Давні українські імена для хлопчиків і дівчаток: добірка, яка вас здивує

Давні українські імена для хлопчиків і дівчаток: добірка, яка вас здивує
  • Давні українські імена відроджуються.
  • Люди шанують традиції предків, тому називають своїх дітей так, як колись.
  • Тим самим популяризують українську культуру.
     

Давніх українських імен є безліч. Вони мають багату історію та особливі значення. Крім того, були досить популярними раніше, зокрема у часи Київської Русі. Розповідаємо про деякі з них.

Давні імена для дівчаток

Ім'я Меланія або Мелашка прийшло до нас із Греції. Воно було дуже популярним за часів Київської Русі. У наш час ім'я відроджується, а також є досить поширеним в європейських країнах.

Давнє українське ім'я Трояна означає «троїти», «примножувати». Деякі дослідники вважають, що воно походить від назви міста Троя, яке пов'язане з грецькою міфологією. Раніше ім'я було популярне серед слов'янських народів.

Відео дня

Існує декілька версій значення імені Орися. Кажуть, що з грецької мови воно трактується як «мир», «спокій». Також існує думка, що це інша форма імені Ярина, яке є слов'янським. А третя версія стверджує, що воно походить від єврейського імені Аарон, яке означає «гора світла», «учитель», «освічений».

Давні імена для хлопчиків

Ім'я Наум прийшло до нас із давньоєврейської мови та вважається дуже старовинним. Кажуть, що такі чоловіки працьовиті, добрі, а також мають хороший інтелект. Зараз це ім'я вважається досить рідкісним.

Ім'я Дем'ян — давньогрецьке. Існує думка, що перекладається як «слухняний». А деякі дослідники вважають, що воно стосується грецької богині родючості Дамії й трактується як «освячений Дамією».

З латинської мови ім'я Устим перекладається як «справедливий». Кажуть, що такі хлопці працьовиті, чесні й вірні. Крім того, вони розумні, мудрі та вміють уникати конфліктних ситуацій.

 

Читайте також:

Роман Олексів, який дивом вижив під час ракетного обстрілу Вінниці, зустрівся з Папою Франциском

«Окопна пічка нагріється навіть від окопної свічки». Як в училищі перетворили заняття на благодійну акцію

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up