Дефіцит чи спекуляція на яйцях? Експерти пояснюють стрімке подорожчання

- Попри невелике зниження цін на яйця останнім часом, експерти не прогнозують значного полегшення для споживачів. Вартість цього продукту, ймовірно, продовжить зростати протягом зими.
Яйця в Україні за рік подорожчали на понад 30%. Впродовж зими українцям варто очікувати подальшого росту цін на цей популярний продукт.
— Ціни на яйця в Україні у порівнянні з минулим роком зросли на 33-35%. Зараз їхня середня вартість на прилавках становить 78 гривень. Спостерігається невелике зниження цін — у діапазоні 5-6 гривень, — розповів аналітик асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Максим Гопка в коментарі для УНІАН.
За його словами, вартість яєць, у першу чергу, могла трохи знизитися унаслідок невеликого зростання пропозиції на ринку за рахунок зниження експортних поставок. Також підвищення температури дозволило виробникам оптимізувати витрати, що могло тимчасово знизити ціни на яйця.
Крім того, акційні пропозиції в торгових мережах, спрямовані на стимулювання попиту, також вплинули на вартість продукту. Проте, як зазначив експерт, виробники не працюють собі в збиток, і ціни залишаються в межах ринкової вартості.
Як зазначив аналітик, вартість кормів становить левову частку собівартості виробництва курятини — близько 70%. Оскільки суттєвого зниження цін на корми не очікується найближчим часом, а є навіть ризик їхнього подальшого подорожчання, це безпосередньо впливатиме на кінцеву вартість яєць.
За словами Гопки, низькі температури також суттєво впливають на витрати виробників. Якщо взимку будуть сильні морози, наприклад, -10°C, то для підтримки оптимальних умов у пташниках доведеться використовувати більше енергії на обігрів, що призведе до зростання собівартості виробництва яєць.
Довідка
У цілому, за підсумками з жовтня 2023 по жовтень 2024 року, загальне зростання цін на продукти склало 10,8%.
Найбільше здорожчання зафіксовано у категорії овочевої продукції — на 62,1%. Суттєво зросли ціни на масло — на 27,3%, та фрукти — на 23,9%. Помітне подорожчання торкнулося також хліба — на 14,4%, молока — на 13,3%, та сиру — на 12,9%.
Менш значне, але все ж відчутне зростання цін спостерігалося на рибу та рибопродукти — 9,3%, макаронні вироби — 6,1%. Найменше подорожчали олія на 5,1% та м'ясо з м'ясопродуктами — на 0,3%.
Читайте також:
У Вінниці перейменують зупинку на «Сабарівське кладовище»
За ґрати на десять років відправили чоловіка, який викрав більше 70 тисяч гривень з картки знайомого
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Охота СвітланаЗерна всі ростуть в Україні чи не так?
-
VladiЯка брехня, на кого взагалі це розраховано. Ціни як в Німеччині. Але в Німеччині шалені податки, в рази дорожча електроенергія, дорожче паливо, більші в рази зарплати, ціни на корми і набагато більша собівартість. Для чого ці постійні брехні, для чого ми оплачуємо товпу чиновників і псевдо спеціалістів? Як ці брехні і маніпуляції вже дістали. Просто виробники, що хочуть те й роблять , які хочуть ціни такі і ставлять. Всі хочуть заробляти як до війни або ще більше а на людей всім плювати. Українські товари часто продаються в Європі дешевше ніж в Україні і це з транспортуванням і оподаткуванням.
-
ОлександрТа сьогодні плавлені сирки глянув. До 37 грн за 90-ий брусок.
-
ГеоргійРаніше читав що корми зросли в ціні тому що покращились умови експорту зерна. Зерна стали більше експортувати. А світові ціни на зерно високі вигідні. Тому анрарії чи точніше зернотрейдери на внутрішньому ринку зерно продають за світовими цінами.