Експерти: “Заборона на підвищення комуналки - передвиборчий піар влади”

Експерти: “Заборона на підвищення комуналки - передвиборчий піар влади”
  • У чотирьох містах заборонили нові тарифи на комунальні послуги. Вінниця може стати наступною
  • Що це значить? Для містян не зростає вартість комуналки до визначеного депутатами часу
  • Експерти кажуть, що міськради мають покрити різницю між тарифами з власного бюджету

Нещодавно мораторій на підвищення вартості комунальних послуг зробили у чотирьох обласних центрах - Київ, Дніпро, Житомир та Львів. Там місцеві депутати заборонили не тільки збільшувати ціни на комуналку та навіть пеню за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ.

Читайте також: У чотирьох містах вже є заборона на підвищення комуналки. Вінниця наступна?

Чи стане Вінниця п’ятим містом, де повернуть старі тарифи? Поки що невідомо. Та експерти кажуть, що мораторій – це піар-акція для місцевих політиків, які готуються до виборів.

Відео дня

 

Володимир Блащук

адвокат

–  Це звичайний піар міської влади. Не виключно, що так народні обранці готуються до чергових виборів восени. Цим “мараторієм” вони нічого не змінили. Наприклад, у Києві заборона на підвищення комуналки діє тільки до 1 жовтня, тоді як опалювальний сезон, як правило, починається з 15 жовтня. Тобто, незважаючи на мораторій, люди з першого дня платитимуть по новим тарифам за опалення. Рішення міської ради по тарифам не підлягає виконанню - у них просто немає таких повноважень. І суди навряд чи будуть приймати такі рішення рад про мораторій до уваги. НКРЕКУ (Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг –  авт.) є неконституційним органом та немає повноважень встановлювати ціни на тарифи. Отже, у міськрад є те саме право встановлювати “мараторії”, як і Нацкомісії виставляти тарифи.

 

Ельвіра Мрясова

голова Асоціації ОСББ Вінниччини

–  Про це і говорити нічого. На мою думку, те, що прийняли у чотирьох містах (Київ, Дніпро, Львів, Житомир) – елементарний піар міських керманичей. З 1 липня зросли тарифи на гарячу воду і теплопостачання.  Замість того, щоб обурюватись та ставити у приклад інші міста, вінничани краще б запитали, що заважає місцевій владі відкликати подані в НКРЕКУ розрахунки і залишити тарифи по Водоканалу та Теплоенерго? Ці організації є комунальними підприємствами і перед подачею до НКРЕКУ тарифи узгоджуються з органом місцевого самоврядування. Сама НКРЕКУ тарифи не розраховує. А ось, зростання тарифів на електроенергію до 1 вересня не планується, на газ поки що дати підвищення не має.

 

Тетяна Бойко

Координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА

–  Перш за все, по закону, якщо міськрада виставляє вартість тарифів на комунальні послуги нижче, ніж економічно обгрунтована ціна, то різницю має покрити орган місцевого самоврядування з власного бюджету. Тобто, люди все одно будуть платити за цими тарифами – з податків, які збирають у міський бюджет. А це означає, що не вистачить грошей на щось інше: на садочки, школи, наприклад. Треба інвестувати у енергоефективність житла, ніж робити такі популістські рішення. Окрім цього, міська влада має роз’яснювати людям про програми співфінансування, про енергозберігаючі технології, щоб люди могли реально заощаджувати на комуналці.

Нагадаємо, з 1 липня зросли тарифи на гарячу воду та опалення. Вартість кубу гарячої води для вінничан тепер становить 75,91 гривні (з сушкою) та 70,28 гривні (без сушки).

Якими були ціни на комунальні послуги у 2014 та 2015 роках, можна дізнатися у статті: Як зросли комунальні тарифи за останні 2,5 роки? (ІНФОГРАФІКА)

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім
    А что в этой стране не пиар? Это уже проходили 54 раза.

    Все остальное наглый грабеж и развод.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:22 «Мамо, не звинувачуй себе»: як у Буші загоюють серця після втрати синів на війні 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera 17:04 Вінничанин отримав десять років ув'язнення за проросійські дописи в соцмережах 16:15 У Вінниці об’єдналися дві відомі автошколи — тепер це «Водій Плюс» (Новини компаній) 15:58 Судитимуть за «смердючий бізнес»: керівника вінницької філії «Укрветсанзаводу» звинувачують в екозлочині 15:49 Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю? 15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up