Декларації керівників медзакладів детективи НАЗК перевірятимуть в останню чергу. Так запланували. Тому зараз звіти про майно і доходи людей у білих халатах читають тільки пацієнти. У час медреформи ще більше цікаво, чи чесні у демонстрації своїх статків лікарі. Тож починаємо серію публікацій за деклараціями головних лікарів. Стартуємо з очільників установ обласного рівня. Їх є у Вінниці десять.
Порівнюємо цифри і дані й бачимо: найбільшу заробітну плату отримує головний лікар тубдиспансеру. Його оплата праці приблизно утричі перевищує зарплату керівника дитячої обласної лікарні, що опинився внизу рейтингу по зарплаті за посаду.
А за загальною сумою доходів найбагатша декларація у головного лікаря-онколога області, який не ховає сімейного бізнесу. Тільки власного доходу Володимир Шамрай задекларував більше 4 мільйонів. То ж не дивно, що у власності його сім'ї і квадратні метри, і гаражі, і машин еліт-класу. Цей декларант є власником «Вітамедлайфу» й вписав у звіт годинники Ulysse Nardin по 160 і 180 тисяч. У форми змін вніс дві свіжі покупки ювелірних виробів із золота на суму, більшу 400 тисяч гривень.
У решти головних лікарів, крім доходу на посаді, прописані зарплати за сумісництвом. У багатьох є прибутки від викладацької діяльності та гонорари з ТОВів медичного спрямування.
Усе вище назване бачимо в декларації головного лікаря «пироговки». Але більшість сімейного майна – на дружині Олександра Жупанова. Дім під 150 квадратних метрів, два гаражі, кілька земельних ділянок, дача в Петрику і Honda CR-V за майже 400 тисяч гривень. Жінка Жупанова веде підприємницьку діяльність, але назви її фірми в декларації немає.
Є назва компанії, але немає розмірів доходів дружини в звіті головного лікаря дитячої обласної лікарні. Щойно відкриваєш його декларацію – реєстр показує тендери компанії «Автоера Нова» з примітною «декларант має в ній корпоративні права, участь у статутному капіталі або вказав себе кінцевим бенефіціаром».
Ця фірма з продажу мастил і запчастин за два роки виграла 18 тендерів на понад 5 мільйонів гривень. Керує нею дружина Василя Паненка. І він в декларації вказав кредитні зобов’язання жінки, але в графі її прибутків написав: «член сім’ї не надав інформації». І з прихованими даними система є-декларування порахувала, що родина Василя Паненка за рік отримала найменший дохід серед перевірених нами декларантів. Нагадаємо, що головний лікар дитячої обласної має депутатський мандат міськради.
Наприкінці року як заступник, а вже в березні як головний лікар, подала декларацію керівниця психлікарні Софія Кучерук і зареєструвала 8 тисяч доларів «на руках» і 50 тисяч гривень у банку. Вона має дві земельні ділянки і будинок під 200 «квадратів» в місті. Чоловік – дві квартири, набуті в 2012-му році. При цьому подружжя, якщо вірити декларації, живе винятково на зарплати і доходи за сумісництвом.
Ще одна жінка - головний лікар – Оксана Банах зі станції переливання крові. Вона у власності має автомобіль «Ауді А-6», придбаний в 2014-му році за 186 300 гривень. Через два роки, читаємо далі, придбала квартиру і садовий будинок. Чоловік Оксани Банах теж медик, бо в декларації є дані про отримання ним зарплатні в центрі медицини катастроф.
Які доходи приносить родині професія, дивіться в інфографіці. А поки ми її готували, в реєстрі з’явилася ще одна декларація названої головної лікарки, від 14 травня. У ній є нова графа про отримане декларанткою «додаткове благо» в сумі 27 тисяч 832 гривні. Джерела блага не вказані.
Є серед перевірених головних лікарів ще одна людина з мільйонним виграшем в тендері – керівник ендокринологічного диспансеру. Реєстр є-декларування підтягнув у його звіт інформацію про «Вінницький олійножировий комбінат», бо сім’я Пилипа Прудиуса володіє акціями названого підприємства. Читаємо на «Закупівлях»: олійножировий комбінат виграв тендер і отримав 1,08 мільйона гривень від «Вінницяміськтеплоенерго» за… постачання технічної води.
Чи не найменші прибутки і неспівмірні з доходами витрати бачимо в начальника військового госпіталю. Він написав, що його дружина купила квартиру за нереальною ціною – за 49 тисяч гривень. Вказав найменшу суму активів з усіх головних лікарів – 15 тисяч гривень. З декларації розуміємо, що дружина Валерія Бабійчука теж працює в госпіталі. У власності подружжя два авто і квартира на 215 «квадратів». У доходах тільки зарплата і пенсії.
А головний лікар тубдиспансеру задекларував мільйонний дохід. У свій звіт він вписав, крім дружини, ще й матір і тещу. Якщо говорити про предмети розкоші, то у Олександра Служивого в характерній для такої інформації графі вписана професійна «цяцька» – система ультразвукової діагностики. Це власність дружини-підприємиці, яка заробила за рік лишень 45 тисяч гривень. Більшу частину доходу родині приніс продаж неназваного майна.
Два роки не декларує активів головний лікар «кожвєну». Максим Трет’яков має квартиру, а будинок і земля – це власність дружини, що працює з чоловіком під одним дахом. Доходи цього декларанта – зарплата, оплата за роботу за сумісництвом, гонорари з двох приватних фірм і плата за викладання в медуніверситеті.
А найбільш педантичною виглядають декларації керівника наркодиспансеру. Він вписав у торішній звіт «заначку» в 1 долар та 46 гривень, які цього року змінив на 46 доларів, і 883 євро. Не бачимо ні земель, ні машин у Павла Слободянюка. Зате нерухомості він та дружина (працює в діагностичному центрі) мають більше, як на півтора мільйона гривень. Це дві квартири і будинок, придбані в 2009, 2012 та 2013 роках.
Читайте також:
Найбагатший в країні ректор живе у Вінниці. Декларації з копійками і мільйонами (ІНФОГРАФІКА)
Багачі і бідняки вінницької Феміди. Майно з декларації суддів у простих величинах
На кому хата? Чиє майно вписали у свої декларації силовики Вінниці (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер