«Дні кар’єри в ЄС» у Вінниці: Що потрібно для того, щоб стати успішним

«Дні кар’єри в ЄС» у Вінниці: Що потрібно для того, щоб стати успішним
  • Вже завтра світ стане іншим, висуватимуться нові вимоги, тож потрібно задуматись, яких навичок набути, щоб стати успішним. Це головне послання «Днів кар’єри ЄС» в Донецькому національному університеті.
  • Захід відвідали понад 300 студентів вінницьких навчальних закладів та 46 роботодавців. Почесним гостем став Прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік.

За даними опитування соціологічної групи «Рейтинг» залишити Україну сьогодні хочуть 27 % українців. Більшість із них — молодь віком від 18 до 25 років. Серед аргументів — можливість краще працевлаштуватися ніж у рідній країні.
— За кордоном можна отримати гідну заробітну плату та кар’єрний ріст, — розповідає студентка Юлія. — Мені також здається, що там кращі умови праці.

Фахівці кажуть, що попит на закордонних спеціалістів за кордоном є. Особливо у сфері сільського господарства та ІТ-сфері. Однак і в Україні можна знайти гідну роботу. Аби переконати в цьому молоді у Донецькому національному влаштували день кар’єри, на який запросили більше чотирьох десятків підприємстві з Вінниччини та Києва.

Відео дня

— Ми маємо показати, що завтра світ буде іншим, завтра будуть висуватися нові вимоги — треба думати яких навичок набути, щоб стати успішним, — каже проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ДонННУ імені Василя Стуса Тетяна Орєхова.

Студенти могли поспілкуватися із потенційними роботодавцями, познайомитись з ринком праці та сучасними вимогами до працівників. Експерти зазначають, що молоді фахівці нині повинні бути універсальними, висококваліфікованими та постійно підвищувати свій професійний рівень.

— Основна проблема в тому, що у пошукачів роботи недостатньо практики, до нас приходять молоді люди, у яких у всіх резюме приблизно однакові, — розповідає представник компанії оздоблювальних матеріалів Володимир Літвінов. — Коли запитуєш, що вміють робити, у більшості випадків впадають в ступор.

У ВУЗах зізнаються, що зі здобуттям практичних навичок під час навчання дійсно є проблема. А поки над вирішенням цієї проблеми, завдяки програмам обміну, молодь може має можливість стажуватись у Європі. Програми дозволять покращити знання іноземної мови здобути, здобути практичні навички та підвищити рівень знань. Відповідно молоді фахівці зможуть знайти гідну роботу в Україні. Такі програми для студентів зараз пропонують «ЕRASMUS+», «Креативна Європа», «Cumpus France Україна». Молодь на заході могла більше дізнатись про можливості стажування у предаставникив цих організацій та відвідати тренінги:

  • «Грантова допомога програми ЄС «Креативна Європа» та особливості участі для України», тренер — Анна Турло, експерт Програми «Креативна Європа», Національне Бюро програми ЄС «Креативна Європа».
  • «Резюме по-європейськи. Співбесіда на роботу твоєї мрії», тренер — доцент кафедри менеджменту та поведінкової економіки Донецького національного університету імені Василя Стуса, к.е.н. Середа Г.В.
  • «Як отримати стипендію на навчання за програмами ERASMUS+. Кроки подачі успішної заявки», тренер — менеджер з індивідуальних можливостей ERASMUS+ Катерина Жданова

— Ринок праці потребує кваліфікованих кадрів із вищою та середньою професійною освітою, — розповідає директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Володимир Мережко. — Тому ви бачите досить великий ажіотаж серед представників бізнесу у пошуках якісних фахівців.

— Завдяки угоді про зону вільної торгівлі європейські компанії вже заходять на український ринок, створюють тут виробничої потужності та інвестують кошти, — каже Прес-атеше представництва ЄС в Україні Давід Стулік. — Звичайно їм потрібні люди, які знають специфіку цих ринків.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ols Kat

    А чего половина народу на фото в куртках, там шо холодно?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:16 Про що потрібно знати, якщо у вас сезонна алергія? Розповідає професорка медичного університету 20:55 Дівчатам та жінкам не можна в церкву в штанах? Це вигадка — сказали в ПЦУ 20:05 У Вінниці завершився чемпіонат міста з волейболу серед чоловіків сезону 2023–2024 photo_camera 19:40 Юлія Тимошенко вимагає негайної відставки Сольського з посади міністра аграполітики (Прес-служба ВО "Батьківщина") Від читача 18:08 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 19:30 Дощі і пил із Сахари. Коли до Вінниці повернеться сонце? 19:09 «Чому їм можна, а нам ні?» Через незаконне будівництво у селі Прибузьке затоплює ліс photo_camera 19:03 Майже 200 тисяч гривень для ЗСУ: у Вінниці завершився благодійний шкільний марафон photo_camera 18:36 У світі відзначили День книги. Що почитати у вінницьких авторів та авторок 18:34 П’ять років позбавлення волі за розбещення дітей: суд виніс вирок чоловіку 18:30 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 18:13 Зловили ухилянта-екстремала. Він плив на надувному матраці до Молдови play_circle_filled photo_camera 17:25 Вимагав 2 тисячі доларів за нерозкриття ДТП. На Вінниччині затримали в.о. командира photo_camera 17:07 На Вінниччині підприємствам ввели обмеження використання електрики 17:02 «Реальні смертники: ми по них б’ємо, а вони все одно повзуть» — Як вчитель став військовим 16:55 Конкурс із закупівлі послуг з підготовки грантових заявок для бізнесу (Прес-служба Спілки підприємців "Стіна") 16:07 Була піна та мертва риба. Екоінспекція перевірила воду в озері «Миру» 16:00 Зубки як у казці: історія успіху клініки "ПАВЛІН" (Новини компаній) 15:10 Малюють місця сили Вінниччини. Стартував восьмий пленер «Кращий художник» 14:03 Вінницький суд виніс вирок громадянину Молдови. Він переправляв чоловіків за кордон
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up