Чи можуть забрати житло за комунальні борги? Розпитали виконавчу службу

Чи можуть забрати житло за комунальні борги? Розпитали виконавчу службу
Як вважають у "ВМТЕ", зараз найкращий час, щоб розрахуватися з боргами, бо розмір платіжки став меншим. Фото з архіву "20хвилин"
  • Тепловики знову скаржаться на боржників, що винні понад 34 мільйони гривень
  • Хоча боржникам продовжують постачати гарячу воду і взимку опалення. Але через це, підприємство втрачає кошти на розвиток та поточні ремонти
  • У яких випадках можуть забрати майно за борги?

У «Вінницяміськтеплоенерго» (далі – «ВМТЕ») вкотре зазначають — люди мають сплатити за спожите. Але сума загального боргу продовжує зростати — 34 мільйона 242 тисячі гривень.

Як розповідала речниця тепловиків Юлія Петришена, з боржниками намагаються вирішити все мирно, щоб не доводити справу до суду. Проте, юристи підприємства подають до суду понад 100 заяв щомісяця.

— Більшу частину з судових справ ми виграємо. Після отримання судового рішення за справу береться державна виконавча служба, — розказує Петришена. — З цього часу розпочинається перевірка боржника: наявність відкритих банківських рахунків, рухомого, нерухомого майна, отримання доходів. Далі відбувається опис, арешт виявленого. За борги стягнуть кошти з рахунків. У в останню чергу людина може залишитися без даху над головою.

Відео дня

Так, за 2016 рік, стягнули через суд понад три мільйони гривень на користь «ВМТЕ».

Кілька варіантів, як погасити заборгованність:  дивіться за посиланням

— Треба розуміти, що такі особи підводять й своїх сусідів. Через їхню заборгованність, наше підприємство втрачає кошти на розвиток, модернізацію теплових мереж та поточні ремонти. Це в купі може загрожувати, наприклад, зриву опалювального сезону взимку — сказала речниця теплового підприємства Юлія Петришена.

А коли можуть забрати житло за комунальні борги? Про це та інше журналіст розпитав начальника Замостянського відділу Державної виконавчої служби Романа Совика.

—  Виконавча служба починає діяти (стягнення боргу) після рішення суду, яке набуло чинності. Про всі процедури вносяться відповідні дані в Єдиний державний реєстр виконавчих впроваджень.

Коли ДВС починає вилучати майно?

— Коли з'ясовується, що боржник не має офіційного прибутку. Якщо доходи все ж є, то 20% з офіційного прибутку сплачується на погашення боргу. І так є щомісяця.

А що можуть стягнути за комунальні борги?

— Все майно боржника, яке не є в переліку речей, які захищені від стягнення. Тобто, не можна вилучити речі домашнього вжитку: стіл, стілець, холодильник, мікрохвильовка, мобільний телефон, телевізор, тощо. Але якщо є, наприклад, два телевізори, то один з них вилучать, щоб погасити суму боргу.

А можуть вилучити авто?

— Законом не встановлено розмір боргу, за яким можна чи не можна вилучати транспортні засоби боржників. Знову ж таки, якщо у людини немає коштів, щоб погасити суму боргу, і ця людина має машину, то виконавець накладе арешт на авто, яке можуть потім продати з аукціону.

Можуть вилучити житло?

— Так. Але є обмеження. Житло не вилучать, якщо сума не перевищує 20 мінімальних зарплат (64 тисячі гривень — авт.). Також, не вилучать житло за комунальні борги, якщо воно є єдиним помешканням у боржника. Але на нерухомість накладається арешт: заборона продавати, дарувати, міняти тощо.

У когось вилучали житло за борги по комунальним послугам?

— У Вінниці ні. Взагалі, по всій Україні, мені відомий єдиний випадок, коли у Луцьку за комунальні борги продали квартиру. Але там довгий час велась роз’яснювальна робота, намагалися знайти діалог з боржником, чого зробити не вдалося.

«Не дотягуйте справу до суду»

 Алла Міщенко, юрист

  — Відповідно до статті 96 Цивільно-процесуального кодексу України борги за житлово-комунальні послуги стягуються з урахуванням інфляційних втрат та три відсотки річних. Аналогічно статтею 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми. Наприклад, споживач за рік заборгував за комунальні послуги більше 6,6 тисячі гривень. Однак, через суд стягнули майже дев'ять тисяч, з яких інфляційні витрати (майже дві тисячі гривень), судовий збір за подачу заяви про видачу судового наказу (551 гривень), за позовну заяву (1600 грн), 3% річних (300 гривень) і борг за комунальні послуги. Раджу громадянам своєчасно сплачувати житлово-комунальні послуги, щоб у подальшому не виникало подібних ситуацій. У випадку ж неможливості своєчасного розрахунку можна укласти договір реструктуризації заборгованості.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Куприна Юлия

    Ще цього не вистачало, мать їх так. Як не всілякі заборони типу контакта, то тепер це. Скільки можна? Якщо ті заборони фрію запросто обходить, то що з цим робити?
  • Alexandra Volkonskaya

  • Alexandra Volkonskaya

    Валерію, зверніться будь ласка, до пані Міщенко і з"ясуйте розмір судового збору, адже з того часу як Ви брали інтерв"ю його змінили. Крім того, даний юрист є працівником іншої юркомпанії. Не вводьте людей в оману

    Валерий Чудновский reply Alexandra Volkonskaya

    Дякую вам за коментар. Судовий збір виправив і звернувся до пані Алли
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:15 Музиканту Джанго, який публічно підтримує росію, вінницькі СБУшники оголосили підозру 14:50 Ветерани та ВПО можуть скористатись безкоштовною послугою переїзду в Україні (Новини компаній) 14:13 Війна — не завада любові: історія сапера зі Жмеринки Івана та його коханої Яни photo_camera 14:10 Де поставити зубні імпланти у Вінниці? Огляд кращих стоматологій Вінниці (партнерський проєкт) Від читача 15:02 Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 13:19 Зникла 82-річна Лілія Марценюк з Вінниці. Допоможіть розшукати жінку 12:20 Військові чекають ваші книги! У Вінниці розпочався збір «Літературний донат» photo_camera 12:06 Загиблі мирні люди, зруйновані лікарні та багатоповерхівки: про 784-й день війни 11:50 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 11:43 До 400 тисяч гривень готові дати ветеранам на бізнес у Вінниці. Триває конкурс 11:17 Знищили усі 13 ворожих ударних дронів. Цієї ночі на Вінниччині працювала ППО 10:36 Сталося аварійне відключення води на 16-ти вулицях та в одному мікрорайоні. Адреси 10:07 У Вінниці знеструмили шість вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 09:20 ДІЛА — лабораторна діагностика в ім’я здоров’я кожної людини (Новини компаній) 09:11 Вінниця проводжає на вічний спочинок військового Сергія Плаксюка 08:26 Сьогодні вітаємо Івана та Віктора. Історія, заборони та прикмети 18 квітня 21:01 Все цвіте та буяє: світлини заквітчаного Подільського зоопарку photo_camera 20:14 Вінничан запрошують на два майстер-класи до Великодня 19:51 Дорожня розмітка за 4 мільйони зійшла разом зі снігом. За скільки намалюють нову? play_circle_filled photo_camera 19:02 Погода у Вінницькій області різко погіршиться
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up