Продовжуємо вивчати декларації. Цього разу аналізуємо звіти депутатів Вінницької міськради. І бачимо, що із 45-ти вінницьких народних обранців не подала звіту про майно і доходи тільки «свободівка» Людмила Кондратюк.
— Моя декларація не подана, тому що сайт декларацій мене не впустив жодного разу, — пояснила вона журналісту RIA /20minut по телефону. — Я неодноразово зверталася і в нашу податкову, і в НАЗК писала заяву. Подала декларацію у паперовому вигляді та приклала всі скрин-шоти. Було питання заведення кримінального діла на мене (від року до семи загрожує за неподання декларації!), я віднеслася до цього дуже відповідально, і прийняли рішення, що складу злочину в моїх діях немає.
— А з приводу матеріального достатку можете написати: живу чесно, на зарплату лікаря, в одній кімнаті в комуналці і маю дві машини – швейну і пральну, — додала депутатка.
А що мають решта депутатів Вінниці, бачимо у їхніх деклараціях на відкритому для громадськості ресурсі є-декларування. Підсумовуємо усі числа з графи «доходи» і отримуємо трохи більше 67 мільйонів гривень. Стільки, виходить, заробили депутатські родини за минулий рік.
Перша аналогія, яка виникає до цієї суми, – реконструкція Київського мосту. Такою оголосили вартість реконструкції до тендеру, виграного з сумою 56 мільйонів гривень.
Ще одна реконструкція сходиться із сумою річних доходів вінницьких депутатів: 67 мільйонів, як сказали в мерії, дадуть на ремонт усіх дворів, доріг і тротуарів Вишеньки.
Ще за 67 мільйонів можна тричі відшкодувати потребу вінничан по програмі «Доступні ліки». Це також розмір боргів за газ мешканців Вінниці, які не мають субсидії. Або ж — приблизна вартість реконструкції набережної разом зі зведенням фонтану «Рошен».
Із внесених депутатами даних в декларації ми відфільтрували кілька рейтингів. Відібрали ТОПи тих народних обранців, які в графах доходів написали найбільші суми, і тих, які показали найбільшу кількість активів чи фінансових зобов’язань.
Також редакція за деклараціями склала список народних обранців, чиї родини живуть без заощаджень. Це ті депутати, які вписали «нулі» в графу «грошові активи». Таких дев’ять. Але тільки шестеро з них показали річний дохід, нижчий за 150 тисяч гривень.
Ще журналісти зробили експеримент – задали у спеціальну програму фотографії усіх вінницьких депутатів, і програма показала, як би мали виглядати середньостатистичні вінницькі депутат та депутатка. Ми також вирахували середні числа з деклараційних граф депутатів Вінницької міської ради й так побачили, скільки має народний обранець/обраниця нерухомості, транспортних засобів, доходів і активів у середньому.
Як такі посередні дані відрізняються від рейтингів найбагатших та найбідніших – дивіться і порівнюйте у інфографіці.
Читайте також:
Багачі і бідняки вінницької Феміди. Майно з декларації суддів у простих величинах
Найбагатший в країні ректор живе у Вінниці. Декларації з копійками і мільйонами
На кому хата? Чиє майно вписали у свої декларації силовики Вінниці (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер