Вінницю засніжило: від ранку комунальники та техніка очищають місто

- До прибирання снігу у Вінниці залучили 31 снігоприбиральне авто. Машинам довелося робити повторні об'їзди.
- Також на вулицях міста від самого ранку продовжують працювати комунальники, які обробляють протиожеледними засобами зупинки громадського транспорту, шляхи, тротуари та велодоріжки.
Сніжити почало о четвертій
Техніка на вулиці вийшла одразу, як почало сніжити, з четвертої ранку. Саном на дев'яту ранку механізатори здійснили вже і повторні об’їзди, щоб розчистити сніг, оскільки негода поки не припиняється.
Також в посиленому режимі розчищають і прибудинкові території. На розчистку снігу вийшло близько 300 двірників. Вони розчищають тротуари, доріжки, виходи з під'їздів та при необхідності — посипають території піско-соляною сумішшю.
«В деяких районах міста на розчистку дворів від снігу виїхала техніка, — каже начальника відділу поточного утримання будинків та прибудинкових територій департаменту житлового господарства міськради Павло Кедись. — Загалом, до цих робіт плануємо долучити 21 одиницю тротуарно- прибиральної техніки, яка працюватиме в міру необхідності».
У міськраді звернулися до вінничан. Їх просять не створювати затори й подбати про паркування, щоб снігоприбиральна техніка могла проїхати без проблем.
Проїзд вільний
За повідомленнями Ситуаційного центру, у місті вранці було декілька заторів, які швидко роз'їхалися. Нині проїзд у місті вільний.
Патрульна поліція Вінницької області закликає водіїв, неухильно дотримуватися ПДР, перевірити технічний стан свого транспортного засобу. За можливості скористайтесь громадським.
— У місті Вінниці та на автодорогах М-30 і М-21 працюють екіпажі патрульної поліції, до яких ви завжди можете звернутись за допомогою, — підкреслюють у повідомленні.
За прогнозами синоптиків, сніг ітиме сьогодні протягом усього дня і лише ближче до вечора повинен закінчитись. Тому будьте максимально обережними, пильними й не відволікайтесь від кермування.
Як безпечно їздити в ожеледицю
Налипання мокрого снігу та ожеледиця на дорогах становлять неабияку небезпеку для поїздок. Будьте обачними та обережними. Неухильно дотримуйтесь Правил дорожнього руху.
Зверніть увагу на наступні правила:
- починати рух потрібно за мінімальних обертів двигуна;
- зчеплення відпускати максимально повільно, прислухаючись, чи не буксують колеса;
- рушати краще з другої передачі (в АКП включити режим Winter або 2 передачу в режимі Manual / Sport)
- на ходу передачі перемикати також з максимально плавною роботою зчепленням і при низьких обертах двигуна;
- педаллю гальма користуватися без різких і глибоких натискань, віддаючи перевагу гальмуванню двигуном;
- майте на увазі, що на слизькій поверхні різко відпущена педаль акселератора створює ефект гальмування педаллю гальма — таким чином машину теж може занести;
- кермо повертати тільки плавно, бути готовим до того, що машина може не відразу відреагувати на поворот керма. В такому випадку потрібно скинути газ, щоб знизити швидкість і завантажити передні колеса.
Правила поїздок в умовах недостатньої видимості
Поліція Вінницької області нагадує, що під час поїздок в умовах недостатньої видимості потрібно бути максимально обережними:
- рухайтесь з увімкненим ближнім світлом фар або протитуманними ліхтарями;
- не забувайте використовувати ремені безпеки;
- дотримуйтесь дистанції і не перевищувати швидкість;
- якщо виникає необхідність зупинитися, швидкість потрібно знижувати поступово, а при зупинці включати аварійну світлову сигналізацію — це дозволить привернути увагу решти учасників руху і зробить транспортний засіб, що зупинився, більш помітним на дорозі;
- враховуйте стан проїжджої частини. Мокра, брудна і слизька дорога, опале листя — це фактори, що збільшують гальмівний шлях машини;
- якщо ви все ще не «перевзули» своє авто в зимові шини — зробіть це негайно.
Як стати «помітними» вночі
Міністерство охорони здоров’я України рекомендує пішоходам одягатися так, аби бути більш помітними в темряві. Це допоможе зберегти здоров’я та життя.
— Пам’ятайте, що на ДТП виїжджають не лише поліцейські, а й медики центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які щодня зазнають додаткового навантаження в умовах повномасштабного вторгнення. Тож кожен із вас може хоча б допомогти і не додавати лікарям «екстренки» та працівникам інших служб зайвої роботи, — зазначають у МОЗ. — Кожен пішохід може вжити заходів, аби бути більш помітним у темряві, а отже, зберегти свої здоров’я та життя.
Щоб бути більш помітними вночі:
- надавайте перевагу світлому (яскравому) одягу;
- використовуйте світловідбивні елементи — флікери (вони підвищують рівень видимості пішохода в кілька разів); елементи краще чіпляти на рухливих частинах тіла (передпліччя, гомілки, зап’ястки, щиколотки);
- переходьте проїжджу частину в установлених місцях, підсвічуючи дорогу ліхтариком; перш ніж іти — переконайтеся, що водій вас побачив;
- відмовтеся від використання на вулиці навушників, не відволікайтеся на телефон.
Відстань, з якої водій помічає пішохода у темряві, одягнутого у темне складає 20 метрів, 50 — якщо людина вбрана у світле, і 130 — якщо на його одязі наявні світловідбивні елементи.
Читайте також:
На перетині Юності-Келецька автівка збила хлопця на самокаті
Потерпілих могло бути більше. На Келецькій не розминулися дві машини (ВІДЕО)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Засранці.Ще навіть старе листя з осені не забране а про сніг я мовчу.
Зима буде довга і буде холодно-скільки можна нас грабувати і брехати.
Весна через 3 тижні.
Годі!
Йде аномальна зима яка буде лише теплішати.
Водохреща
https://youtu.be/sLLtfgGxSAE