
Читайте також:
(Не) вдячна професія, або скільки заробляють педагоги? Зібрали ТОП-10 вакансій
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.