«Дні кар’єри в ЄС» у Вінниці: Що потрібно для того, щоб стати успішним

  • Вже завтра світ стане іншим, висуватимуться нові вимоги, тож потрібно задуматись, яких навичок набути, щоб стати успішним. Це головне послання «Днів кар’єри ЄС» в Донецькому національному університеті.
  • Захід відвідали понад 300 студентів вінницьких навчальних закладів та 46 роботодавців. Почесним гостем став Прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік.
«Дні кар’єри в ЄС» у Вінниці: Що потрібно для того, щоб стати успішним

За даними опитування соціологічної групи «Рейтинг» залишити Україну сьогодні хочуть 27 % українців. Більшість із них — молодь віком від 18 до 25 років. Серед аргументів — можливість краще працевлаштуватися ніж у рідній країні.
— За кордоном можна отримати гідну заробітну плату та кар’єрний ріст, — розповідає студентка Юлія. — Мені також здається, що там кращі умови праці.

Фахівці кажуть, що попит на закордонних спеціалістів за кордоном є. Особливо у сфері сільського господарства та ІТ-сфері. Однак і в Україні можна знайти гідну роботу. Аби переконати в цьому молоді у Донецькому національному влаштували день кар’єри, на який запросили більше чотирьох десятків підприємстві з Вінниччини та Києва.

— Ми маємо показати, що завтра світ буде іншим, завтра будуть висуватися нові вимоги — треба думати яких навичок набути, щоб стати успішним, — каже проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ДонННУ імені Василя Стуса Тетяна Орєхова.

Студенти могли поспілкуватися із потенційними роботодавцями, познайомитись з ринком праці та сучасними вимогами до працівників. Експерти зазначають, що молоді фахівці нині повинні бути універсальними, висококваліфікованими та постійно підвищувати свій професійний рівень.

— Основна проблема в тому, що у пошукачів роботи недостатньо практики, до нас приходять молоді люди, у яких у всіх резюме приблизно однакові, — розповідає представник компанії оздоблювальних матеріалів Володимир Літвінов. — Коли запитуєш, що вміють робити, у більшості випадків впадають в ступор.

У ВУЗах зізнаються, що зі здобуттям практичних навичок під час навчання дійсно є проблема. А поки над вирішенням цієї проблеми, завдяки програмам обміну, молодь може має можливість стажуватись у Європі. Програми дозволять покращити знання іноземної мови здобути, здобути практичні навички та підвищити рівень знань. Відповідно молоді фахівці зможуть знайти гідну роботу в Україні. Такі програми для студентів зараз пропонують «ЕRASMUS+», «Креативна Європа», «Cumpus France Україна». Молодь на заході могла більше дізнатись про можливості стажування у предаставникив цих організацій та відвідати тренінги:

  • «Грантова допомога програми ЄС «Креативна Європа» та особливості участі для України», тренер — Анна Турло, експерт Програми «Креативна Європа», Національне Бюро програми ЄС «Креативна Європа».
  • «Резюме по-європейськи. Співбесіда на роботу твоєї мрії», тренер — доцент кафедри менеджменту та поведінкової економіки Донецького національного університету імені Василя Стуса, к.е.н. Середа Г.В.
  • «Як отримати стипендію на навчання за програмами ERASMUS+. Кроки подачі успішної заявки», тренер — менеджер з індивідуальних можливостей ERASMUS+ Катерина Жданова

— Ринок праці потребує кваліфікованих кадрів із вищою та середньою професійною освітою, — розповідає директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Володимир Мережко. — Тому ви бачите досить великий ажіотаж серед представників бізнесу у пошуках якісних фахівців.

— Завдяки угоді про зону вільної торгівлі європейські компанії вже заходять на український ринок, створюють тут виробничої потужності та інвестують кошти, — каже Прес-атеше представництва ЄС в Україні Давід Стулік. — Звичайно їм потрібні люди, які знають специфіку цих ринків.

Коментарі (1)
  • Ols Kat

    А чего половина народу на фото в куртках, там шо холодно?
18:36 Передвиборні обіцянки? Гройсман анонсував автоматичне підвищення пенсій 17:28 Тендітна жінка в обладунках рицаря: дві перемоги вінничанки у Римі 17:01 Дев'ять годин без світла. Де у вівторок застосують планові відключення? 16:20 Петиція: з Тяжилова просять маршрутку на Електромережу та Вишеньку 16:19 Удвох на Мальдівах! Продюсер «ТІК» Олег Збаращук і зірка «Дизель Шоу» Яна Глущенко влаштували собі другий «медовий тиждень» photo_camera 15:41 Негода на Вінниччині: повалені дерева тричі перекривали дороги 14:59 Погоня за водієм «Fiat Doblo» на Поділлі: в авто знайшли наркотики photo_camera 14:16 Смертельна ДТП біля Стадниці: «лоб у лоб» зіткнулися легковик та вантажівка photo_camera 14:08 «Цікава дощова картинка вимальовується». Яку погоду прогнозують завтра? 13:54 Свалка в спальном районе: кто поможет винничанам жить в чистоте? 13:26 Історія «Великої родини-240»: при ОСББ стало тільки гірше photo_camera 13:00 Перший в Україні формат розвитку електронного навчання організували вінничани 12:52 Кримінальна ніч Європи: двоє хуліганів напали на юнака біля нічного клубу

Вінничанин просить марштрут «Тяжилів - Електромережа». Ще й непогано було б на Вишеньку. Звернення підтримують дуже мляво.

Пригадайте інцидент з водієм білого «Renault», якого патрульні поклали обличчям в асфальт. З чотирьох постанов водію...

У вівторок, 22 травня 2018 року, практично всю Європу поливатиме дощами. А якою буде погода в Україні, читайте далі.

Жители дома по адресу Хмельницкое шоссе, 21 уже несколько лет борются за чистоту своего двора. Глава ОСББ Елена Кипоренко...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up