Чи можуть забрати житло за комунальні борги? Розпитали виконавчу службу

Чи можуть забрати житло за комунальні борги? Розпитали виконавчу службу
Як вважають у "ВМТЕ", зараз найкращий час, щоб розрахуватися з боргами, бо розмір платіжки став меншим. Фото з архіву "20хвилин"
  • Тепловики знову скаржаться на боржників, що винні понад 34 мільйони гривень
  • Хоча боржникам продовжують постачати гарячу воду і взимку опалення. Але через це, підприємство втрачає кошти на розвиток та поточні ремонти
  • У яких випадках можуть забрати майно за борги?

У «Вінницяміськтеплоенерго» (далі – «ВМТЕ») вкотре зазначають — люди мають сплатити за спожите. Але сума загального боргу продовжує зростати — 34 мільйона 242 тисячі гривень.

Як розповідала речниця тепловиків Юлія Петришена, з боржниками намагаються вирішити все мирно, щоб не доводити справу до суду. Проте, юристи підприємства подають до суду понад 100 заяв щомісяця.

— Більшу частину з судових справ ми виграємо. Після отримання судового рішення за справу береться державна виконавча служба, — розказує Петришена. — З цього часу розпочинається перевірка боржника: наявність відкритих банківських рахунків, рухомого, нерухомого майна, отримання доходів. Далі відбувається опис, арешт виявленого. За борги стягнуть кошти з рахунків. У в останню чергу людина може залишитися без даху над головою.

Відео дня

Так, за 2016 рік, стягнули через суд понад три мільйони гривень на користь «ВМТЕ».

Кілька варіантів, як погасити заборгованність:  дивіться за посиланням

— Треба розуміти, що такі особи підводять й своїх сусідів. Через їхню заборгованність, наше підприємство втрачає кошти на розвиток, модернізацію теплових мереж та поточні ремонти. Це в купі може загрожувати, наприклад, зриву опалювального сезону взимку — сказала речниця теплового підприємства Юлія Петришена.

А коли можуть забрати житло за комунальні борги? Про це та інше журналіст розпитав начальника Замостянського відділу Державної виконавчої служби Романа Совика.

—  Виконавча служба починає діяти (стягнення боргу) після рішення суду, яке набуло чинності. Про всі процедури вносяться відповідні дані в Єдиний державний реєстр виконавчих впроваджень.

Коли ДВС починає вилучати майно?

— Коли з'ясовується, що боржник не має офіційного прибутку. Якщо доходи все ж є, то 20% з офіційного прибутку сплачується на погашення боргу. І так є щомісяця.

А що можуть стягнути за комунальні борги?

— Все майно боржника, яке не є в переліку речей, які захищені від стягнення. Тобто, не можна вилучити речі домашнього вжитку: стіл, стілець, холодильник, мікрохвильовка, мобільний телефон, телевізор, тощо. Але якщо є, наприклад, два телевізори, то один з них вилучать, щоб погасити суму боргу.

А можуть вилучити авто?

— Законом не встановлено розмір боргу, за яким можна чи не можна вилучати транспортні засоби боржників. Знову ж таки, якщо у людини немає коштів, щоб погасити суму боргу, і ця людина має машину, то виконавець накладе арешт на авто, яке можуть потім продати з аукціону.

Можуть вилучити житло?

— Так. Але є обмеження. Житло не вилучать, якщо сума не перевищує 20 мінімальних зарплат (64 тисячі гривень — авт.). Також, не вилучать житло за комунальні борги, якщо воно є єдиним помешканням у боржника. Але на нерухомість накладається арешт: заборона продавати, дарувати, міняти тощо.

У когось вилучали житло за борги по комунальним послугам?

— У Вінниці ні. Взагалі, по всій Україні, мені відомий єдиний випадок, коли у Луцьку за комунальні борги продали квартиру. Але там довгий час велась роз’яснювальна робота, намагалися знайти діалог з боржником, чого зробити не вдалося.

«Не дотягуйте справу до суду»

 Алла Міщенко, юрист

  — Відповідно до статті 96 Цивільно-процесуального кодексу України борги за житлово-комунальні послуги стягуються з урахуванням інфляційних втрат та три відсотки річних. Аналогічно статтею 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми. Наприклад, споживач за рік заборгував за комунальні послуги більше 6,6 тисячі гривень. Однак, через суд стягнули майже дев'ять тисяч, з яких інфляційні витрати (майже дві тисячі гривень), судовий збір за подачу заяви про видачу судового наказу (551 гривень), за позовну заяву (1600 грн), 3% річних (300 гривень) і борг за комунальні послуги. Раджу громадянам своєчасно сплачувати житлово-комунальні послуги, щоб у подальшому не виникало подібних ситуацій. У випадку ж неможливості своєчасного розрахунку можна укласти договір реструктуризації заборгованості.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
×
0%
  • Куприна Юлия 23 червня 2017 р.
    Ще цього не вистачало, мать їх так. Як не всілякі заборони типу контакта, то тепер це. Скільки можна? Якщо ті заборони фрію запросто обходить, то що з цим робити?
  • Alexandra Volkonskaya 22 червня 2017 р.
  • Alexandra Volkonskaya 22 червня 2017 р.
    Валерію, зверніться будь ласка, до пані Міщенко і з"ясуйте розмір судового збору, адже з того часу як Ви брали інтерв"ю його змінили. Крім того, даний юрист є працівником іншої юркомпанії. Не вводьте людей в оману
    Валерий Чудновский reply Alexandra Volkonskaya 22 червня 2017 р.
    Дякую вам за коментар. Судовий збір виправив і звернувся до пані Алли
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 5 по 12 травня, які ви могли пропустити 20:03 Історія Вищеольчедаєва, яка оживає серед палаців і природи 19:07 Медика із Калинівки Олег Раковський відзначили державною нагородою за порятунок бійців на фронті 18:09 У Буші стартував мистецький проєкт «Мальована хата» Від читача 19:44 Українці за кордоном 17:33 Як ШІ бачить мам у вигляді міст Вінниччини? Створили зображення за допомогою чату GPT 17:09 Залізничні вокзали стали ближчими: на мапі безбар’єрності — вже 53 об’єкти, зокрема і Вінниця 16:10 У Вінниці почали дбайливу реставрацію мозаїк на фасадах будівель 15:34 «Мама Майя» і «мама Розалія»: як назвали поїзди з Вінниці в День матері 15:08 У Хмільницькому міськрайонному суді відбулися кадрові зміни: у відставку пішов Михайло Войнаревич 13:31 Майже 82 тисячі нових ФОПів відкрилися від початку року: скільки на Вінниччині? 13:06 У Погребищі пройдуть змагання для ветеранів війни в межах обласних ігор «Незламні Вінниччини» 11:32 Чи актуальна ще комендантська година у Вінниці? Ми запитали 10:40 Екскаватор біля Ладижина вигорів вщент — водій дивом не постраждав 10:05 На Соборній водій Peugeot збив велосипедиста. Хлопця забрали до лікарні play_circle_filled 09:05 Вінниця прощається з 28-річним морпіхом Олексієм Іщуком 08:14 Сьогодні відзначають День матері. Історія, заборони та прикмети 11 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up